Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Millevertus, La Douce Vertus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Millevertus, La Douce Vertus

    Ciemne belgijskie ale z mikrusa Millevertus. Wyróżnione w 2012 roku nagrodą za najlepsze piwo Walonii. Cztery słody, cztery chmiele, choć nie podano ich nazw. Zawartość alkoholu 7,0%

    Ciemnobrązowa barwa, pod światło widać wyraźne zmętnienie, a przy dnie drobny osad drożdżowy.
    Piana beżowa, nieduża, redukuje się do trwałej pierzynki, zdobiąc przy okazji szkło.
    Bardzo bogaty aromat, o nutach słodkich owoców, powideł truskawkowych. Dodatkowo lekki karmel oraz palone odcienie.
    Pełny smak zbudowany ze słodkiej, owocowej i słodowej podstawy oraz karmelu. Oprócz tego nieco pikantnych przypraw. W posmakach również wyraźne palone, kawowe nuty oraz zbożowa ziarnistość. Goryczka całkiem wyraźna, choć finisz przesunięty w kierunku słodyczy.
    Nagazowanie na średnim poziomie.
    Butelka 330ml z bardzo sympatyczną etykietką. Cycki, cycki... Goły, brązowy kapsel. Ale kto bym tam na kapsel patrzył... (poza kapslarzami, rzecz jasna )

    Jak to piszą niewiasty na portalach randkowych? Żeby przyciągnął wyglądem a zatrzymał charakterem? O to to... 9 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Zgadzam się w całej rozciągłości. Dla mnie ten karmel idzie w kierunku mlecznej czekolady i faktycznie czuć korzenną ostrość.

    Pani z etykiety mi się nie podoba, ale ja z tych co doceniają wnętrze - a jest trochę słodko, trochę gorzko a i lekko pikantnie

    Bardziej serio - fajne i bardzo smaczne.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎