Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna, Schwarzbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Piwna, Schwarzbier

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Wbrew nazwie piwo jest z gatunków półciemnych, wręcz ciemnobursztynowych. Przed sklarowaniem (piłem z tanku) było brunatnobrązowe. Niemniej barwa bardzo przyjemna dla oka. [3.5]
    Piana: Wielka czapa gęstej piany, ale niestety niezbyt trwałej, jednakże cienka kołderka pozostaje do końca. [4.5]
    Zapach: Przyjemny słodowo-karmelowy. Przypomina zapachy znane z Naturalnego Gościszewa, ale zdecydowanie bardziej intensywny. Lekkie nuty drożdżowe są jednak wyczuwalne. [4.5]
    Smak: Piwo bardzo smaczne, słodowość zbalansowana jest lekką niewybredną goryczką. Dla osób, dla których najważniejszy jest chmiel, będzie go za mało, a dla pozostałych akurat. Smaku, podobnie jak zapach, kojarzy mi się niedwuznacznie z Gościszewem [5]
    Wysycenie: Moim zdaniem idealne. Piwo pije się wielkimi łykami i nie zalega [5]
    Opakowanie: Butelka NRW bezzwrotna z okolicznościową etykietą z okazji giełdy. Etykieta akurat dość przeciętna, więc 1 stopień niżej. [4]
    Uwagi: Oceniam wersję butelkową - limitowana edycja okolicznościowa (0.5 litra). Piłem także z tanka - wrażenia podobne. Bardzo dobre, sesyjne piwo. Znika błyskawicznie z kufla. Zaryzykuję nawet tezę, że z portfolio Piwnej to piwo mi w tej chwili najbardziej smakuje. Tym niemniej nazwa jest myląca, bo to ledwie dunkel Ciemne słody jednak zakłóciłyby harmonię smakową (nie przepadam za ciemnymi piwami, z wyjątkiem porterów bałtyckich), więc akurat jestem z takiej barwy (z tego co ze sobą niesie) zadowolony. Mógłbym pić jedno za drugim.

    Moja ocena: [4.65]
    Last edited by Pendragon; 19-02-2014, 21:44.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎