Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, To Øl Black Malts & Body Salts

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    Proef, To Øl Black Malts & Body Salts

    Imerial Black IPA/Imperial Cascadian Dark Ale z kawą. 9,9% alk, więc ekstrakt chyba też spory.

    Kolor: Mega czarny, ale jak się postarać to widać robinowe refleksy.
    Piana: Perfekcyjna! Drobna, kremowa, wyrosnięta, długo opada zdobiąc szkło.
    Zapach: Niezbyt intensywny, ale ciekawy. Amerykańskie chmiele, palony słód, kawa.
    Smak: Goryczka chmielowa, gorzka czekolada i kawala. Przy końcu troche rozgrzewającego alkoholu. Bardzo wytrawne.
    Wysycenie: średnio-niskie. Idealne.
    Opakowanie: Butelka 330ml. Klasa, uwielbiam etykiety To Øl. W tym przypadku jest wyjątkowo stylowa.

    Ogólnie piwo bardzo smaczne, degustacyjne, ale jednak brakuje mi troche kontry do goryczki. Ta dominuje i utrzymuje się długo. 8/10
    Attached Files
  • Apocalipse
    Member
    • 04-2014
    • 40

    #2
    Piwo piłem już jakiś czas temu (~ miesiąc) i nie wiem czy będę je pił ponownie w najbliższym czasie, ale Black Malts & Body Salts jest tak dobre, że czuję się zobowiązany szerzyć dobrą nowinę.
    Jest to bezapelacyjnie najlepsze Black IPA/Cascadian Dark Ale jakie w życiu piłem! Każdy łyk dostarcza niesamowitej ilości wrażeń!
    Jeżeli jeszcze kiedyś dorwę to na pewno napisze szczegółową recenzje. Tymczasem - jeżeli lubicie czarne IPA - kupuje w ciemno - na moją odpowiedzialność.

    Comment

    • Swaroga
      Senior
      • 10-2011
      • 115

      #3
      Świetne piwo.
      Silne aromaty czarnej herbaty, świeżej kawy, sosny, sera, orzechów, czekolady, mokrego kamienia.
      Średnio nasycone i delikatnie gazowane. Kremowe.
      Piwo jest słodkie o nutach czarnej czekolady, kawy z mlekiem. Dochodzą nieco cierpkie i gorzkie nuty kawy, czarnej czekolady i pestek owoców cytrusowych.
      Posmak jest cierpki i gorzki. Można również doszukać się nut mineralnych.
      Szerokie spektrum smaków, które są dobrze wyważone i pyszne.

      Click image for larger version

Name:	Body Slats.jpg
Views:	1
Size:	26,5 KB
ID:	2049211
      Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
      https://www.facebook.com/hipester
      Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
      www.ratebeer.com/user/137460/

      Comment

      • AdrianR
        Member
        • 04-2014
        • 62

        #4
        Znakomite piwo! Bardzo złożone i ciekawe. Przypomina nieco RISy. Nie bez kozery wybrano je jako jedno z najciekawszych 50 piw zeszłego roku na ratebeerze, chociaż sól wyczuwalna była dla mnie tylko w pierwszym kontakcie. Dodatkowy plus za świetny design, który dla mnie o lata świetlne wyprzedza większość naszych kontraktowców. Piwo perełka pod każdym względem.
        http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
        https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
        http://instagram.com/adrianpijepiwo

        Comment

        • Glingorth
          Senior
          • 04-2014
          • 283

          #5
          Piwo jest nieprzejrzyście czarne. Ładna gęsta beżowa piana, chociaż z czasem opada do niewielkiej warstwy, jednak pozostaje do końca. W aromacie mamy średnią intensywność z akcentami kawy i ziołowości od chmielu. W smaku poezja. Piwo jest nieco gęste i aksamitne. Smak słodki z delikatną kawą, z drugiej strony chmielowa goryczka i cierpkość od palonych słodów pozostawiająca kwaskowaty, ale przyjemny posmak. Alkohol ułożony, delikatnie szczypie w przełyk, jednak jak na tą moc jest bardzo fajnie wkomponowany w smak, wyczuwalny, ale w ogóle nie przeszkadza. Etykietka to mistrzostwo i to głównie ona przyciągnęła mój wzrok na półce. Podsumowując, bardzo dobre piwo, szkoda, że nie polskie a przynajmniej nie w polskiej cenie

          Comment

          • rgrzech
            Senior
            • 12-2013
            • 230

            #6
            Piwo pachnie kawą i palonym słodem. W smaku bardzo dużo nut kawowych, dodatkowo gorzka czekolada, alkohol i delikatna paloność. Goryczka dość wysoka, pochodząca raczej od palonych słodów. W moim przypadku akcentów chmielowych nie było zbyt dużo, bo butelka trochę się zasiedziała w mojej piwnicy. Piwo ma solidną pełnię, alkohol nie drażni, jest dobrze wkomponowany w smak. Dużo się tu dzieje. Mogłoby się wydawać, że to degustacyjny trunek, jednak piwo jest bardzo dobrze pijalne. Przy tych parametrach trzeba uważać.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎