Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamość, Zamojskie Jasne (warzone od IX.2013)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamość, Zamojskie Jasne (warzone od IX.2013)

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • babka_zielarka
    Junior
    • 07-2012
    • 12

    #2
    Pełną ocenę pozostawię bardziej doświadczonym użytkownikom, ale to piwo zdecydowanie mnie nie zachwyciło. Kolor nawet ładny, ciemnomiodowy, ładna piana. Zapach przypomina wafle ryżowe i kukurydzę z puszki z ledwie wyczuwalnym chmielem. W smaku płaskie jak koncerniak. Cena 7,5 za 0,5 zdecydowanie nie odpowiada jakości. Największym atutem jest bardzo ładna butelka.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Aromat wielozbożowo-biszkoptowo-ciasteczkowy
      Smak wodnisty i płytki, nieco goryczkowy.

      Chyba wolałem poprzednią, zbyt słodką i diacetylową wersję.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babka_zielarka Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) Zapach przypomina wafle ryżowe i kukurydzę z puszki z ledwie wyczuwalnym chmielem. (...)
        Ano właśnie! Ten wypust raczej nieudany.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Może to nie wypust, może to przejście na górną fermentację?

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Nie, to piwo było po prostu niesmaczne. Ważność do 21.01.2014. Aromat nie miał nic wspólnego z ciasteczkowo-owocowym jakiego bym się po ejlu spodziewał. Będę teraz w Lublinie to skosztuje w Monte.

            Comment

            • maciu82
              Senior
              • 02-2012
              • 100

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ładnie mętne, złociste [5]
              Piana: biała, ładna do końca pozostawia ślad na powierzchni trunku przy ściankach. [4]
              Zapach: pachnie miodem.... [2]
              Smak: śladowa goryczka, do zerowej. Dziwna kwaskowa słodycz. [2.5]
              Wysycenie: ok, nie za duże nie za małe [5]
              Opakowanie: Piękne - minus z golasa (kapsel) [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.825]
              "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
              galeria spożytych piw
              Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

              Comment

              • beaviso
                Senior
                • 02-2010
                • 215

                #8
                Po 8-miesięcznej przerwie, uzbrojony w obawy związane ze zmianą piwowara, znów miałem przyjemność wypić piwo z Zamościa.

                Zmiana Jasnego w stosunku do piwa warzonego we wrześniu 2013 jest nieznaczna. Z radością odkryłem, że piwo nadal zachowało swój wybitnie zbożowy zapach i posmak, absolutnie unikalny w skali kraju :!: Doszła natomiast stonowana goryczka na finiszu. Piwo naprawdę nieprzeciętne. W wersji butelkowej wadą jest bardzo małe nasycenie (w ogóle jest mało nasycone, ale w butelce jest to zanadto zauważalne). Rozmawialiśmy z piwowarem, podobno za miesiąc ten stan ma ulec zmianie.

                M.
                Last edited by beaviso; 20-05-2014, 19:27.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty klarowny. [4]
                  Piana: Białokremowa, drobna, średniowysoka, dość trwała. [3.5]
                  Zapach: Zbożowy i słodowy, mnie kojarzy się ze świeżym piwem. [4]
                  Smak: Lekka goryczka, daleki ślad warzywny, po chwili ustępuje delikatnemu chlebkowi. Pewne wrażenie ostrości, może nieułożenia, ale z przewagą stonowanej goryczki. [3.5]
                  Wysycenie: Niskie. Mimo, że to browar restauracyjny, to nieco za niskie. [3.5]
                  Opakowanie: Podane w browarze w małym kufelku, w ramach deski. [4]
                  Uwagi: Piwo całkiem niezłe, ale chyba niedoleżakowane...

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Delikatnie zamglone złoto. [4.5]
                    Piana: Biała, niewysoka i niezbyt trwała, ale pozostawia po sobie kożuch, delikatnie zdobi szkło. [3]
                    Zapach: Słodowy, mokry karton, troszkę kukurydzy, po prostu nieprzyjemny. [2]
                    Smak: Słodowe, karton, troszkę aldehydu octowego, goryczka bardzo niska, delikatnie słodkawo-kwaskowe, lekkie. [2.5]
                    Wysycenie: Jak dla mnie za niskie, choć wolę takie niż przegazowane. [2.5]
                    Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, podstawowe informacje zawarte, brakuje tylko dokładnego składu. [4.5]
                    Uwagi: Słabe, wadliwe piwo w cenie nieadekwatnej do zawartości - 7,90zł. Przypomina inne polskie "regionalne" lagery. Warka do 05.08.2016.

                    Moja ocena: [2.575]

                    Comment

                    • mikef
                      Member
                      • 09-2012
                      • 66

                      #11
                      Piwo lekko zmętnione.
                      Barwa ciemno złocista.
                      Piana biała, skąpa i nietrwała; słabo oblepia szkło.
                      Wysycenie niskie.
                      Zapach niezbyt mocny i niezbyt przyjemny. Czuć słód i coś w stylu zamoczonego kartonu.
                      W smak piwo lekkie i wodniste. Czuć słód z nutą chlebową, nieco kwasku i w tle posmak drożdżowy. Goryczka pojawia się chwilę po przełknięciu. Jest niezbyt mocna i niezbyt trwała.
                      W sumie piwo za wodniste i ze zbyt płaskim smakiem. Na plus zaliczam butelkę.
                      Moja ocena to 5/10
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎