Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karvinský, Larische 12°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Karvinský, Larische 12°

    Kolor złoty, mocno mętne.
    Piana lekko "przykurzona", dość gęsta, przy podaniu na 3 cm, pęcherzyki nierówne - są drobne ale i większe. W trakcie picia pozostaje mocny kożuch oraz kręgi i plamy na ściankach.
    Zapach przyjemny, słodowy z lekką nutką owocową.
    W smaku ładnie komponująca się słodowość, chlebek, trochę owocowości i dopełniająca całości lekka goryczka. Bardzo smaczne piwo, klasyka czeskiego ležáka z minibrowaru. Można je pić litrami, tym bardziej że jest lekko wysycone, nie powodując uczucia nadęcia w żołądku.
    Podane w fajnej szklance firmowej, są też podkładki o ciekawym kroju, dość cienkie ale trwałe gdyż pokryte lakierem nie pochłaniającym wody.
    Pite 15.11.13 na miejscu w browarze, 26 kč. Można też kupić na wynos w 1 l PET za 50 kč.
    Attached Files
    Last edited by dadek; 02-12-2013, 21:42.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Chyba kogoś rozpoznaję.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Nie wątpię.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Czy to piwo warzy stary, obecnie reaktywowany browar Hr Larischa czy tylko "podszywka" jakiegoś nowego browaru założonego w Karvinie ?
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Dobra, sorki już doczytałem tutaj że niestety raczej podszywka.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            A czy zdajesz sobie sprawę, że ten historyczny browar fizycznie nie istnieje, a teren na którym stał to obecnie rozlewisko?
            Stał on w tym miejscu: +49° 50' 8.07", +18° 30' 20.03"
            Last edited by Pendragon; 03-12-2013, 00:12.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Po twoim poście już sobie zdałem. Szkoda.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #8
                12-tka nadal jest lana - cena 26 kč. Jak dla mnie klasyka czeskiego piwa z małego browarku. Piana idealna, w smaku delikatny słód i wyraźna mocna goryczka. Można siedzieć i pić jedno za drugim. Kuchnia dobra, niewyszukana i prosta. Doskonale komponuje się z piwem.
                Attached Files

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Poprawne piwo, mnie niczym nie zachwyciło.
                  Foto:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎