Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Mikkeller U Alright?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    Proef, Mikkeller U Alright?

    Belgian Wild Ale, 4,5% abv, ekstraktu nie podano.

    Kolor: Ciemnosłomkowy, mętny.
    Piana: Biała, średnio obfita, niezbyt gęsta, dosyć trwała. Utrzymuje się cienkim kożuchem minimalnie oblepiając szkło.
    Zapach: Pierwsza myśl to - czy ja nie kupiłem przez pomyłkę jakiegoś IPA? Czysty aromat chmielowy, taki amerykańsko-brytyjski, głównie owoce tropikalne, cytrusy, trochę kwiatowości. Nie ma tu ani 'belgian' ani 'sour' ani 'wild'.
    Smak: Dosyć wytrawne. Tutaj już chmiele przyjmują trochę bardziej brytyjski charakter, ale dalej to one dominują smak. Minimalna podbudowa słodowa, lekka kwaskowatość i w zasadzie to wszystko. Finisz wytrawny ze średnią, lekko zalegającą i trochę apteczną goryczką.
    Wysycenie: Średnie.
    Ogółem: Pierwsze podejście do Mikkellera i zawód na całej linii. Jakaś tam minimalną kwaskowatośc jest, ale taką to można znaleźć i w stoucie. Żadnych bretów tutaj nie wyczuwam. Jakbym pił to piwo w ciemno to w życiu bym nie powiedział, że to jest sour/wild ale.
    Last edited by Oskaliber; 12-02-2014, 22:13.
    BeerFreak.pl
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Kolor: jasnozłoty, lekko mętny.
    Piana: średnio wysoka, drobna, niezbyt trwała.
    Zapach: nie ma co dodać do tego co napisał Oskaliber. Przypomina IPA lub AIPA, cytrusy, owoce tropikalne, i kwiatowe nuty w tle. Zapach średnio intensywny.
    Smak: chmielowy, goryczka średnia, lekko zalegająca, dość przyjemna. Piwo wydaje się wodniste, jakieś płaskie w smaku, nie przypomina wild ale.
    Wysycenie: średnie.
    Słabe piwo, dobrze, że dostałem w prezencie.

    Comment

    • Noriusz81
      Senior
      • 11-2008
      • 388

      #3
      Gdyby nie rozpatrywać ceny i stylu, piwo bardzo dobre.
      Jednak kupując sour/wild ale za kilkanaście złotych i będąc świadomym konsumentem, wymaga się zgodności zakupionego piwa z deklarowanym stylem.
      Attached Files
      Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
      Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
      2286 ze 162 krajów
      Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        #4
        Kolor jasny, złocisty. Piwo jest lekko zmetnione ale przezroczyste. Piana drobna, biała, utrzymuje się naprawdę długo(jak oni to robią? Jeszcze nie spotkałem Mikkellera ze słabą pianą). W zapachu chmiele, chyba amerykańskich odmian bo wyraźnie cytusowe. Drobne nuty słodkich cukierków w tle. Smak to przede wszystkim goryczka chmielowa, ale bez nadmiernie wyrazistych nut owocowych. Trochę cierpkie, lekko kwaśne, bardzo orzeźwiające. W posmaku troszkę zalegająca gorycz lekowa. Ogólnie piwo jest smaczne, ale jak dotąd jeden ze słabszych produktów Mikkela. Poprostu wymaga się więcej
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎