Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Thomas Hardy Burtonwood (Rye River), Granny Mary's Red Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    Thomas Hardy Burtonwood (Rye River), Granny Mary's Red Ale

    Hm, to skomplikowana historia. Z sieci wyczytałem, że browar Rye River to firma założona w roku 2013 przez kilku entuzjastów, zajmująca się m.in. dystrybucją piwa San Miguel oraz warzeniem własnej linii produktów pt. McGargles. Pełna informacja tutaj: http://www.mcgargles.com/
    Jak można się spodziewać po IRA , piwo jest ciemnobursztynowe, klarowne. Piana kremowa, bardzo drobna, dość wysoka, średnio trwała, ładnie osadza się na szkle.
    Pachnie słodowo z powiewem karmelowym, jest także coś "oldskulowego" w zapachu. W smaku delikatna goryczka, karmelowe tło, ogólnie - łagodniuśkie. Aha - alko 4,4%.
    Gazu niedużo. Fajne opakowanie - kapsel browaru, małą flaszka, zabawna eta (jak w necie) z pomarszczoną babcią Marysią w chustce, śmieszny napis dotyczący browaru - "never established", na kontrze historyjka o rzeczonej babci.
    Smaczny, delikatny ejl, przezabawne wzornictwo. Ech, uczta się, piwne nadwiślańskie rewolucjonery... .
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    To piwo jak i inne z serii McGargles warzone są w angielskim browarze Thomas Hardy Burtonwood.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Potwierdzam że piwo jest kontraktowane w UK w browarze który podał Yaro (choć info o samym angielskim producencie mam z ratebeer). Podobnie sprawa wygląda z pozostałymi 2 butelkowymi i prawdopodobnie 1 beczkowym piwem z tego browaru kontraktowego.
      Tak przy okazji - browar ma świetną stronę www oraz podobne utrzymane w tej konwencji rysunkowe etykiety a la Rodzina Adamsów Ich piw nie piłem więc nie wypowiem się nt smaku.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Czyli to tu http://www.ryeriverbrewingco.com/#!a...omponent_74511 to oszustwo jest? Znaczy, w trąbę mnie Ajrysze zrobili...?

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Doczytując dalej, chyba będą jednak robić na miejscu, ale za chwilkę...
          Rye River Brewing Company in Kildare, Ireland is the most decorated craft beer brewery company in the world. We have won over 180 international awards and brew exclusive beers for Ireland's biggest retailers.

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            ...a póki co nie robią i wątek i piwo do przeniesienia jako UK/Anglia.
            O tym że planują uruchomienie własnego browaru i to już w takim bliskim terminie dowiedziałem się z twojego linku Pancer mimo że kontaktowałem się z nimi w styczniu w celu otrzymania etykiet (irlandzkie kontraktowe też sobie odkładam). Przysłali
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎