Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Mikkeller Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    Proef, Mikkeller Porter

    Porter od Mikkellera, tylko 8% alk.

    Kolor/faktura: Czarne jak smola, ale pod światło na krańcach szkła można zobaczyć ze jest bursztynowe i klarowne. Faktura oleisa.
    Piana: Piękna! Drobna, bujna, sporo jej i utrzymuje się naprawde długo.
    Zapach: Palone słody, czekolada, sporo czekolady gorzkiej, kawa, nutka wędzonki i alko.
    Smak: Podnie jak zapach; typowo porterowy ale wszystko jest wyraźne, dobrze zbalansowane. Na poczatku jest dosyć spora goryczka chmielowa, ale z biegiem picia smak się rozwija, dochodzi słodycz, kawa, czekolada, może troche orzechów. Pod koniec jest już nawet trochę kwaskowy. Alkohol mało wyczuwalny, jedynie czuć troche w gardle przyjemne palenie gdy już jest mocno ogrzany.
    Opakowanie: butelka 330ml. Jak zwykle świetna etykieta, duży minimalizm, prymitywizm. Estetyka Mikkellera i To Øl jest chyba moją ulubioną.

    Jak dla mnie perfekcyjny Porter. 10/10
    Attached Files
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #2
    Kolor: Czarny, kompletnie nieprzejrzysty.
    Piana: Głęboki brąz, tak ciemnej chyba nie widziałem. Ekstremalnie obfita, gęsta, trwała. Opada do grubego kożucha lekko oblepiając szkło.
    Zapach: Świetny, bogaty. Doskonale zbalansowane tropikalne i sosnowe aromaty od amerykańskich chmieli i aromaty ciemnych słodów: kawy, czekolady, karmelu.
    Smak: Bardzo treściwe. Na pierwszym planie mocna paloność, kawowa, popiołowa, ostrzejsza niż zapowiadał zapach. Dalej bardzo przyjemne uzupełnienie w postaci wyważonych posmaków amerykańskiego chmielu. Ze tego wszystkiego nieśmiale próbują przebić się inne posmaki jak karmel czy orzechy, co składa się na ogromną złożoność piwa. Alkohol niewyczuwalny. Goryczka średnio wysoka, żywiczno-przypalana.
    Wysycenie: Średnie, drobne, podszczypujące.
    Ogółem: Bardziej chyba RIS albo American Porter niż po prostu Porter, ale piwo jest naprawdę genialne. Bardzo bogate, treściwe.
    BeerFreak.pl

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎