Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamość, Zamojskie Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamość, Zamojskie Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowo-miodowy ale z tych jasnych miodów albo po prostu jasnobursztynowy. Opalizujący i niezbyt ładnie przygaszony, za co minusik [3.5]
    Piana: W lokalu była mikra obwódka, w butelce kompletne zero. Ocena uśredniona [3]
    Zapach: Delikatna owocowość, słód o ciasteczkowym i /lub lekko karmelowym profilu. Chmiel za słaby, trochę trawiasty, trochę kwiatowy, może lekko cytrusowy...
    W wersji butelkowej, pitej w wyższej temperaturze wyczuwałem muśnięcie alkoholu [3.5]
    Smak: Pełne z wyraźną ale nie przeszkadzającą słodyczą. Potem na pierwszy plan wchodzi chmiel, wyraźny, przyjemny, nieoddający miejsca do końca. Goryczka dobra, niezalegająca ale że to jest około 50 IBU to bym nie wpadł [4]
    Wysycenie: Górna połowa stanów średnich [4]
    Opakowanie: Browar jak to browar szkoda tylko, że nie ma szkła do tego typu piw. Natomiast butelka przypadkowa - doklejka nazwy na tej po Jasnym, brak parametrów, goły kapsel.
    Ocenę uśredniam i zaokrąglam w górę [4.5]
    Uwagi: Ocena wyjdzie bardzo solidna jednak piwo nie do końca mnie usatysfakcjonowało. Dużym plusem jest bliskość wyspiarskiemu smakowi i bardzo fajna, stonowana a jednoznaczna goryczka. Na minus nijaki kolor i niezdecydowany, zbyt mało chmielowy, przez co nudny aromat.

    Ciekaw jestem jak piwo przyjęło się wśród gości. Podczas mojej jednokuflowej degustacji na 13 zamawianych piw, żadnym nie było Pale Ale

    Moja ocena: [3.725]

    Comment

    • oczo3
      Junior
      • 09-2012
      • 19

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Barwa ciemna żółć, jasny pomarańcz. Nieprzyjemnie nieprzejrzyste, ale to może wynikać z faktu, że piwo jest niefiltrowane. [3.5]
      Piana: Marna. Coś tam się stworzyło przy nalaniu, ale szybko zniknęło pozostawiając malutki pierścień. [2.5]
      Zapach: Głownie słodowość. Lekkie akcenty karmelowy. Chmielu nie wyczuwam. [3.5]
      Smak: Tutaj zdecydowanie lepiej. Na początku słodowy posmak, potem przychodzi lekka, nienachalna, bardzo przyjemna goryczka. Całość robi dobre wrażenie ustach. [4.5]
      Wysycenie: Jak dla mnie trochę za niskie, aczkolwiek w stylu się trzyma. [3]
      Opakowanie: Bardzo ładna. Czarna ze złotymi napisami. Podstawowe informacje na kontrze zawarte. Jedyny minus za goły kapsel i "doklejony" napis Pale Ale. Prawdopodobnie pod spodem była nazwa innego robionego tam piwa (Jasne, Ciemne, Pszeniczne). [4.5]
      Uwagi: Jak dla mnie zdecydowanie najlepsze piwo z tego browaru jeśli chodzi o wersje butelkowe. W siedzibie nie byłem, zatem nie mam porównania. Może kiedyś się uda. Kupione w zamojskich Alkoholach Świata.

      Moja ocena: [3.825]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎