Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Porter 18°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    #31
    Nie wiem gdzie ten wasz wszechobecny alkohol szczerze powiedziawszy.

    Jak na "niskoekstraktowca" wśród porterów, to jest dobry.

    Dużo paloności, gorzkiej czekolady i suszonych śliwek, a zarazem nie jest taki oleisty jak dwudziestki dwójki.

    Dla mnie spoko.
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • Maciass
      Senior
      • 03-2009
      • 172

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem gdzie ten wasz wszechobecny alkohol szczerze powiedziawszy.

      Jak na "niskoekstraktowca" wśród porterów, to jest dobry.

      Dużo paloności, gorzkiej czekolady i suszonych śliwek, a zarazem nie jest taki oleisty jak dwudziestki dwójki.

      Dla mnie spoko.
      Ja też uważam, że nie ma zjawiska wszechobecnego alkoholu, Porter Lwówka ma bardzo wysoki poziom pijalności, bardzo dużo gorzkiej czeklady, dobry porter

      Comment

      • martadella
        Junior
        • 09-2013
        • 12

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemny, niemalże czarny, pod światło brązowo/czarno/burgundowy [5]
        Piana: Beżowa o drobnych pęcherzykach, po przelaniu stworzyła przyjemny dla oka kożuszek by po pewnej chwili opaść i pozostawić ślady po sobie na ściankach szklanki. [4]
        Zapach: Nuta paloności z dodatkiem karmelu, lekki aromat kakaowo-czekoladowy i suszonych śliwek. [4.5]
        Smak: Wytrawny ze średnim poziomem goryczki, przyjemnie połączone smaki kawy, paloności i suszonych owoców. Bardzo pijalny i zdecydowanie jest to mój ulubiony porter. [5]
        Wysycenie: Średnie, choć ja gustuję w niższym poziomie wysycenia. [4]
        Opakowanie: Etykieta współgra dobrze z kolorem piwa, informacje na kontrze jasne i czytelne. [4.5]
        Uwagi: But.08-06-14

        Moja ocena: [4.65]

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, smolisty wręcz. [4.5]
          Piana: Beżowa, niezbyt trwała niestety. [3]
          Zapach: Popiół, paloność, praliny wiśniowe. [4]
          Smak: Jest subtelna wiśnia w alkoholu, odrobinę kawy oraz gorzkiej czekolady.

          Ładnie rozgrzewa. [4]
          Wysycenie: Odpowiednie do stylu, nie za wysokie, nie za niskie. [4.5]
          Opakowanie: No tutaj rewelacji nie ma, można powiedzieć Lwówecka klasyka, tyle, że dominuje kolor brązowy. [3.5]
          Uwagi: Tak jak już kiedyś pisałem, jak na 18, to jest dobry porter.

          Moja ocena: [3.925]
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ciemny brąz,pod światło rubinowe refleksy. [4]
            Piana: Patrząc z boku bardzo drobniuteńka,z góry pienista,mydlana. Dość szybko zmniejsza się do obrączki i taka pozostaje do końca. Piana była w kolorze brązowym. [2.5]
            Zapach: Czarnej czekolady,dalej karmel,słody oraz lekka paloność i kawa. [3]
            Smak: Podobnie jak piętro wyżej. Brak w piwie alkoholowych posmaków,wodniste też nie było,miało natomiast całkiem przyjemną goryczkę. [4]
            Wysycenie: Trochę ponad porterową przeciętność. [3]
            Opakowanie: Etykiety kolorystycznie dopasowane do stylu,podany skład wraz z zawartością ekstraktu,firmowy kapsel. Butelka zwrotna. [3.5]
            Uwagi: Warka do 8.06.2014,wypity 12.06'14. Smaczny lekki porterek,jakoś nie był szczególnie rozgrzewający,ale na szczęście nie był też wodnisty,ani alkoholowy w smaku i zapachu.

            Moja ocena: [3.425]

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #36
              Coś tutaj cicho ostatnimi czasy.

              Kolor: Czarny, pod światło ciemny rubin
              Piana: po przelaniu średnio obfita, szybko opada do 1mm kożuszka, ale za to jest drobna i ładnie beżowa. Zamiast koronki pozostawia kropeczki na szkle
              Zapach: dojrzałe wiśnie, bordowe czereśnie, suszona śliwka oraz leciutki chleb razowy

              Smak: zaczynamy od lekkiej kwaskowatości. Następnie pojawia się wiśniówka, suszona śliwka moczona w spirytusie oraz leciutki karmel i pumpernikiel. O dziwo jest dość pełne jak na 18BLG. Finisz pięknie palony i kawowy. Posmak pozostaje długo w ustach. Jest po prostu smaczne. Alkohol, prawie nie wyczuwalny. Czuć go tylko pod postacią pralin z alkoholem/rumem,. Jest przez to bardzo zdradliwy, można się szybko "upaprać"

              Wysycenie: średnie ku niskiemu
              Opakowanie: jak na lwówek jest całkiem znośnie

              Uwagi:
              warka 21.09.2014.
              pite 19.09.2014

              Jak piłem go ostatnim razem był mocno palony. Obecnie albo przez leżakowanie albo przez daną warkę paloność idealnie idzie z kawą, wiśniówką i alkoholizowanymi pralinami.

              Podejrzliwie pijalne. Bez kozery powiem, można pić w tempie pilsa czy weizena. Od pierwszego łyku minął dopiero kwadrans, a 2/3 piwa zniknęło.
              Trzeba się przyhamować
              polecam, bardzo smaczny i wyraźny porter

              Bardzo dobre rozpoczęcie sezonu
              Last edited by dlugas; 19-09-2014, 20:28.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                #37
                Wypiłem jedną z 2 butelek, które schowałem na później, warka do 08.06.2014. Moje wrażenia: mniej gorzkiej paloności, więcej suszonych śliwek i karmelu, piwo jest słodsze, przez co staje się delikatniejsze w smaku. Zbytniego alkoholu nie wyczuwam, posmak piwniczny obecny, ale jest to moim zdaniem taki lwówecki urok...
                Drugą butelkę wypiję po nowym roku.
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • GreenFox
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 273

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, piwo klarowne [5]
                  Piana: Średniopęcherzykowa, całkiem obfita jednak dość szybko opada i nie za bardzo osiada na ściankach [3]
                  Zapach: Bardzo ładny i złożony, chociaż nieco za mało intensywny - głównie kawa, ciemne słody, wyczuwalna popiołowość kntrowane są nutami czerwonych i suszonych owoców - kompozycja świetna i ułożona, po niedługim czasie jednak zanika i ciężko ją wyczuć [4]
                  Smak: Tutaj w zasadzie jest podobna harmonia jak w zapachu, z tym plusem, że nic nie zanika - na pierwszym planie kawa i gorzka czekolada, karmelowa słodycz, nuty wiśniówki, alkohol bardzo ładnie ułożony, duże bogactwo wrażeń smakowych, spora pełnia jak na tak niski ekstrakt i duże odfermentowanie [4.5]
                  Wysycenie: Na średnim poziomie, jednak w połowie degustacji niemal zanika, co utrudnia odbiór piwa [4]
                  Opakowanie: Ładne, utrzymane w ciemnej tonacji, jak dla mnie bardzo dopasowane do stylu, nawet podano większość składników, butelka zwrotna [5]
                  Uwagi: Warka do 21.09.2014, degustowana w dniu terminu przydatności, zakupiona w promocyjnej cenie 3 zł i można na temat tego porteru powiedzieć, że piwosze z naszego kraju powinni doceniać możliwość degustacji i spożywania tak złożonych i zharmonizowanych piw w takich cenach Nie przesadzając wiele jest to już poziom piw degustacyjnych, typu doppelbock, RIS, Barleywine, gdzie cena zupełnie tego nie odzwierciedla.

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #39
                    Dawno nie piłem, ale z powrotem jesieni powróciłem ja też...
                    Piana zadziwiająco potężna, bąble na finiszu grube, ale kożuszek trwały.
                    Kolor jeszcze lepszy: czarny.
                    Teraz aromat i schody w dół... Lekka paloność, trochę śliwek węgierek... i w zasadzie koniec.
                    W smaku jednak stairway to heaven , czyli schody w innym kierunku( Led Zeppelin) : sporo wiśni, lekki karmel, alkoholu nie czuć. Jest i kawa i czekolada. Porter jest treściwy, ale jednak mocno pijalny i przez to zdradliwy. Trochę kwasku na finiszu.
                    Z pewnością powrócę często do tego piwa, szczególnie, że w Polsce północno-wschodniej zbliżają się ciężkie czasy.
                    Warka do 15.03.2015. Ciekawe, jak będzie smakować po terminie. Może nieoceniony Dlugas o tym wspomnie za jakiś czas ? ( pewnie będzie lepsze) Ja nie leżakuję tylko piję, bo to jest już czas na rozgrzanie. Na wsadzanie w lochy niestety nie mam cierpliwości

                    Comment

                    • yassmen
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 288

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ciemny brąz; pod światło rubin/burgund. [5]
                      Piana: Beżowa, nietrwała, rozstrzelona. Trochę jak piana na coli. [2.5]
                      Zapach: Silnie alkoholowy, winny, względnie niedroga nalewka owocowa. Nieco karmelowej słodyczy. [3]
                      Smak: Wytrawny, z zarysowaną goryczką i słodową palonością. Posmak musującego czerwonego wina. Kakao. Mało ciała - wrażenie rozwodnionej zawartości butelki. [4]
                      Wysycenie: Sporo ponad to, czego można oczekiwać w porterach. [3.5]
                      Opakowanie: Dedykowany kapsel, etykieta nie oszałamia, ale zawiera niezbędne info. Zwrotne opakowanie. [4.5]
                      Uwagi: Warka do 19.01.15.

                      Moja ocena: [3.55]

                      Comment

                      • lotus
                        Member
                        • 01-2013
                        • 89

                        #41
                        Kolor: czarny , pod światło prawie nieprzejrzysty ciemny brąz z refleksami rubinowymi . (4)
                        Piana : Na początku piękna , drobnocząsteczkowa, bezowa , jednak szybko zanika do obwódki .(4)
                        Zapach : Kawa, czekolada ,las (3,75)
                        Smak : Na pierwszym planie kawa , palność , w tle delikatna kwasowość , wyczuwalna goryczka - taka nienachalna . Gdzie czekolada, karmel ? (3,5)
                        Wysycanie : trochę za wysokie . odczucie na języku jakby piło by się lekkie wino musujące .Aczkolwiek przyjemne .(4)
                        Opakowanie : standard BRJ (3,5)
                        Uwagi - wyczuwalne wahania pomiędzy partiami - w poprzedniej było czuć więcej- partia z datą do 19.01.15

                        Moja Ocena 3,75

                        Comment

                        • Cholesterol
                          Junior
                          • 11-2014
                          • 10

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny [5]
                          Piana: Beżowa, utrzymuje się na wysokości 0,5 cm. Splajcing jest. [3.5]
                          Zapach: Kawa z mlekiem, przypalony karmel, jakiś palono-kawowy - intensywny, ciemna czekolada, trochę alkohol. [3.5]
                          Smak: Wytrawne, goryczka idealna, śliwki, kawa, gorzka czekolada, lekki alkohol, może lekki posmak kwasku(cytrynowy?) [4]
                          Wysycenie: Optymalne [4.5]
                          Opakowanie: Ładne, klasyczne, mało specyfikacji. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.85]

                          Comment

                          • Syrob
                            Junior
                            • 05-2014
                            • 1

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarno-brązowy, a pod światło pojawiają się ciemnoczerwone refleksy. [4.5]
                            Piana: Ciemno bężowa lub jasny brąz, drobno pęcherzykowa, średnio trwała pozostawia po sobie ślady na szkle. [4]
                            Zapach: Kawa, czekolada, karmel, suszone śliwki i nieco akcentów palności. Alkoholu nie wyczuwam. [4]
                            Smak: Wytrawny, wyraźne akcenty kawowo-karmelowe z nutami suszonych owoców oraz czekolady, lekka i przyjemna goryczka. [4.5]
                            Wysycenie: Na średnim poziomie, choć mogło by być ciut wyższe. [4.5]
                            Opakowanie: Konsekwentnie wpisuje się w serię browaru, na etykiecie większość niezbędnych informacji. [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.275]

                            Comment

                            • Gambrinus
                              • 06-2001
                              • 696

                              #44
                              Lwówek, Lwówek Porter 18°

                              Bardzo dobre ciemne piwo, ale jak na moj gust za wytrawne i za lekkie na typowy baltycki porter. Moge byc nieobiektywny, gdyz moim pierwszym i ulubionym porterem byl Porter Okocimski, ktory byl zawiesisty i dosc slodki.
                              Doskonale ukryty alkohol, wyrazna goryczka, zlozony aromat (chmiel wyraznie wyczuwalny, obok skarmelizowanego slodu). Pije sie je latwo, mimo wytrawnosci i sporej goryczki.

                              W swojej klasie 4+ (2-5) Partia z data do 19.01.15.
                              Popieraj małe browary!!!
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              • MrocznyNelu
                                Junior
                                • 10-2014
                                • 4

                                #45
                                Witam. Może mój pierwszy post tutaj, ale w piwnym światku już chwilę siedzę.

                                Przeziębienie przeziębieniem, ale Lwówek Porter zakupiony przeze mnie dzisiaj (data do 16.05.2014) wyraźnie zdziczał! Oprócz palonych słodów i czuć wyraźny aromat stajenny, zaś w smaku tylko dzikość. Do tego piwo jet kompletnie pozbawione piany, co do tej pory mi się w przypadku Lwówka Portera nie zdarzyło. To tylko ja mam takie szczęście czy nawet Portera zepsuli?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎