Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Saint No More Single H

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, [AleBrowar] Saint No More Single H

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złotawy. Piwo trochę zmętnione. [5]
    Piana: Ładna, bielutka, drobnopęcherzykowa i zbita, ale nieprzesadnie wysoka. Opadając osadza się na ściankach. Redukuje sie niespiesznie do kożucha. [4.5]
    Zapach: Sosna, cytrusy. Zaskoczenie, prawda? Aromat jest ładny, intensywny, nie ma żadnych obcych nut, [4.5]
    Smak: Mocna goryczka, trochę zalegająca. Słodowość jej nie przyćmiewa. Piwo sprawia wrażenie dosyć lekkiego. [4]
    Wysycenie: W porządku. [5]
    Opakowanie: Lubię etykiety AleBrowaru, a ta jest jedną z fajniejszych. Ponadto wszystkie podstawowe informacje. Może czas je rozszerzyć także o inne, takie jak sugerowana temperatura czy pasujący posiłek? [4.5]
    Uwagi: Cóż można napisać? Kolejna, smaczna AIPA. Trzy lata temu straciłbym zęby, uderzając szczęką o podłogę, teraz po prostu dopisuję ją w swojej głowie do listy smacznych, dobrze nachmielonych piw. Chociaż trochę niezbalansowanych - piwo jest trochę jednowymiarowe.

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      I fotka. W sumie taka sobie, aparat ma jakieś 7 lat, matrycę mniejszą niż przeciętny telefon komórkowy, chyba już nie daje rady.
      Attached Files

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, delikatnie opalizujący. [4.5]
        Piana: Obfita, biała, drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się przez kilka minut, następnie opada do postaci bardzo grubej obwódki i dodatkowo zostawia piękne ślady na ściankach szkła. [4]
        Zapach: Dominuje oczywiście zapach chmielu, jednak nie jest on zbyt mocny. Są cytrusy, jest trochę słodkich owoców tropikalnych oraz delikatna żywica. Całość w odczuciu wydaje się papierowa i sucha. [4]
        Smak: Podobnie jak w zapachu pojawiają się wymienione wyżej aromaty chmielowe. Słodowa podstawa również jest wyczuwalna, jednak nie jest mocna jak można by się spodziewać po tej zawartości ekstraktu. Goryczka silna, ściągająca i zalegająca, jednak nie wydaje mi się aby było tu aż 80 IBU jak deklarowane jest na etykiecie. [4]
        Wysycenie: Optymalne. [4.5]
        Opakowanie: To już było i się znudziło. [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4]
        Last edited by YouPeter; 16-12-2013, 04:40.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6124

          #5
          80 IBU to raczej nie było... może połowa z tego...

          Piana - nie za mocna, dłuższą chwilę po nalaniu znika do warstewki.
          Barwa - jaśniejszy bursztyn, mętny.
          Aromat - lekki grapefruit, biały melon.
          Gaz - mały.
          Smak - lekka IPA grapefruitowa, nuty melona, goryczka średnia.

          Nie jest źle ale wrażenie wodnistości trochę zbija trochę pozytywne odczucia.

          Grafika... ech grafika... no cóż tzw Mikołaj /wróg elfów/ ryje beret małemu elfowi... no dzieci zamykać oczy!
          Attached Files
          Last edited by Javox; 16-12-2013, 10:23.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            No i dyczkin się przekonał, że tak długich nazw nie da się wprowadzić.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6124

              #7
              No to czas na resortowe skróty

              Gościszewo, [AleBrowar] Saint No More SH-S

              Jeżeli chodzi o literę C to trza nadać numerki... hheehehe
              Last edited by Javox; 16-12-2013, 10:31.

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                No i dyczkin się przekonał, że tak długich nazw nie da się wprowadzić.
                I nie mogłem edytować.
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, śladowo mętny. [4]
                  Piana: Biała, bardzo drobna, niewysoka i nietrwała... [3]
                  Zapach: Silna sosna w kierunku chmielowym, daleko echa kwiatowo-owocowe. [3.5]
                  Smak: Łagodna goryczka, silny posmak chmielowy, gdzieś... na końcu podniebienia jakieś ślady... drewniane? [3.5]
                  Wysycenie: Niewysokie prawie średnie. [4]
                  Opakowanie: Zeszłoroczny śnieg , choć najfajniejsza i tak jest krawatka. Ogólnie nie moja estetyka. [3.5]
                  Uwagi: Kolejne piwo dla IBU-ożerców/pijców, jako zwykły piwosz uprzejmie donoszę, że moje trzewia po takich napojach będę musiał przepłukiwać łyskaczami chyba...
                  No dobra, wypiłem, poczułem magię świąt i świętych "noł mor" i chwatit.

                  Moja ocena: [3.5]

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    No i dyczkin się przekonał, że tak długich nazw nie da się wprowadzić.
                    I bardzo dobrze. Co za wymysły z tymi singlehopami w nazwach?

                    Comment

                    • Goglez
                      Junior
                      • 07-2013
                      • 12

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złocisto-pomarańczowe, klarowne [5]
                      Piana: Biała, pęcherzyki drobne i średnie, fajnie oblepia szkło, dosyć długo się utrzymuje, do samego końca została cienka wartwa [4.5]
                      Zapach: Piękny, typowy dla Simcoe [5]
                      Smak: Na początku zalatywało mi alkoholem, choć może mi się wydawało bo szybko przeszło, nie wierzę że jest tam 80IBU, według mnie mniej. Dobre, ale bez jakiś szaleństw choć godne polecenia. Dobrze pijalne. [4]
                      Wysycenie: Średnie, dla mnie odrobinę za wysokie. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta może być, ale szkło jest lepiące i etykieta oraz krawatka same z siebie odchodzą. Niestety nie wiem czy to wina sklepu czy kogoś przed dostawą. [4]
                      Uwagi: Szybko się odgazowuje.

                      Moja ocena: [4.475]

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        I bardzo dobrze. Co za wymysły z tymi singlehopami w nazwach?
                        Następnym razem zwrócę baczniejszą uwagę.
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • ender140
                          Senior
                          • 11-2010
                          • 107

                          #13
                          Bardzo przyzwoite piwo, ale, jak i poprzednikom, IBU 80 wydaje mi się przesadzone.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztynowy z delikatną mgiełką [4.5]
                            Piana: beżowa, średnia, opada powoli, nie osadza się na szkle [4]
                            Zapach: słaby ale da się wyczuć posmak słodu i chmielu (tak tak, w tej właśnie kolejności [3.5]
                            Smak: pełne, treściwe, dominuje mocna chmielowa goryczka, w kącikach kwiatowo-owocowe posmaki oraz dość mocny akcent słodowy [4]
                            Wysycenie: bez zarzutu [5]
                            Opakowanie: Nie wiem czym zębaty Mikołaj z trupem zaduszonego karła ma zachęcić do zakupu...no ale dobra, każda potwora znajdzie amatora [2.5]
                            Uwagi: Nuda, nic nowego, nic rewelacyjnego, piwo mi smakowało, wypiłem ale wszystko zaczyna być na jedno kopyto, gorycz i chmiel....

                            Moja ocena: [3.825]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 20-12-2013, 17:10.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #15
                              Przejadła się rewolucja.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎