Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Łowickie Amber Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, Łowickie Amber Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rubinowe, klarowne. [5]
    Piana: Zaraz po nalaniu drobna i obfita ale szybko się strzępi. Cienka warstwa obecna do końca. [4]
    Zapach: Średnio intensywny o wyraziście chmielowym charakterze. Tyle tylko, że to chmiel bardziej w stylu europejskim. Akcentów typowych dla użytych Cascade i Galaxy nie czuć. W tle obecne nuty karmelowo-słodowe. [4]
    Smak: Smak definiowany przez dość mocną, wyrazistą goryczkę. Lekko karmelowa słodowość jest tu tylko dopełnieniem. Pod koniec obecna delikatna cierpkość. Nie przepadam za tym stylem, ale takie rozłożenie akcentów mi pasuje. [4]
    Wysycenie: Dość niskie, pod koniec trochę go brakuje. [4]
    Opakowanie: Spójna, 'łowicka' stylistyka piw z Bednar. [4]
    Uwagi: Bardziej Amber Ale niż American Amber Ale. Mi nasunęło skojarzenia z Zawierciem Bursztynowym sprzed lat.

    Moja ocena: [4.05]
    Attached Files
    Last edited by docent; 28-02-2014, 09:20.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #3
      Pite jako n'te w warszawskich Spiskowcach rozkoszy. Dokładnego opisu nie będzie, bo zaginął, aczkolwiek mogę napisać, że goryczka była hardkorowa, zupełnie zdominowała smak piwa. Mi to za bardzo nie przeszkadzało, ale kumple nie dopili.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrązowa, wpadająca pod światło w miedziano-wiśniową. Lekko zamglona. [5]
        Piana: Jasnokremowa, mięsista i wysoka po nalaniu. Redukuje się do zwartej i trwałej czapki a pod koniec szumowiny. Lepkość przeciętna. [4.5]
        Zapach: Umiarkowany udział odchmielowych estrów w postaci słodkich owoców i w mniejszym stopniu cytrusów. Wyraźne nuty słodowe, w kierunku ziarnistym i karmelowym. [4]
        Smak: W smaku uderza niski poziom chmieli i niezbyt wysoka goryczka. Za to bardzo mocne są posmaki karmelowe. Słodowość pozbawiona słodkich odcieni. Niby balans jest poprawny, ale bukiet ogólnie bardzo przytłumiony i jak dla mnie brakuje mu wyrazistości. [3.5]
        Wysycenie: Najgorszy element. Tutaj od samego początku się nic nie dzieje. Bardzo tępe, pozbawione wigoru i rześkości. [2.5]
        Opakowanie: Z daleka na pierwszy rzut oka mandala, z bliska cepelia (wiem - tak ma być, bo to łowickie wszak). Trochę jednak naćkana ta etykieta. Ale logo browaru mi się podoba. Kapsel goły. Skład podany w sposób podstawowy, a szkoda. Na plus sugestie serwowania. Choć czym się różnią potrawy pikantne od ostrych to naprawdę nie mam pojęcia (pasuje do dań (...) pikantnych i ostrych) [4]
        Uwagi: Amber ale, amber ale... mnie nie zachwyciło wcale. Beznadziejny brak gazu obnaża tylko niezbyt wyrazisty profil smakowy. Piwo wygląda natomiast ładnie w szklance a butelka, trzeba przyznać, posiada całkiem oryginalne wizualne emploi.

        Moja ocena: [3.825]
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • marecki12
          Senior
          • 12-2005
          • 156

          #5
          Tak się prezentuje w butelce.
          Attached Files
          http://marecki12.web-album.org/

          Comment

          • Browar_Jezyce
            Senior
            • 10-2010
            • 131

            #6
            Dobre, aczkolwiek dość wytrawne piwo. Dominują akcenty goryczkowe, do tego nuty cytrusowo-ziołowe typowe dla Cascade. Zaraz za tym idzie karmel, ale Łowickie Amber Ale jest praktycznie pozbawione słodyczy. Mnie osobiście tej słodkiej kontry nieco zabrakło, jednak całość oceniam wysoko. Nieco więcej z mojej strony tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=IVwB8RVArho
            Birofile - vlog o piwie
            Birofile na Facebooku

            Comment

            • Jowita
              Member
              • 04-2014
              • 50

              #7
              Kolor: Ciemny brąz, wpadający w rubin, lekko przymglone
              Piana: Biała wpadająca w beż, drobna i średnia, obfita, trwała, pięknie oblepia szkło
              Zapach: Początkowo słodowy przechodzący w wyraźnie chmielowy aromat, lekko czekoladowy
              Smak: Dość słaba pełnia, karmelowość, wyrazista, zalegająca acz przyjemna goryczka
              Wysycenie: Niskie
              Opakowanie: Łowicki klimat, nawet fajnie to wygląda, minus za brak szczegółowego składu, jest za to informacja z czym piwo warto podać
              Uwagi: Warka z datą przydatności do 05.08.2014.

              Dobre

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowy, delikatna mgiełka [5]
                Piana: jasno-beżowa, drobna, zwarta, utrzymuje się bardzo długo, zostaje w szkle nawet już po wypiciu piwa [4.5]
                Zapach: dość dobrze wyczuwalny, owoce, cytrusy, chmiel [4]
                Smak: pełne, treściwe, w smaku wychodzi najpierw dość mocna chmielowa gorycz przełamana cytrusowo brzoskwiniowym smakiem, w tle dobrze zarysowana słodowa podstawa, wszystkie smaki bardzo dobrze zbalansowane [4.5]
                Wysycenie: najgorszy element w piwie, jak dla mnie zbyt mocno nagazowane przez co momentami piwo szczypie w język [3.5]
                Opakowanie: fajna etykieta choć jak dla mnie za mało łowicka, głównie przez rozlewające się motywy na etykiecie, gładki kapsel [4]
                Uwagi: Jak dla mnie Bednary staja się pomału ulubionym browarem.

                Moja ocena: [4.275]
                Attached Files
                Last edited by becik; 19-05-2014, 19:26.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Rubinowy, mętny.
                  Piana: Kremowa, obfita, bardzo gęsta, trwała. Opada do sporej warstewki mocno oblepiając szkło.
                  Zapach: Słodowość i mocny karmel. Chmiel zdecydowanie na drugim planie, ale jest wyczuwalny.
                  Smak: Średnio treściwe. Słodowość, spory karmel i chmielowość głównie o cytrusowym charakterze. Goryczka średnia.
                  Wysycenie: Średnie.
                  Ogółem: Dobre. Wyraźnie zaznaczona strona 'amber'.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6075

                    #10
                    Piana - średnia, na dłużej cienka warstewka.
                    Aromat - owoce /ciemne susze/ ciut karmelu i alkoholu.
                    Barwa - mocniejsza herbata wpadająca w rubin.
                    Gaz - mały.
                    Smak - słodko, karmelowo, słodowo, owocowo ale nie "ameryka"

                    Pod koniec konsumpcji jest już bardziej wytrawnie /przyzwyczajenie/.

                    nie jest źle - coś się tu dzieje więc powtórka prawdopodobna.

                    Comment

                    • Warchlando
                      Member
                      • 06-2012
                      • 94

                      #11
                      Kolor - rubinowy, klarowny
                      Piana - beżowa, niezbyt obfita, szybko opadająca pozostawiając małą warstewkę na powierzchni, lekko oblepia szkło
                      Zapach - chmielowo-cytrusowy z wyczuwalną słodowością oraz żywicznością
                      Smak - początek to akcenty chmielowe, owocowe jak również wyczuwalne nuty ziołowe, chlebowe oraz słodowe. Nie wiem czy coś dzisiaj kubki smakowe mi szwankują ale również wyczuwam lekką paloność. Goryczka średnia
                      Wysycenie - średnie
                      Opakowanie - ciekawe aczkolwiek kolorystyka niezbyt przemawia do mnie. Podane informacje dotyczące ekstraktu, zaw. alk., podstawowego składu, temp. serwowania oraz potraw z którymi dobrze się komponuje piwo. Kapsel złoty goły
                      Uwagi - powiedziałbym, że dosyć ciekawe i niezłe piwo, które może treściwością nie rzuca na kolana, jednakże jest dobrze zbalansowane i fajnie się pije.
                      Warka do 7.09.2014

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...

                        Pod koniec konsumpcji jest już bardziej wytrawnie /przyzwyczajenie/.

                        nie jest źle - coś się tu dzieje więc powtórka prawdopodobna.
                        Pite w piątek wieczorem w KiK-u sprawiało wrażenie dużo bardziej wytrawnego i goryczkowego niż można by sądzić z przyzwyczajeń. Smaczne.

                        Comment

                        • cyoorka
                          Senior
                          • 03-2007
                          • 338

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Miedziane, lekko zmętnione. [4]
                          Piana: Średnioobfita, drobna, szybko opada. [3.5]
                          Zapach: Estrowy (owoce, lekki rozpuszczalnik), przypalony karmel, skórka chleba. [3.5]
                          Smak: Średnio pełne, słodkawe, karmelowe, owocowe, lekko popiołowe. Goryczka średnia, lekko żywiczna. [3.5]
                          Wysycenie: Wysokie. [4]
                          Opakowanie: Ładne, spójne, zawiera komplet informacji. Trochę mało czytelna "kontra". [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.575]

                          Comment

                          • toto
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 949

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemny bursztyn wpadający w czerwień, mocno opalizujący, mętnawy [4.5]
                            Piana: niewysoka, brudnobiała, oblepia szkło, dość trwała [3.5]
                            Zapach: karmel, słód, ziemisto-łodygowe chmiele, lekkie estry, lekki rozpuszczalnik [4]
                            Smak: karmel, goryczka, słód, bardzo pełne, ciężkie, choć początkowe wrażenie jest wytrawne, w przełyku taninowe, ściągające [3]
                            Wysycenie: dość niskie [3]
                            Opakowanie: butelka podobna do NRW (niższa), bezzwrotna, kapsel złoty, czerwono-pomarańczowa etykieta z wycinanką łowicką (niezła), są podstawowe dane plus sugestia do jakich potraw pasuje [4.5]
                            Uwagi: Ciężkie i źle zbalansowane smakowo.

                            Moja ocena: [3.55]

                            Comment

                            • Glingorth
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 283

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny bursztyn [4]
                              Piana: Przy nalaniu ładnie się zapowiada, niestety dość szybko opada do lekkiej mgiełki, tylko na ściankach pozostaje niewielki pierścień, zostawia ślady na szkle [3.5]
                              Zapach: Słody, karmel, suszone owoce, chmiel też jest ale słabo wyczuwalny [4]
                              Smak: Umiarkowana goryczka ale bez cytrusów, karmel, słodowość dość niska, lekkie estry. [4]
                              Wysycenie: Dość niskie, pod koniec wydaje się być wygazowane [3]
                              Opakowanie: Całkiem ładne, ciekawa chmielowa wycinanka, podstawowe informacje [4]
                              Uwagi: Piwo dość mocno pijalne, ale brakowało tych cytrusów

                              Moja ocena: [3.9]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎