Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Wielkanocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Okocim, Wielkanocne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • djkynek
    Senior
    • 03-2005
    • 122

    #2
    Skusiłem sie. Moim zdaniem jedyne z sezonowych Okocimia, które da sie wypic w calosci. Nawet przypomina w smaku koźlaka.

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny - ciemna słomka wpadająca w miedź, klarowne. [4.5]
      Piana: Niezła jak na koncerniaki - gęsta, dość długo się utrzymująca. [4]
      Zapach: Dominuje karmelizowany słód, bez jakiś dodatkowych nut [3]
      Smak: Bez rewelacji - jak na koźlaka, piwo jest zbyt mdłe, bez podkreślenia palonych nut. Dodatkowo pojawił się metaliczny posmak. [3]
      Wysycenie: Niezłe, a co najważniejsze - piwo nie jest przegazowane. [3.5]
      Opakowanie: Utrzymane w konwencji piw "rzemieślniczych", opatrzyło się. [3.5]
      Uwagi: Zakupione w "Żabie". W sumie - żadnych rewelacji, za tą cenę (3,99 zł) można kupić coś lepszego.

      Moja ocena: [3.225]
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Dość ciemne, miedziane [5]
        Piana: Pojawia się i jest, ale potem opada [4]
        Zapach: Jest żytni chleb, jest karmel, dość pikantne i wyraziste. Nuta dolna troszkę alkoholowa [3.5]
        Smak: Pijalne, ale mało koźlaka, troszkę wodniste, mało w nim koźlaka, do tego dochodzi brak ułożenia, i przez to znowu mało koźlaka. Rozcieńczone jakieś mocne, ale nie koźlak [3]
        Wysycenie: W normie [3]
        Opakowanie: Może się podobać, ten styl, czcionki, informacje, ale jeśli jest to edycja limitowana, to powinni się więcej postarać [4]
        Uwagi: z Żabki, 2 za 6zł, porównywalne z nowym żywieckim, ale to nadal nie koźlak do kupowania na bieżąco.

        Moja ocena: [3.425]
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnobursztynowe (choć na zdjęciu jest ciemniejsze) [4.5]
          Piana: ecru, średnie pęcherze, dość zwarta, opada powoli ale zauważalnie, osadza się na szkle małymi plamkami [3.5]
          Zapach: słaby ale przyjemny, mocno słodowo-zbożowy [3.5]
          Smak: dość pełne i treściwe, delikatne w smaku, fajna lekka goryczka wymieszana ze słodowo-zbożowymi posmakami, w tle delikatne owocowe akcenty, całość dobrze skomponowana [4]
          Wysycenie: troszkę za dużo, czasem dało się odczuć delikatne klucie bąbelków w podniebienie [4]
          Opakowanie: fajna etykieta, fajny kapsel, jest ok [4.5]
          Uwagi: Miłe zaskoczenie, przyjemne piwo, drugie już czeka w lodówce

          Moja ocena: [3.825]
          Attached Files
          Last edited by becik; 07-03-2014, 21:05.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6130

            #6
            Barwa - krystaliczny średni brąz
            Piana - średnia. Na dłużej cienka warstewka i trochę na szkle.
            Aromat - karmel, inka, susze owocowe, alkohol ale znośny.
            Gaz - średni.
            Smak - lekko słodkie, lekko karmelowe, ciekawe słody, goryczka wzrastająca w kierunku kawowym.

            Faktycznie nie jest źle... pod koniec wodnistość trochę odpuszcza... pije się w miarę OK.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ej ej ej, właśnie piję to piwo porównując je z Bockiem z Żywca, ale ono jest autentycznie niezłe! Jasne, brakuje mu trochę do rasowych koźlaków zza zachodniej granicy, może jest trochę za słodkie, jakaś metaliczność chyba się pojawia (chociaż test skórny tego nie potwierdza), ale w kategorii szeroko dostępnych piw (no dobra, do tej pory udało mi się je dostać tylko na BP), w dodatku za 3,49 - fajne.

              Comment

              • PociungWidmo
                Senior
                • 11-2012
                • 109

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziany lekko wpadający w rubin. [4.5]
                Piana: Gęsta, trwałość na niezłym poziomie. [4]
                Zapach: Niezbyt intensywny karmelowo-słodowy. [3]
                Smak: Dosyć pełne, słodkawo karmelowe z lekką goryczką, bez uniesień i palonych nut ale całkiem przyjemnie. [3.5]
                Wysycenie: W normie, nie przeszkadza w piciu. [4]
                Opakowanie: Butelka zwrotna z całkiem ładną etykietą z serii piw sezonowych. Od strony estetycznej wszystko OK, natomiast daję minus za brak wymienionego składu. [3]
                Uwagi: Jak na masówkę to piwo jak najbardziej do wypicia, mogłoby wejść do stałej produkcji. Muszę porównać z Żywieckim Bockiem.

                Moja ocena: [3.425]

                Comment

                • Dewasto
                  Member
                  • 01-2014
                  • 65

                  #9
                  Piwo na etykiecie ma napisane, że jest to ciemne piwo typu Koźlak. Toż to nawet ciemne nie jest o smaku koźlaka nie wspomnę. Smakuje jak lager z karmelowymi słodami. Aromat ma bardziej przypominający pilsa. Ktoś tu chyba kogoś robi w kakao. Chmiel czuć juz przy otwarciu, melanoidyn żadnych czy innego pieczenia, smak płytki niczym przedsionek w klozecie i kolor w zasadzie jasny jak na bocka. Wskazuje to ewidentnie na lagera i to takiego typowego koncernowego o bursztynowym kolorze. Nie no w pajaca robić to my a nie nas.
                  https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Herbaciany, klarowne, ładne. [4.5]
                    Piana: Szybko obada do cienkiej warstwy, ale całkiem dzielnie brudzi szkło. [4]
                    Zapach: Kurka wodna, nawet przyjemny! I dość intensywny. Żywiczny chmiel, pod nim spora słodowość (nieco landrynkowa), lekki karmel i lekka metaliczność. [3.5]
                    Smak: No i nie wiem - oceniać 14tkę czy koźlaka?
                    Pełne w smaku, kwaskowate, wyczuwalna goryczka, karmel minimalny, alkoholu zero. Przyjemnie się pije. Prawie na 4. [3.5]
                    Wysycenie: Mogło być mniejsze, ale i tak nie jest bardzo duże... [4]
                    Opakowanie: Fajna, udaje krafta, jak na koncerniaka wzorcowe informacje, ale ale... 14stka to nie koźlak... Oszukujecie! [3.5]
                    Uwagi: 17.05.14. Bardzo przyjemne "zwykłe" piwo, jeden z ciekawszych polskich koncerniaków, ale zupełnie nie koźlak.

                    Moja ocena: [3.625]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Herbaciano-bursztynowy [4]
                      Piana: Koloru brudnej bieli, niska, krótka, niemal natychmiast zredukowała się do obrączki [3]
                      Zapach: Pustka, trochę słodu, kandyzowanych owoców i... pustka [3]
                      Smak: Delikatny i w żadnym elemencie nie przykuwający uwagi. Lekka goryczka, trochę słodu, karmelu i owoców. Treściwość średnia, pijalność bardzo wysoka [3.5]
                      Wysycenie: Średniowysokie [4]
                      Opakowanie: Brzydka etykieta, pełne informacje, kapsel dedykowany serii, butelka zwrotna [4]
                      Uwagi: Jak na koźlaka dramatycznie pusty choć oczywiście poprawny technicznie Kojarzy mi się z czeskimi półciemnymi, które omijam szerokim łukiem. W kategorii cena jakość plasuje się niewysoko więc Wielkanocne także będę omijał szerokim łukiem.
                      Słabsze niż Bock z Żywca ale dzięki pijalności podobnie zapunktowwało

                      Moja ocena: [3.35]

                      Comment

                      • Derbeth
                        Senior
                        • 04-2013
                        • 337

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemnobrązowy [4]
                        Piana: biała, obfita, ale bardzo nietrwała, wkrótce niewiele z niej zostaje [3]
                        Zapach: niezbyt wyraźny, głównie słód [3.5]
                        Smak: lekka goryczka, słód, kandyzowany cukier, piwo dość pełne, ale nie zalepia; ciężko się tym zachwycać, ale nie pije się źle [3.5]
                        Wysycenie: średnie, nieprzesadzone [4.5]
                        Opakowanie: nawet ładne choć nie w moim guście, podany ekstrakt, trochę informacji o składzie; nie jest źle, ale mogłoby być lepiej [4]
                        Uwagi: Nie będę bił braw, ale wypiłem nie zanudziwszy się na śmierć. Nie sądzę, żebym kupił to piwo do domu, ale w lokalach z braku laku może stanowić dobrą alternatywę zwykłego asortymentu Carlsberga-Okocimia.

                        Moja ocena: [3.55]

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          #13
                          Nie będę oceniał z ARTomatu, ponieważ piwo jest niezgodne z sugerowanym stylem.

                          Jak już pisał ktoś wcześniej jak dla mnie jest to lager doprawiony słodami karmelowymi i samym karmelem.

                          Jedyne co zasługuję na plus to piana, wysoka i nawet trwała (jak na koncern)

                          Mogę dodać od siebie, że wcale przyjemnie mi się tego nie piło...
                          Last edited by Mario_Lopez; 31-03-2014, 09:33.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Lekko odstałej, dość mocnej herbaty/bursztynowy. [4]
                            Piana: Brudnobiała, średniowysoka, średniotrwała, taka w sumie przeciętna . [3.5]
                            Zapach: Słodowy, może w tle trochę drewniano-orzechowych klimatów, jak na koźlaka, to jednak mało... [3]
                            Smak: Nie jest lepkosłodkie, to już plus. Jest jakaś mieszanka słodu i goryczki z jakimś niefajnym jednak posmakiem, znowu - na kozę za krótko... [3]
                            Wysycenie: Stosownie średnie w kierunku niskiego. [4]
                            Opakowanie: Całkiem niebrzydkie, dopracowane, w kierunku skromności, "w serii", do nazwy piwa brakuje mi jednak akcentu, bo chyba nie jest nim owalna eta...? [4]
                            Uwagi: Najarany, jak śmierć na poetę, kupiłem to piwo na stacji BP w rejonie P+R Krakowska.
                            Oczekiwałem więcej wrażeń po "koźlaku", ale to jest co najwyżej "roztrenowanie w kierunku koźlaka" ).

                            Moja ocena: [3.2]

                            Comment

                            • kotstan
                              Junior
                              • 09-2005
                              • 28

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemna herbata, bardzo ładnie się prezentuje. [4.5]
                              Piana: Mocna, szybko opadająca, pozostaje na szkle. [4]
                              Zapach: Słaby, niewyraźny, [2.5]
                              Smak: jak na koźlaka bardzo słaby. Wyczuwalny chmiel ze słodem. [3]
                              Wysycenie: trochę za mocne i szybko się ulatnia [3]
                              Opakowanie: etykieta bardzo skromna, nie zachęca do kupna. Mało informacji. [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎