Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), [Birbant] American Brown Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Witnica (BOSS), [Birbant] American Brown Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Opalizująca mocna herbata, ciemny brąz. [5]
    Piana: Dość mało intensywna, a zostaje do końca i brudzi szkło. [4]
    Zapach: Nuuudy! Zielone, kwaskowe cytrusy, ścięta trawa; kokos, olejek kokosowy. Fajny! [4.5]
    Smak: Średnia cytryna, zaraz po przełknięciu lekki karmel błyskawicznie łączący się z twardą, męską goryczką, tworząc chwilowo smak kawowej czekolady, finisz długi lekko grejpfrutowy, wyraziście goryczkowy. Bardzo długi i goryczkowy... [4.5]
    Wysycenie: Niskie. Super! [5]
    Opakowanie: Jakieś takie mało ekskluzywne. Informacje OK. [4]
    Uwagi: Udany debiut. "American" ale jednak nie IPA, czyli dość oryginalnie.

    Moja ocena: [4.475]
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • tristan_tzara
      Senior
      • 12-2007
      • 1038

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny, brązowy, jak z czarnej herbaty. Lekko mętne. [4.5]
      Piana: Gruboziarnista, troche wymuszona przy nalewaniu. Opada do pol centymetrowej warstwy a pozniej systematycznie maleje. [4]
      Zapach: Mało intensywny, ale czuc lekko amerykanskie chmiele i charakterystyczne dla nich nuty owocowe, ale nie jest az tak słodko i przyjemnie jak potrafi być w APA/AIPA. [3.5]
      Smak: Dosyć jednowymiarowa, grapefrutowa goryczka od chmielu, za to mocna podbudowa slodowa, delikatna paloność i gorzka czekolada. [4]
      Wysycenie: Nie za mocne, odpowiednie. [5]
      Opakowanie: Fajna histerska etykieta, stylowo i minimalistycznie. Jest pełne info, ale brakuje troche tekstów pobocznych, czegoś od tworców dla obiorcy Kapsel czarny, goły. [4]
      Uwagi: Piwo jest dobre, zadnych błedów sie nie doszukałem. Za to jednak troche nudne, zbyt ugłaszczone, przewidywalne. W każdym razie swietny start browaru Birbant, czekam na wiecej

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        #4
        fotka
        Attached Files

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziany, opalizujący. [4]
          Piana: Niezbyt obfita, grubopęcherzykowa i utrzymująca się stosunkowo krótko. Pozostawia niewielkie ślady na ściankach szkła. [3]
          Zapach: Zaraz po otwarciu pojawia się przyjemny chmielowy zapach o charakterze cytrusowym. Pojawiają się również górnofermentacyjne nuty oraz karmel. Niestety pojawia się też zapach kanalizacyjny, który najlepiej uwidacznia się po zamieszaniu piwem i przykryciem ręką szkła. [2.5]
          Smak: Chmielowo-słodowy z akcentem na chmiel. Goryczka intensywna, bardzo przyjemna zaokrąglona, lekko zalegająca. Podobnie tutaj pojawia się kanalizacyjny posmak. [2.5]
          Wysycenie: Bardzo wysokie. [3]
          Opakowanie: Projekt graficzny bardzo słaby. Na plus nieprzeładowana treścią etykieta oraz pełny skład surowcowy na kontrze. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.675]
          Last edited by YouPeter; 25-01-2014, 21:34.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • KarlPopper
            Senior
            • 11-2013
            • 133

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny bursztyn, nieco mętne. O ile pamiętam Brown Foot był dużo ciemniejszy, niby piwo AleBrowaru to był inny styl, ale też brown... [4]
            Piana: Piękna, oblepia szkło, utrzymuje się dosyć długo. [5]
            Zapach: Po otwarciu bardzo miłe cytrusy, zwłaszcza grejpfrut i mocny zapach chmielu zapowiadający ciekawą goryczkę. Wyczułem też delikatne nuty ciemniejszych słodów ( z początku wziąłem je za zapach spalonej gumy ale po ponownych zamieszaniach kufla oraz wąchaniu butelki nic takiego nie poczułem). [4.5]
            Smak: Bardzo pijalne, mogło by być sesyjne. Goryczka bardzo przyjemna, przy 61 IBU spodziewałem się dużo mniejszej i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Jak na nie IPA, mocna goryczka, lekka gorzka czekolada w połączeniu z grejpfrutem i pomarańczą. Jedno z najbardziej spełniających moje oczekiwania smakowe polskich piw, chociaż być może dla wielu odczuwalna goryczka będzie za wysoka. Bukiet mógłby być bogatszy, ale pijalność bardzo wysoka. [4.5]
            Wysycenie: Małe, chyba jak na styl odpowiednie. [5]
            Opakowanie: Kapsel co prawda goły, ale to pewnie ze względów oszczędnościowych (wszak to dopiero debiut). Etykieta minimalistyczna ale bardzo ładna. Może się podobać lub nie, ale nikt nie powie, że jest obleśna czy oburzająca. Mnie taki ascetyzm na etykiecie odpowiada. Same logo Browaru Birbant nie przypadło mi do gustu, ale warto podkreślić, że w paru linijkach informacyjnych na kontretykiecie udało im się zmieścić wszelkie informacje wymagane przez kraftowców: jest ekstrakt, jest ibu, są chmiele i słody, jest informacja o miejscu warzenia. [5]
            Uwagi: Bardzo miłe zaskoczenie. Świetny debiut !! Od dzisiaj kibicuje Birbantowi i z pewnością będę śledził ich kolejne poczynania, a póki co polecę do spróbowania znajomym! Po spróbowaniu ABA wróżę im przyszłość godną polskiej czołówki.

            Moja ocena: [4.575]
            Last edited by KarlPopper; 25-01-2014, 23:27.
            Live Craft. Die Punk.

            Comment

            • domaluj
              Senior
              • 04-2012
              • 303

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: herbaciany, bardzo ciemny bursztyn, nieprzejrzysty [5]
              Piana: ładna, gęsta, obfita, zbita [5]
              Zapach: trochę karmelowej słodyczy [3]
              Smak: bardzo smacznie, lekka gorycz, karmelowe akcenty z delikatnie wyczuwalna nutą chmielu wprost od jankesów [4.5]
              Wysycenie: niskie, to chyba dobrze [5]
              Opakowanie: etykieta mi się podoba, trochę mi się kojarzy z browarem Absztyfikant, co jest mocno gloryfikujące [4.5]
              Uwagi: kupione w "Piwoszu", Warszawa, Twarda/Żelazna;
              bardzo udany debiut, czekam na dalsze propozycje

              Moja ocena: [4.075]

              Comment

              • KarlPopper
                Senior
                • 11-2013
                • 133

                #8
                Po porównaniu ze standardem BJCP, American Brown Ale w wersji Birbanta ma co najmniej 21 IBU za dużo, ale chwała im za to, jest ciekawie, jest świetnie.
                Live Craft. Die Punk.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jak earl grey z miodem. [5]
                  Piana: Ładna, bielutka i drobnopęcherzykowa, średnio wysoka i średnio trwała. Opadając osadza się na ściankach. [4]
                  Zapach: No tak, amerykańskie chmiele. Do tego trochę karmelu. Zapach ładny, ale nieprzesadnie intensywny. [4]
                  Smak: Goryczka jest mocna, ale nie paraliżuje mocą języka. Nutka karmelu, chyba orzechów. Wydaje mi się trochę wodniste, ale może przesadzam. Ogółem: smaczne piwo. [4]
                  Wysycenie: OK. [5]
                  Opakowanie: Jest pełny skład, producent i w zasadzie tyle. Etykieta stylowa, ale trochę nudna. [3.5]
                  Uwagi: Smaczne, lekkie piwo.

                  Moja ocena: [4.075]

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pod światło ciemny rubin. Dość klarowne. [5]
                    Piana: Gęsta, drobna, o średniej obfitości. Trwałość rewelacyjna, ładnie osadza się na szkle. [5]
                    Zapach: Trochę zbyt mało intensywny. Jest chmiel, jest karmel ale to wszystko przygaszone. [3.5]
                    Smak: Na początku ton nadaje wyrazista, wręcz mocna goryczka. Z czasem wyczuwalna staje się słodowa podbudowa i karmelowe akcenty. W miarę picia zyskują one na intensywności ale goryczka cały czas jest obecna. Także balans całkiem niezły. [4.5]
                    Wysycenie: W 90% objętości jest optymalnie ale pod koniec piwo trochę się wygazowuje i staje się lekko cierpkie. [4.5]
                    Opakowanie: Grafika kojarząca się z długowłosym wąsaczem na ecie jakoś mnie nie przekonuje. Kolorystyka także, ale jakby nie było, pasuje do stylu piwa. [3.5]
                    Uwagi: Nie jestem fanem Brown Ale, przeszkadza mi karmel. Piwo oceniłem w odniesieniu do stylu i tu jest całkiem dobrze, choć IBU jest zbyt wysokie. Ale to właśnie ta mocna goryczka powoduje, że jest ciekawie. Gratulacje dla Jarka i Krzyśka za udany start w Witnicy!

                    Moja ocena: [4.175]
                    Attached Files
                    Last edited by docent; 27-01-2014, 10:00.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Ładny aromat chmielu uwalniający się już przy otwieraniu butelki. W smaku spora dawka goryczki. Mocnej, ale nie tępej. Słodowej bazy nie czuć przy takiej dawce chmielu. Piana mizerna, pozostająca w postaci potarganej firanki na powierzchni piwa. Nasycenie słabe, ale wystarczające. Na razie na 4-

                      Comment

                      • kiceeek
                        Junior
                        • 06-2011
                        • 7

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brąz, ciemny bursztyn, mocna herbata. Prześwituje pod światło. [5]
                        Piana: Marna, rozlazła, utrzymuję się tuż nad powierzchnią piwa jako kiepski souvenir. Pozostają kleksy na wewnętrznej stronie pokala. [2]
                        Zapach: Chmiel, limonka? Uderza w nozdrza gorycz ale z delikatnością odżywczego cytrusa. Przyjemny, nie drażniący. [4.5]
                        Smak: Chmiel, z początkiem niewyraźnym. Po chwili uderza gorycz,która utrzymuje się długo w ustach. Palony smak pozostaje tuz po łłłyyku. [4.5]
                        Wysycenie: Niewielkie [4]
                        Opakowanie: Twarz, długie włosy i wąsy... czy tylko ja to widzę? z tyłu konkretnie opis. Krótko, zwięźle i na temat. Przydałby się opis jak u Pinty czego można się spodziewać, troszkę historii tego gatunku [4]
                        Uwagi: Pełne piwo. Aromatyczne. Syte.

                        Moja ocena: [4.225]
                        Kudłaty Kicek

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brązowy [4]
                          Piana: Niska, długa, ładnie znacząca ślady na szkle [4.5]
                          Zapach: Pierwszoplanowe cytrusy i iglaki, potem nieco karmelu i gumowej opony.
                          Ładny chmiel ale aromaty słodowe nikłe i za mało rozbudowane [3.5]
                          Smak: Znowu prym wiedzie chmiel i goryczka. Słodowość dość wytrawna, karmelowa i kawowa (to chyba odczucie jako reakcja na mocną goryczkę). Koniec zmęczył mnie goryczką i iglastym chmielem.
                          Treściwość raczej niska [3.5]
                          Wysycenie: Niewysokie [4]
                          Opakowanie: Informacje na plus, grafika i butelka bezzwrotna na minus [3.5]
                          Uwagi: Dla mnie piwo jest niezbalansowane, za mocno przechylone w kierunku goryczki. Smakuje jak solidne, przechmielone domowe jakieśtam ale.
                          Druga sprawa to wady. Gratuluję, bo niema. Premiera gdzie na "d" jest tylko debiut to jednak sukces

                          Moja ocena: [3.65]

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny brąz. [5]
                            Piana: Zbita. Delikatnie zabarwiona. Początkowo średniej obfitości. Utrzymuje się do końca. [5]
                            Zapach: Cytrusy pochodzące od amerykańskich odmian chmielu oraz chlebowa słodowość. Odrobina karmelu. [4.5]
                            Smak: Chmielowy z niezłą podbudową słodową. Balans zdecydowanie na korzyść goryczki. Ta ostatnia dobrej jakości, mocna, lekko pozostająca, przyjemna. [4]
                            Wysycenie: Nieco za wysokie. [4]
                            Opakowanie: Niezły design. Jakość wydruku gorzej. Kontra nieco rozjechana. Obszerne info jest. [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.35]

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Komar, musiałeś swoją profesjonalną recenzję wkleić zaraz pod moją? Nie mogłeś poczekać aż ze dwie osoby coś wpiszą, zachwycą się? Wyszedłem na tumana

                              Ale do rzeczy. Czy w aba dominujący aromat chmielowy, wszędobylska goryczka i marna treściwość zasługują na cztery plus? Mimo wszystko jest to brown ale, choć "zepsute" amerykańskim chmielem

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎