Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Siren, Half Mast QIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Siren, Half Mast QIPA

    Quarter IPA, 2,8% alkoholu

    Lekkie piwo, mocno chmielone. Wspaniały, cytrusowy aromat - rzadko spotykana przeze mnie intensywność. Po pierwszym łyku jest wrażenie pustki ("brak słodowej podbudowy" ), ale już kolejne uświadamiają o klasie piwa. Ładna piana, delikatnie oblepia szło.

    Bardzo dobre, ale cenę przemilczę
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Moje miało 2,7%:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      styl: session IPA
      alk. 2,8%

      W chłodnym brytyjskim klimacie symptomem zbliżającego się lata skuteczniejszym od zmiany temperatury może okazać się oferta sklepu z piwem craftowym. Jeżeli na półkach pojawiają się rozmaite session IPA (bardzo modne w tym sezonie), to znaczy, że zbliża się lato. No i właśnie pojawiło się na półkach kolejne sesyjne IPA, tym razem od Siren. "Na pół masztu" to nie jest nowe piwo, debiutowało latem 2013 r., ale w tym sezonie pojawiło się w nowej odsłonie - z etykietą po liftingu i bez "kultowego" już skrótu QIPA (quarter IPA, czyli ćwierć IPA). Ale piwo wciąż jest to samo z parametrami typowymi dla sesyjnego IPA: zawartością alk. niższą niż w pale ale, ale nachmieleniem dorównującym IPA (z naciskiem na aromat, nie goryczkę).

      BARWA: ciemnozłota
      ZAPACH: intensywny, bardzo świeży i orzeźwiający aromat owocowy z przewagą słodkiego mango i kwaskowatych pomarańczy
      SMAK: obfity, zwarty woal aromatów chmielowych podparty delikatnie wyczuwalną słodowością sprawia, że o wodnistości w tym piwie nie ma mowy - słodkie nuty egzotycznego mango, papai czy marakui mieszają się z rześkimi, cytrusowymi mandarynkami i zielonym kiwi swoją intensywnością skutecznie rekompensując niedobór treściwości alkoholowej; a może właśnie wielka przyjemność z picia tego piwa wynika z tego, że alkoholu jest tu mniej? Mimo, że nic odkrywczego - pyszne piwo, kwintesencja craftowego chmielenia na aromat
      Attached Files
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎