Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwów, Ciemne Lwowskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Lwów, Ciemne Lwowskie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Wsaczuk możesz podać parametry?
    Piwo dodane z datą z zeszłego roku. Art, sorki za spóźnienie.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Byłem w niedzielę w browarze, ale piwa o takiej nazwie nie widziałem. Było ciemne piwo, ale na nalewaku była naklejka z nazwą Specjalne.

      Comment

      • wsaczuk
        Senior
        • 09-2009
        • 182

        #4
        sytuacja wygląda tak że piwo specjalne jest zmienne - w tej chwili jest to ciemne piwo górnej fermentacji ekstrakt 12,5% alk 5,2%, chmielone EKG i Fuggles, fermentowane S-04. Piwa została zrobiona jedna warka a kolejne Lwoskie specjalne najprawdopodobniej będzie innym piwem, ale żeby nie zmieniać co chwila menu to wszystkie piwa zmienne są wrzucone do jednego worka.

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Tak myślałem, że bedzie się to zmieniać. Nie wiem, tylko czy nie lepiej, zamiast wymyślać nowe nazwy, wprowadzać te piwa do bazy za każdym razem jako Specjalne Lwowskie, zgodnie z rzeczywistą nazwą ze zmiennymi pramatrami i podając gatunek.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Piwo bardziej półciemne, niż ciemne. W posmaku duża zbożowość, ale zakłócona kwaskową nutą. Być może ze względu na to że byłem pierwszy tego dnia. Jest mimo to w nim pewien potencjał. W razie czego można robić z niego grzańca z przyprawami, tak jak w Bierhalle z pilsa

            Comment

            • fuliano
              Senior
              • 07-2010
              • 1825

              #7
              A dlaczego nie jest to piwo zakwalifikowane jako ciemne górnej fermentacji?

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: mocny, mętny mahoń [4.5]
                Piana: jasnobeżowa, drobna, długo się utrzymuje, opada powolutku, osadza się na szkle drobnymi śladami [4]
                Zapach: słabo wyczuwalny, to co czuć jest miłe, lekki karmel z zapachem owocowym [3.5]
                Smak: dość pełne i treściwe, w smaku na pierwszy plan idzie lekka wytrawność owocowa połączona z fajna goryczką okraszoną delikatna palonością i minimalną pestkowowością, fajna i pełna słodowa podbudowa [4]
                Wysycenie: troszkę za duże [4]
                Opakowanie: etykieta, firmowy kapsel, sama etykieta rochę minimalistyczna ale ujdzie [4]
                Uwagi: Specjalne oceniane jako Ciemne, ogólnie było to dość smaczne ciemne piwko wypite z przyjemnością

                Moja ocena: [3.85]
                Attached Files
                Last edited by becik; 20-07-2014, 02:11.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowy, mętny. [4]
                  Piana: Lekko kremowa, drobnoziarnista, niska ale dość trwała. [3.5]
                  Zapach: Słodka przejrzała truskawka. Nic więcej. [2]
                  Smak: Piwo spaprane. Truskawkowe, słodkawe, w tle słodowe nuty. [1.5]
                  Wysycenie: Średnie, w porządku. [5]
                  Opakowanie: Firmowy kufel browaru, brak podstawki. [4]
                  Uwagi: Piwo z wadami, truskawkowe. Niedobre.

                  Moja ocena: [2.3]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎