Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Niepasteryzowane Wybornie Świeże

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Okocim, Niepasteryzowane Wybornie Świeże

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Piana wyjątkowo trwała, ładna, trzymająca ponad półcentymetrową warstwę bardzo długo. Zapewne za sprawą dość żwawego nasycenia, drobnoziarnistego. Jednak nie jest ono zbytnie i zalegające. W aromacie trawiasto-ziołowe delikatane nuty chmielowe, przyjemne, ale niestety ulotne. Smak to najgorsza część piwa. Użycie aż 4 odmian chmielu a efekt mizerny i w zapachu i w smaku. Goryczka śladowa. Gładka, lekko słodowa baza z delikatnym kwaskowym wykończeniem. Pełne. Na miarę koncernu to dość poprawny produkt. Oby dalej tak było...

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemna słomka, klarowny. [4]
      Piana: Na początku dość intensywna i gęsta, potem znika bez śladu. Polski koncernowy standard. [3.5]
      Zapach: Na początki zaintrygował mnie nutami chmielowymi. Po przelaniu do szklanki wszytko wróciło do normy. Leciutki chmiel, dominujący słów. [3.5]
      Smak: Poprawna goryczka, słodowość typowa dla lagerów. Bez rewelacji. [3.5]
      Wysycenie: Dość duże bąble, długo trzymające się ścianek. [3]
      Opakowanie: W okocimskiej "rzemieślniczej" konwencji. Kapsel dedykowany. [4]
      Uwagi: Zakupione w Carrefourze w Jaworznie za 3,99 zł. Poprawne, ale nie wybijające się ponad przeciętność.

      Moja ocena: [3.525]
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
        ...dominujący słów.
        Pewnie słód, ale może być też ołów

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Patrzę na nie przy sztucznym świetle, więc może byż lekkie przekłamanie, ale określam je jako złotawe i całkowicie klarowne. Można przez nie czytać. [4.5]
          Piana: Na poczatku nawet niezła, gęsta, acz nieprzesadnie wysoka, szybko redukuje się do cienkiego kożucha, nie osadza się na ściankach. Bywa gorzej. [2.5]
          Zapach: Jak na to, że użyto czterech odmian chmieli, w tym "niezwykle aromatycznej odmiany Saaz", to jest bardzo biednie. Trochę słodowości, baaardzo delikatna nuta chmielowa i tyle.

          Może i jestem trochę uprzedzony, ale uważam, że to i tak nieźle - nie śmierdzi skarpetkami, ponadto jest JAKIKOLWIEK zapach. [2.5]
          Smak: No nie wiem. Niby nie jest tak źle - jest delikatna słodowość, jakaś nutka ziołowa, przy przełknięciu delikatny kwasek, ale to wszystko jest tak puste, tak wodniste i tak nijakie, że jakbym wylał to piwo do zlewu, to wcale by mi żal nie było. [2.5]
          Wysycenie: Koncernowy standard. Bekanie co pół minuty. [4]
          Opakowanie: Muszę przyznać, że postarali się - kiedy po raz pierwszy widziałem piwo z tej serii na półce, to przez głowę przemknęła mi myśl, że może to jakieś piwo z lokalnego browaru, o którym nie słyszałem. Poza tym koncernowy standard - "zawiera słód jęczmienny" zamiast składu, jakiś opis zachwalający wątpliwe zalety tego piwa itd. [4]
          Uwagi: Kupione na stacji benzynowej razem z dwoma innymi piwami z Okocimia w sumie za 10 zł. Piwo jest absolutnie żadne, ale - co można uznać za dobrą monetę - nie odrzuca.

          A otwieracz dołączany do tych trzech piw pękł podczas pierwszego użycia.

          Moja ocena: [2.75]

          I foto:
          Attached Files
          Last edited by WojciechT; 23-01-2014, 22:40.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #6
            A otwieracz dołączany do tych trzech piw pękł podczas pierwszego użycia.
            hahahhaha

            to mi się podobała najbardziej :]

            jakie piwo taki otwieracz ?

            :]
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, super klarowny. [5]
              Piana: Biała, dość niska, po zaledwie 2 minutach ukazuje się lustro piwa. [2]
              Zapach: Intensywnie słodowy, chmiel gdzieś w oddali. Tyle. [3]
              Smak: Słodowy, delikatna nuta chmielu ziołowego, na granicy intuicji taka kwaskowość, i jakby chleb. Po lekkim ogrzaniu piwo staje się coraz mniej pijalne, wżera się jakiś gryzący posmak. [2.5]
              Wysycenie: Średnie, długo pracujące. [4]
              Opakowanie: Jak z całej sezonowej serii. Nawet przyjemne. [4]
              Uwagi: Typowy eurolager lansujący się na coś specjalnego z chmieleniem 4 odmianami chmielu, ciężko tu poczuć chmiel tak w ogóle.

              Moja ocena: [2.9]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6077

                #8
                Piana zniknęła w oczach, gaz mały, aromat wiele nie niesie...

                Nic specjalnego, choć syfu nie ma... wypite "bo nowe"...

                Bez całego "tego" szumu o chmielu pozostaje tylko coś na kształt odgazowanego OK-eja.
                Attached Files

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złocisty, klarowne [5]
                  Piana: średnie pęcherzyki, dość gęsta, opada powoli ale zauważalnie, nie osadza się na szkle [3.5]
                  Zapach: słabiutki, głównie słodowy [3]
                  Smak: dość pełne i treściwe, za pierwszym łykiem powiało delikatną cierpkawością ale potem było już lepiej, lekka goryczka, w miarę wyczuwalny chmiel (choć bez rewelacji), posmaki słodowe, wszystko dobrze skomponowane [3.5]
                  Wysycenie: troszkę za duzo [4]
                  Opakowanie: podoba mi się szata graficzna etykiet, kapsel zrobiony specjalnie dla piwa [5]
                  Uwagi: Mimo średniego początku, w trakcie picia piwo okazało się być jak najbardziej pijalnym produktem, pod obiadek szlo szybciutko, bez negatywnych odczuć, ogólnie dość smaczne, napewno powrócę

                  Moja ocena: [3.5]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 29-01-2014, 21:19.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    Kolor: złoty, klarowny, wygląda nieźle
                    Piana: średnie i duże pęcherzyki, średnio obfita, opada szybko, prawie do zera, nie oblepia szkła. Wiadomo wszystko co trzeba pozostał ona sitkach
                    Zapach: delikatny, słodowy, lekki ziołowy chmiel

                    Smak: średnio pełne (jak na ten styl) lekka, ale dająca się wyczuć goryczka ziołowa, lekko cierpka, choć nie wiem czy to od chmielu czy nasycenia. Wszystko w miarę poukładane. Jest w miarę pijalne, czy sesyjne nie wiem, szkoda mi było ryzykować, więc kupiłem w ramach promocji do kompletu 2 portery

                    Wysycenie:
                    średnie ku wysokiemu. Odrobię za wysokie
                    Opakowanie: Etykieta ma "barwy chmielu", ludowe zacięcie, nie jest źle. Nazwa co najmniej nietrafiona. Z lupa trzeba szukać nazwy browaru (pewnie specjalnie tak to wszystko graficznie poukładali, żeby bardziej wyglądało na regionalne niż na koncernówkę) Plus że się chwalą, że warzone (a dokładnie WYPRODUKOWANO) w browarze OKOCIM. Minus za: zawiera słód jęczmienny. Chwalą się CZTEREMA gatunkami chmielu a z nazwy wymieniają tylko jeden

                    Uwagi: Warka 02.05.14
                    cena 3,33 (kupione w promocji na BP)
                    W kategoriach koncerniak: jest nieźle, można wypić całe i nawet pokusić się o kolejne. Szału smakowo zapachowego nie ma, ale coś tam koło pilsa to stało. Jest lepiej jak tyskożywcolechy nie wspominając o Harnasiotatrożubrze, a to jest już dla naszych hiperbrowarów wyczyn :]

                    W kategoriach globalnych PILS/LAGER jest to bardzo, bardzo przeciętnie piwo.

                    Cena pomimo promocji też nie jest jakoś specjalnie atrakcyjna. Wolę kupić lagrowe, Zavisa czy nawet PU w promocji.

                    UWAGI II: smakuje jak lekko rozwodnione i uładzone OK BEER (za swych lepszych czasów)

                    jak będzie na wiosnę w jakiejś promocji pewnie się skuszę, czy nastąpiła jakaś zmiana
                    Last edited by dlugas; 05-02-2014, 09:27.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      [B]...jak będzie na wiosnę w jakiejś promocji pewnie się skuszę, czy nastąpiła jakaś zmiana
                      Wierzysz w takie cuda?
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Raczej wiadomo, że jak jest zmiana w miarę dającego się wypić eurolagera koncerniaka to tylko w jedną stronę czyli "in minus" np. tyskie klasyczne, oko zielone, ok beer itp, itd.

                        Kupię i sprawdzę czy będzie można to pić w lecie (choć jak będzie taka cena jak teraz i taka jak obecnie dostępność to nie będzie czym sobie głowy zawracać)
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • sebbar
                          • 05-2011
                          • 19

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasne złoto [4.5]
                          Piana: Po kilku minutach zredukowała się do obrączki. Delikatnie oblepia szkło. [4]
                          Zapach: Po otwarciu z butelki poczułem chmiel. Po kilku chwilach nie czuć nic. Jak na 4 odmiany chmielu zdecydowanie coś poszło nie tak. [2.5]
                          Smak: Prawie zerowa goryczka, delikatna kwaskowość. Wodniste. [2]
                          Wysycenie: Szczypanie w język. [2]
                          Opakowanie: Etykieta standardowa w tej serii. Zielona od chmielu [3]
                          Uwagi: Jako popychacz do grilla może się sprawdzić. Niestety raczej nie do powtórzenia.

                          Moja ocena: [2.55]

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piana wyjątkowo trwała, ładna, trzymająca ponad półcentymetrową warstwę bardzo długo. Zapewne za sprawą dość żwawego nasycenia, drobnoziarnistego. Jednak nie jest ono zbytnie i zalegające. W aromacie trawiasto-ziołowe delikatane nuty chmielowe, przyjemne, ale niestety ulotne. Smak to najgorsza część piwa. Użycie aż 4 odmian chmielu a efekt mizerny i w zapachu i w smaku. Goryczka śladowa. Gładka, lekko słodowa baza z delikatnym kwaskowym wykończeniem. Pełne. Na miarę koncernu to dość poprawny produkt. Oby dalej tak było...
                            Po kilku następnych degustacjach muszę zweryfikować mój zachwyt z powyższej wypowiedzi. Piwo jest poniżej przeciętnej, a to co w owej degustacji było co najmniej przyzwoite nie powtórzyło się więcej. Nie myślałem, że tak szybko.
                            Last edited by e-prezes; 08-02-2014, 22:20.

                            Comment

                            • Dewasto
                              Member
                              • 01-2014
                              • 65

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Barwa złota, przejrzysta. Zwyczajna. [3]
                              Piana: Piane trzeba trochę wymusić. Szybko znika. Grube pęcherzyki. Zostają kropki jakieś a nie firanka. Słaba. [1.5]
                              Zapach: Trochę melanoidyn, nawet trochę dużo. Nic więcej nie wyczuwam w zasadzie. I wyczuwalne słody. Maślany lekko. [3]
                              Smak: Smak słodowy, goryczka wyczuwalna po trzecim łyku, ale nie duża. Trochę chyba za mało nasycone. Ale dobrze pijalne. [3.5]
                              Wysycenie: Nasycenie jak wyżej napisałem ciut za małe. Ale mieści się w średniej. [3]
                              Opakowanie: Opakowania z nowej serii ciekawe. przykuwają uwagę, ale nie zachwycają. [3]
                              Uwagi: Piwo zakupione w promocji w Żabce. Za taką cenę to dosyć smaczne.

                              Moja ocena: [3.05]
                              https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎