Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Czarne Krzyżackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, Czarne Krzyżackie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: prawie czarne, mahoniowe akcenty pod światło na brzegu szkła [4.5]
    Piana: bezowa, gęsta, dośc zwarta, opada powoli, osadza się na szkle niewielkimi grupkami [4]
    Zapach: średnio-intensywny, leciutka paloność [3]
    Smak: dość pełne i treściwe, bardzo fajna, wytrawna paloność, dość mocna ale nie dominująca, dalej mozna wyczuć akcenty mocno palonej kawy, trochę wytrawnych owoców, jedyny mankament to uciekający smak pod koniec łyczka i minimalnie słodkawo-miodowe nuty [4]
    Wysycenie: o kilka babelków za duzo [4.5]
    Opakowanie: bardzo fajna krzyżacka etykieta, podoba mi się, firmowy kapsel browaru [5]
    Uwagi: Wreszcie widzę porządne ciemne piwo, które nie jest żadnym stoutem, żadnym porterem, żadną black ipą, tyko poprawnym ciemniakiem nie walącym słodyczą. Od razu przypomniały się się ciemne Krusovice, które piłem kilkanaście lat temu w Pradze. Piwo ma kilka niedociągnięć ale chwała browarowi, że stara się robić naprawdę porządne ciemne piwo

    Moja ocena: [3.75]
    Attached Files
    Last edited by becik; 13-12-2013, 22:02.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Może nie takie całkiem czarne, ale brunatno-czarne, jak podniebienie komtura... . [4]
      Piana: Kremowa, dość wysoka, rzadka i nietrwała. [2]
      Zapach: Karmel, słód palony, echo suszonych owoców. [3.5]
      Smak: Karmelowe, aksamitne, na początku śladowy kwaskowaty akcent, nuta kawowa. [4]
      Wysycenie: Niskie (tu na myśl przychodzi mi czoło komtura ), w stylu. [4]
      Opakowanie: Fajne, może wykorzystam je przy powtarzaniu materiału z historii dla klas VI (choć tutaj dwa nagie miecze byłyby lepsze). [4.5]
      Uwagi: Smaczny, taki jakby treściwszy stoutoschwarz (czyżby kolejna krzyżówka stylów? ), jakoś meandrowo-historycznie skojarzyły mi się piwa z Juranda...

      Moja ocena: [3.65]

      Comment

      • Aleksandros
        Senior
        • 05-2011
        • 352

        #4
        Ciekawe jak na takie wykorzystanie nazwy zareagowałby, a może nawet zareaguje, zakon krzyżacki. Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale zakon istnieje do dzisiaj i ma się chyba dobrze. Zajmuje się głównie działalnością charytatywną. Miejmy nadzieję, że Gościszewo nie wplącze się w jakieś spory prawne dotyczące naruszenia imienia.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aleksandros Wyświetlenie odpowiedzi
          Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale zakon istnieje do dzisiaj i ma się chyba dobrze. Zajmuje się głównie działalnością charytatywną.
          Aha, a teraz to głównie starają się o odzyskanie swoich posiadłości łącznie z zamkami
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Aleksandros
            Senior
            • 05-2011
            • 352

            #6
            W razie czego wyprawimy im drugi Grunwald!

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2835

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Aha, a teraz to głównie starają się o odzyskanie swoich posiadłości łącznie z zamkami
              Na razie w Czechach, ale kto wie co będzie dalej ...
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                A czy to obecne piwo nie ma coś wspólnego z tym, bądź co bądź piwem z czołówki pomorskiego konkursu piw domowych?

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, prawie nieprzejrzysty, ale klarowny. [4]
                  Piana: Co z tego, że obfita, gęsta i beżowa, skoro niknie w oczach niczym piana na Coca-Coli [2.5]
                  Zapach: Niezdecydowany - palony słód plus lekki aromat drożdży. [3.5]
                  Smak: Palony słód wycofany, lekka goryczka plus dziwny posmak... wanilii. Piwo wytrawne. [3]
                  Wysycenie: I znów analogia do Coca-Coli - na początku bąble oblepiają ścianki niczym w tym napoju. Zbyt wysokie. [2.5]
                  Opakowanie: Mnie tam nazwa i czarny krzyż na etykiecie średnio przekonuje. Można było nieco bardziej ze smakiem. Kapsel firmowy. [3]
                  Uwagi: Zakupione na Mariackiej 3 w Katowicach. Średnio udane piwo, raczej nie do powtórki.

                  Moja ocena: [3.15]
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • filipgun
                    Member
                    • 03-2012
                    • 99

                    #10
                    A mi w smaku przypomniało Brovarnię Ciemną - bardzo przyjemne palone nuty, które sprawiły że piwo bardzo szybko zostało opróżnione z kufelka

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #11
                      Górniak czy dolniak?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny. Chyba mętne, ale nie jestem pewien, bo ta czerń jest nieprzenikniona. [5]
                        Piana: Beżowawa, lekko brudzi szkło. Szybko redukuje się do obrączki. [3.5]
                        Zapach: Kawa, karmel, wanilia, odrobina żywicznego chmielu. Jakby jeszcze był bardziej intensywny... [4]
                        Smak: Duża pełnia słodowa wyraziście zakwaszona palonym słodem, lekki karmel, średnio-lekka goryczka. Smakuję stoutowo, ale nie klasycznie (przez ten karmel). Ciekawe, nawet bardzo. Smak bardzo ciekawie ewoluuje wraz z ocieplaniem piwa. [4.5]
                        Wysycenie: Średnio-wyskokie. Za duże. Zmniejszcie! [3]
                        Opakowanie: Fajne, komplet potrzebnych informacji, ale kontra i krawatka krzywo naklejone. Nie lubię też tekstów o sponsoringu... [3.5]
                        Uwagi: 6(?).04.2014. Fajne piwo, pewnie wrócę do niego. Zwiększyć nieco goryczkę i zmniejszyć nasycenie i będzie git.

                        Moja ocena: [4.125]
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #13
                          A mnie trochę rozczarowało. Piana bardzo nietrwała, ulotna, znika do zera (szkło umyte, bankowo). Za mało w nim palonych akcentów, ale przyjemnie się piło mimo tych niedociągnięć. Spróbuję jeszcze i ocenię.

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Mi też piana znikła po jakimś czasie (po tym jak oceniłem zadzwonił telefon i przerwałem picie). Ale piwo dobre. Może trochę zawyżyłem ocenę, ale jakoś zbiło mnie z tropu, że piję fajne piwo bez amerykańskiego chmielu...
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • maciu82
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 100

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnobrązowe do czarnego z pięknym rubinowym refleksem. Klarowne [4.5]
                              Piana: na początku dość wysoka, ładna, beżowa. Niestety szybo redukuje się do otoczki pozostawiającej na szkle delikatny ślad. [3]
                              Zapach: No przyznam że pozytywnie zaskoczył. Paloność, kawowość, nuty karmelowe [4.5]
                              Smak: No stout a juści. Delikatne, bardzo pijalne piwo. Czekolada z karmelem nie na słodko. Ma potencjał! Trochę jednak za płaskie. [4]
                              Wysycenie: Gdyby było ciut niższe piwo zyskałoby na aksamitności, a tak jest trochę agresywne. [4]
                              Opakowanie: ok [4]
                              Uwagi: Gościszewo chyba uczy się od swych gości

                              Moja ocena: [4.1]
                              "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
                              galeria spożytych piw
                              Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎