Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, 6 Joseph's Street

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, 6 Joseph's Street

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • szalina
    Member
    • 01-2010
    • 42

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny, czarny, nieprzejrzysty, klasyka stouta [5]
    Piana: wysoka, utrzymuje się do końca [5]
    Zapach: słodowy, chlebowy [4]
    Smak: palony słód, lekki karmel, mleczne nuty [4.5]
    Wysycenie: dla mnie zbyt wysokie, ale po dwukrotnym przelaniu ok [4]
    Opakowanie: z kija [5]
    Uwagi: premiera w Chmielarni, kolejne doskonale sesyjne piwo z PP

    Moja ocena: [4.4]

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
      Piana: Średnio obfita, drobna i gęsta. Cienka warstwa zostaje na powierzchni do końca. [4.5]
      Zapach: Czekolada, kawa. Tu bez zaskoczenia. [4.5]
      Smak: Pierwszy łyk od razu przynosi delikatną konfuzję. Co to za intrygujący smak? Najpierw idzie mocna paloność i wytrawność, po czym dopiero po chwili odczuwa się przyjemną dopełniającą słodycz. Jednak wygląda to tak jakby te dwa posmaki były rozwarstwione. Wszystko składa się w całość po kilku łykach, a charakter piwa określony jest przez specyficzną gęstość, oleistość żytniego słodu. Pomimo tej ciekawej oleistości jest super pijalne. [5]
      Wysycenie: Umiarkowane, dobrze wpływające na wysoką pijalność. [5]
      Opakowanie: Stylistyka etykiety charakterystyczna dla Pracowni, jednak nazwa nie ma w sobie mocy poprzedników. Ulica Józefa 6 niewiele mówi osobom, które nie są bywalcami krakowskiej Strefy Piwa. [4]
      Uwagi: Świetny stout potwierdzający wyjątkową rękę piwowarów Pracowni do tego stylu.

      Moja ocena: [4.725]
      Attached Files
      Last edited by docent; 18-11-2013, 19:40.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        #4
        Potwierdzam oceny kolegów powyżej -stouty z PP rulez!

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarna smoła. [5]
          Piana: Gęsta, trwała ale czapa mogłaby być wyższa. [4]
          Zapach: Niesamowicie przyjemna kawa, czekolada, delikatna kwaskowatość. [4.5]
          Smak: Bardzo pijalne, w fakturze oleiste, w smaku super balans pomiędzy palonością/kawą a słodyczą/kwaskowatoscią. Aksamit ale i wyrazistość. [4.5]
          Wysycenie: Idealne się układa w żołądku, pijalność ogromna. [5]
          Opakowanie: Beczka ma zawsze u mnie 5. [5]
          Uwagi: Świetne piwo.

          Moja ocena: [4.525]
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: nieprzejrzysta czerń jak w nocy w murzyńskiej chacie [5]
            Piana: bezowa, mierna, opadła szybciutko, osadzała się na szkle minimalistycznie [2.5]
            Zapach: paloność z kawą lub jak kto woli mocno palona kawa [4]
            Smak: pełne, treściwe, dominuje mocna palona i treściwa nuta, momentami aż zbyt wytrawne i cierpkie, w tle minimalne akcenty słodowe, kawowe i leciutko owocowe, całość świetnie zharmonizowana [4.5]
            Wysycenie: bez zarzutu [5]
            Opakowanie: zero pociechy dla oka, tylko logo piwa z nazwą na nalewaku [2.5]
            Uwagi: Smaczne ciemne, wytrawne piwo, doskonale do konkretnego obiadu, jednak zbyt duża dawka może odbić się czkawka przez zbyt mocną paloną wytrawność. jednak jak na raz - jest ok

            Moja ocena: [4.075]
            Attached Files
            Last edited by becik; 20-11-2013, 17:38.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • TTOP
              Senior
              • 03-2013
              • 449

              #7
              Piłem wczoraj z pompy z KiKu. Trochę trzeba było na nie czekać, ale warto. Bardzo kremowe, takie smooth, aksamitne. W aromacie kawa przede wszystkim, gdzieś dalej czekolada. Nie wiem czy to przez żyto, ale goryczka zdecydowanie wyczuwalna, np w porównianiu do PlanT. Piana drobna, beżowa, trwała i oblepiająca - swoje zrobiła też napewno pompa. Piwo jest tak pijalne, że musiałem się ostro powstrzymywać, żeby nie wypić go w 5 min. Brawo dla PP. Jeśli chodzi o stout, to panowie są najlepsi w Polsce moim zdaniem.

              Comment

              • concerto
                Senior
                • 09-2003
                • 859

                #8
                Jak na stout piwo bardzo bogate. Dobrze skomponowane- i smak i aromat współgrają, jest pełnia i oleistość.
                Last edited by concerto; 26-11-2013, 19:45.
                "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Świetne, wielopoziomowo rozbudowane piwo. To co najlepsze w stoucie - nuty palone, kawowe, wytrawność, goryczka - na najwyższym poziomie a dodatkowo owinięte przyjemną aksamitnością.

                  W plebiscycie będzie w tej samej kategorii co Plan-T i teraz mam zgryz co dać na pierwszym miejscu

                  Comment

                  • Derbeth
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 337

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarny [4.5]
                    Piana: ładna, brązowa, dość trwała [4.5]
                    Zapach: kawa, czekolada, trochę żywicy [4]
                    Smak: na początku przyjemny: piwo jest gęste, gładkie, czekoladowo-kawowe z odrobiną orzechów; w miarę picia paloność coraz bardziej dominuje i piwo traci część swoich zalet [4]
                    Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                    Opakowanie: nie oceniam, piłem lane [5]
                    Uwagi: Pite lane, druga warka. Nie powiem, żeby żyto robiło rewolucję w tym piwie: może jest trochę bardziej gęste, ale nie wyróżnia się specjalnie. Ok, nie tak nieprzyjemne jak Crack, ale mniej pijalne niż Cent US. Raczej nie będę powtarzał.

                    Moja ocena: [4.15]

                    Comment

                    • szkott
                      Member
                      • 06-2005
                      • 31

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jak najbardziej stylowy, czarny. [5]
                      Piana: Obfita, brązowa. Długo się utrzymywała i ładnie krążkowała. [5]
                      Zapach: Zapach taki stoutowy: czuć paloność, kawę... Jest OK, ale nie powala. Kolega z którym byłem, twierdził, że wyczuwa mokrą ścierkę. Ja nic takiego nie wyczułem. Jak dla mnie zapach jest w porządku. [4]
                      Smak: W smaku na początku dominuje kawa, później na pierwszy plan wychodzi paloność. W tle jest czekolada. I lekka, bardzo fajna kwaskowość. Piwo treściwe, ale zarazem bardzo dobrze pijalne. Świetny stout. [4.5]
                      Wysycenie: Niezbyt duże (to chyba specyfika piw nalewanych z pompy), ale jak dla mnie optymalne. [5]
                      Opakowanie: Nie oceniam, bo piłem w lokalu. Szkło firmowe Kufli i Kapsli. [5]
                      Uwagi: Pite z pompy w Kuflach i Kapslach.

                      Moja ocena: [4.45]

                      Comment

                      • Cannabee776i99
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 658

                        #12
                        Ostatnia warka chyba jeszcze lepsza niż wcześniej. Połączenie nut kawy karmelu i czekolady, idealnie zbilansowane, a do tego o konsystencji dobrego espresso. Mistrzowski stout!

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Nie przejrzysty czarny z lekkim brązowym odcieniem. [4.5]
                          Piana: Ciemnobeżowa, drobnopecherzykowa, niezbyt obfita. Znika szybko, pozostawiając po sobie niewiele śladów na ściankach szkła. [3.5]
                          Zapach: Intensywność średnia. Na pierwszym planie czekolada, trochę kawy i lekki chmiel. Popiół bardzo delikatny. Całość zharmonizowana, przyjemna, bez żadnych obcych aromatów. [5]
                          Smak: Piwo o średniej pełności, za to lekko oleistej teksturze. Wszystko jest tu na swoim miejscu – kawa, czekolada, chmiel, paloność i popiół na nieco wyższym poziomie niż w zapachu. Goryczka średnie, zaokrąglona, nieściągająca, krótko zalegająca. [5]
                          Wysycenie: Niskie do średniego. [4.5]
                          Opakowanie: Etykieta w stylu Pracownia – prosta, nieprzeładowana, elegancka. [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.775]
                          Last edited by YouPeter; 19-02-2014, 21:12.
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • domaluj
                            Senior
                            • 04-2012
                            • 303

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: zupełnie czarny [5]
                            Piana: beżowa, dość obfita - spodziewałem się większej, szybko opada, ale jest do końca [4]
                            Zapach: kawa, czekolada [4]
                            Smak: bardzo gęste i treściwe, kawa, gorzka czekolada, w oddali lekka karmelowa słodycz, bardzo mi smakuje [5]
                            Wysycenie: jest ok [5]
                            Opakowanie: bardzo mi się etykiety Pracowni piwa podobają, są bardzo stylowe [5]
                            Uwagi: kupione w "Piwoszu", Warszawa, Twarda/Żelazna

                            Moja ocena: [4.55]

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              #15
                              Z różnic, które wyłapałem względem pierwszej warki - nieco wyższe wysycenie, bardziej amerykański sznyt i mocniejsza, amerykańska goryczka.

                              Wciąż uważam, że jest to ścisła czołówka najlepszych polskich piw. Marzę, żeby mieć do niego dostęp zawsze, kiedy będę miał na niego ochotę, czyli...zawsze.
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎