Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden, Żniwa Chmielarzy IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden, Żniwa Chmielarzy IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowo-pomarańczowy, mętny. [5]
    Piana: Konsystencja i obfitość na średnim poziomie. Dość szybko zanika do cienkiej ale trwałej warstwy. Pozostawia ślady na szkle. [3.5]
    Zapach: Przy pierwszym zetknięciu czuć bardzo ciekawe i przyjemne nuty dojrzałej pomarańczy, co jest sporym zaskoczeniem przy chmieleniu na zimno sybillą i lubelskim. W trakcie picia aromat neutralizuje się. [4]
    Smak: Pierwsze wrażenie nut pomarańczy ma odzwierciedlenie też w smaku. Treściwość i pełnia na wysokim poziomie. Goryczka średnia, jakby trochę schowana. Już po pierwszych łykach czuć zaskakujące rozgrzewanie alkoholowe. Z czasem, alkoholowy akcent w smaku staje się zbyt wyrazisty. [3.5]
    Wysycenie: Na średnim poziomie. [4]
    Opakowanie: Zgrabna etykieta z pełną zawartością informacyjną na temat piwa. W przypadku wersji lanej minus za brak firmowego szkła i podkładek. [4]
    Uwagi: Piwu przydałoby się jeszcze trochę leżakowania bo alkohol jest tu jednak zbyt mocny. Z drugiej strony aromat jest naprawdę intrygujący, możliwe że jest do uchwycenia tylko w takim względnie młodym piwie.

    Moja ocena: [3.8]
    Attached Files
    Last edited by docent; 23-02-2014, 10:07.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • KarlPopper
      Senior
      • 11-2013
      • 133

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, dosyć mało klarowny. [4]
      Piana: Krótka, grubo pęcherzykowa. [3.5]
      Zapach: Lekkie pomarańcze, żywica i charakterystyczne dla sybilli nuty świeżo ściętej trawy. Dosyć intensywny, chyba najintensywniejszy ze wszystkich PIPA. [4.5]
      Smak: Żywiczność, pomarańcze, no aż się nie chcę wierzyć, że to polskie chmiele. Świetna sprawa. Wytrawne, goryczkowe, żywiczne piwo. [4.5]
      Wysycenie: W sam raz dla stylu. [5]
      Opakowanie: Bardzo ładna, ale trochę za dużo szczegółów na małej etykiecie. Miło, że zostały podane chmiele i słody ale brakuje choćby orientacyjnego ibu. [4.5]
      Uwagi: Bardzo miło odkryć, ze polskie chmiele mogą też tak świetnie smakować i być prawie tak dobre pod względem cytrusowość w IPA jak czeskie (Killer Cat) czy angielskie (Hit the lights z Weird Beard).

      Moja ocena: [4.4]
      Live Craft. Die Punk.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6130

        #4
        Ale dobre... zdobyte przez znajomych...

        Poprzednicy chyba wszystko już napisali...
        Brakuje tylko fotki... no to już jest!
        Attached Files

        Comment

        • Sudety
          Member
          • 02-2013
          • 70

          #5
          Ja oceniam piwa pod kątem stosunku ceny do jakości, a więc za piwo zapłaciłem w sklepie 8,50 i więcej nie kupie.
          Czuć alkohol, lekko kwaśność, goryczka słaba, aromaty nie powalają. Krótko mówiąc za 3,50 to by było dobre piwo, za 8,50 to niestety porażka.
          Ktoś wie ile kosztuje na miejscu w browarze ?
          Last edited by Sudety; 05-03-2014, 15:58.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy wchodzący w miedź. [4.5]
            Piana: Biała z szarym odcieniem, drobnopęcherzykowa, utrzymuje się przez 5 min., następnie opada do postaci cienkiej obwódki. Delikatnie oblepia ścianki szkła. [4]
            Zapach: Na pierwszym planie chmiel o ziemisto-trawiastym charakterze. Pojawiają się również dojrzałe, a w zasadzie przejrzałe, słodkie ciemnie owoce. Lekki karmel również wyczuwalny. [4.5]
            Smak: Tutaj również dominują owoce i trawiaste smaki. Goryczka średnia, pojawiająca się dopiero po dłuższej chwili po przełknięciu. Jest ona dobrze zharmonizowana z całością, przyjemna, zaokrąglona, nieściągająca. Jak na 16 st. Plato piwo to jest lekkie i bardzo pijalne. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4]
            Opakowanie: Fajna, stylowa grafika. Wszystko ze sobą spasowane i dość eleganckie. Podziwiam osobę, która malowała daty przydatności tego piwa do spożycia . [4.5]
            Uwagi: Jednak da się coś jeszcze wyciągnąć z polskich chmieli. Jak na razie najlepsza polska IPA.

            Moja ocena: [4.425]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • Warchlando
              Member
              • 06-2012
              • 94

              #7
              Nie wiem czy trafiłem na jakiś gorszy egzemplarz ale niestety nie podzielam zachwytów poprzedników. A zatem do konkretów:

              Kolor - pomarańczowy, mętny
              Piana - biała, dosyć przeciętnej wielkości, drobnopęcherzykowa, szybko opadająca, pozostawiając niewielki kożuszek. Lekko oblepia szkło
              Zapach - chmielowo-słodowy wraz z owocowością oraz lekkim aromatem żywicznym. Mało intensywny
              Smak - pierwszy plan to chmielowość, a następnie wyczuwalna owocowość, żywiczność oraz lekka słodowość. W tle przejawia się posmak alkoholowy oraz kwaśność. Goryczka średnia.
              Wysycenie - średnie
              Opakowanie - ładna etykieta z podanym ekstraktem, zaw. alk. oraz pełnym składem. Kapsel złoty goły.
              Uwagi - jak wyżej pisałem, może trafiłem na jakiś gorszy egzemplarz ale dla mnie to piwo jest po prostu przeciętne i jak na IPĘ (a właściwie PIPĘ) jest za mało treściwe i niestety widoczne są wady w piwie. Jest to chyba pierwsze piwo z Redenu na którym się zawiodłem.
              Warka do 1.04.2014

              Comment

              • yoxik
                Senior
                • 10-2012
                • 427

                #8
                en Żniwa Chmielarzy IPA

                Piana skąpa ale sie utrzymuje, kolor pomarańcz mętny piękny. W aromacie przyjemny chmiel orzeźwiający owocowy lekko słodkawy jak na polskie odmiany pozytywnie zaskakuje. Smak piwo mocno pijalne sprawia wrażenie lekkiego ale wyczuwalna przyjemna zbożowa słodowość. Chmielenie daje orzeźwienie lekko kwaskowe, cytrusowe. Goryczka nie wysoka alkohol się minimalnie przebija ale nie ordynarnie, robi to dyskretnie i do przyjęcia . Całość bardzo dobra ale stonowana bez szaleństw w żadną ze stron.
                Również tutaj
                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                Comment

                • Ravf
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 264

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy, zmętniony. [4]
                  Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa. Szybko opada do krążka. Ładnie oblepia szkło. [3.5]
                  Zapach: Początkowo dość intensywny, żywiczno-cytrusowy. Później górę bierze karmel. [4.5]
                  Smak: Słodowo-karmelowy, w tle nuty chmielowo-owocowe. Wytrawne. Goryczka średnia (nieco cierpka). Ogólnie całkiem niezły balans. [4]
                  Wysycenie: Średnio-niskie. [4.5]
                  Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka. Ładna etykieta stylizowana na stary obrazek/pocztówkę. Podany pełen skład i opis piwa. [4]
                  Uwagi: Warka do 01.04.2014. Obok Plona (zielonego) chyba najlepsze piwo w stylu PIPA.

                  Moja ocena: [4.15]

                  Comment

                  • Hapek
                    Senior
                    • 03-2013
                    • 100

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                    Uwagi: Jednak da się coś jeszcze wyciągnąć z polskich chmieli. Jak na razie najlepsza polska IPA.
                    Na butelce jest napisane, że użyte chmiele to Magnum, Sybilla, Lubelski, Marynka czyli to chyba tak nie do końca PIPA. Chociaż przyznam szczerze, że piwo robi wrażenie. Smak jest raczej trawiasty, żywiczny. Piana skąpa, a kolor miedziany, mętny.

                    Zapłaciłem 8.5zł i nie żałuje. Gdyby było bardziej dostępne kupiłbym jeszcze z 2 butelki

                    Comment

                    • bulka_
                      Member
                      • 08-2011
                      • 37

                      #11
                      Piłem to piwo w Degustatorni w Gdyni i cuchnęło stęchlizną jak najgorsza lura z dyskontu 9%. polowe wylałem w trawnik, a piwa nigdy nie wylewałem.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        #12
                        W browarze całkiem smaczny, pełny, treściwy, choć jeszcze nie ułożony.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, minimalnie zmętniony. [4]
                          Piana: Kremowa, wysoka, dość sztywna, średniotrwała, ładnie się osadza. [4]
                          Zapach: Słód, karmel i owoce, chyba trochę tropikalnie... [4]
                          Smak: Wytrawna, orzechowa goryczka, tło karmelowe, a nawet toffi, zza węgła jednak ostry, intrygujący chmiel dokłada do pieca . [4.5]
                          Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                          Opakowanie: W stylu browaru, charakterystyczne, pełne info jest, jedynie jakość etykiet mogłaby być wyższa, bo po transporcie plecakowym z WFP i leżakowaniu w lodówce eta wygląda (inne z Redena też), jak po szlaku "od Lenino do Berlina" . [4]
                          Uwagi: Dałem notę ciut zawyżoną za smak, bo chciałbym takie piwo przeleżakować, żeby się lepiej ułożyło i ubogaciło, ale to niepaster, więc ryzykować nie będę.

                          Moja ocena: [4.2]

                          Comment

                          • Brat_Piwny
                            Senior
                            • 01-2009
                            • 685

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: Bursztynowy, minimalnie zmętniony. [4]
                            Piana: Kremowa, wysoka, dość sztywna, średniotrwała, ładnie się osadza. [4]
                            Zapach: Słód, karmel i owoce, chyba trochę tropikalnie... [4]
                            Smak: Wytrawna, orzechowa goryczka, tło karmelowe, a nawet toffi, zza węgła jednak ostry, intrygujący chmiel dokłada do pieca . [4.5]
                            Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                            Opakowanie: W stylu browaru, charakterystyczne, pełne info jest, jedynie jakość etykiet mogłaby być wyższa, bo po transporcie plecakowym z WFP i leżakowaniu w lodówce eta wygląda (inne z Redena też), jak po szlaku "od Lenino do Berlina" . [4]
                            Uwagi: Dałem notę ciut zawyżoną za smak, bo chciałbym takie piwo przeleżakować, żeby się lepiej ułożyło i ubogaciło, ale to niepaster, więc ryzykować nie będę.

                            Moja ocena: [4.2]
                            Czy aby nie było to piwo z Redena Świętochłowice?. Redena na WFP nie kupowałem, ale piwa butelkowe ze Świętochłowic właśnie zagościły w warszawskich specjalistycznych sklepach. Takowe Żniwa Chmielarzy konsumowałem w dniu wczorajszym.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #15
                              F**k! Absolutnie słusznie prawisz, mea culpa!!!
                              Proszę kolegów trzymających władzę o pozamiatanie...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎