Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Starobrno, Reserva 2013

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Starobrno, Reserva 2013

    Starobrno zaczyna warzyć piwo sezonowe. Jednym z nich jest Reserva 2013. Piwo o zaw. ekstraktu 18% i alk. 8%.

    Wszystkie surowce są morawskie. Ekstrakt wysoki, bo słody odgrywają tu kluczową rolę. Zaznaczono nawet ich pochodzenie (wraz z datami). Otóż jasny jest ze słodowni w Prostejovie , natomiast karmelowy i monachijski z Litovla.

    Info+ładne zdjęcia:



    Korek może nieco mylący. Jest to piwo dolnofermentacyjne. Ale marketingowo wszystko bez zarzutów - ładna butelka, oprawa graficzna i kartonowe opakowanie.

    Aromat - słodowy z wyraźnym karmelem
    Piana - dość wysoka, drobne pęcherze, kremowa barwa, dość krótka
    Barwa - rubinowo-herbaciana (ciemna)
    Wysycenie - umiarkowane, ale przyjemnie musuje ożywiając piwo. Mogłoby być jednak nieco wyższe.
    Smak - słodowy, gęsty, oleisty - głównie nuty karmelowe, lekko słodkie, potem ciut kandyzowanych owoców, delikatna goryczka na finiszu z tonami podpieczonego chleba. Wszystko to plasuje piwo w okolicach stylu Bock (koźlak). Alkohol jest umiejętnie schowany.
    Treściwość - zdecydowanie wysoka

    Piwo smaczne, dla miłośników ciężkich piw /koźlak, porter/, szczególnie dlatego że polecane do archiwizowania, bo spokojnie można je przetrzymać ponad datę (14.10.2014).

    Można zamówić we wrocławskiejDrink-Hali.
    Attached Files
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Szkoda, że chyba nikomu z Was nie udało się skosztować tego piwa lub podzielić się spostrzeżeniami na jego temat

    Przetrzymałem je nieco ponad termin. Aromat, piana i barwa podobne. Wysycenie tym razem wydaje mi się odpowiednie, musuje wyraźnie, może pod koniec ciut brakuje. W smaku nie wyczułem teraz wspomnianego podpieczonego chleba. Bardziej tony biszkoptowo-deserowe dodatkowo nasiąknięte alkoholem, trochę w klimatach ciężkich piw górnofermentacyjnych. Trochę kandyzowanych i suszonych owoców., na końcu leciuteńka goryczka. Wszystko ciężkie, nawet bardzo ciężkie, zdecydowanie deserowe i... pewnie mogłoby postać sobie jeszcze długo, ale wpadło mi w oko w garażu

    Chyba się nie sprzedawało specjalnie, trochę szkoda. Mam nadzieję, że wypuszczą jeszcze jakąś "reservę" na rynek.

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      Darek poczekaj jeszcze trochę. Ja je chomikuje w lodówce.

      A poza tym fajna godzina wysłania posta
      LP

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        pite po terminie

        barwa: ciemne złoto, wchodzące w brąz z czerwonymi przebłyskami
        piana: ładna i wysoka przy nalewaniu, w kuflu dość szybko opada, zostawia dywan
        zapach: słodowo-karmelowy, lekko chlebowy i kwiatowy
        smak: mocny słodowy smak, sporo kwiatowych nut, goryczka dość silna z wyraźnym karmelem takim palonym, dobrze ułożone, w ustach pozostaje pestkowy posmak
        gaz: trochę za wysoki

        Wypite z przyjemnością
        LP

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎