Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu, ten radosny wynik twórczości legislacyjnej zniknie z Twoich oczu.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Wyszukiwarka Forum Browaru Pomoc Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Co tu dużo mówić, dzięki wam zacząłem warzyć prawdziwe piwo. Byłem kilka razy na pokazie warzenia, raz na Festiwalu Dobrego Piwa. Rzadko bywam na forum, ale jakoś chcę was wspomóc w propagowaniu dobrego piwa w Polsce!
roman501
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Żywiec: Białe
Ekstrakt: 11.6% wag. | Alkohol: 4.9% obj. / 3.675% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.374
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 06-03-2014, 13:06
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is offline
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy Żywiec, Białe

Piwo gotowe do oceny

Moje warzenie // Kapsle // Piwny Wojownik

Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch...//Po co mam całować te dla których noc to pieniądz//Wolność
Etykiety z wypitych piw osobiście: 772 z 32 krajów. Zagranica: 350 // Polska: 422
Odpowiedz cytując
Stare 06-03-2014, 13:24
Fotka Użytkownika: Petitpierre
Petitpierre Petitpierre is offline
Senior

Miejscowość: Gród bogaty
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Mało mętny, lekko tylko opalizujący. Nazywając rzeczy po imieniu-zdrowy efekt mikcji [2]
Piana: Nikła o dziwo [2]
Zapach: Pszeniczno-kolendrowy, rześki, typowy wit'om, nuta dolna bardziej pikantna. Niewątpliwy plus tego piwa. [4]
Smak: Troszkę nieułożony. Daje metaliczno-mydlane smaki na finiszu. Ale mało goryczy i pijalne. [3.5]
Wysycenie: W normie [4]
Opakowanie: Stylowe, schematyczne, zastanawia aromat naturalny (czego?) na kontrze [4]
Uwagi: W ogóle nie brałem pod uwagę zakupu, a okazało się całkiem znośnym wit'em, który ma mimo wszystko fenomenalną cenę (w porównaniu nawet do wit'ów z Ukrainy), a przyczepić się można tylko do kwestii estetyki-bo nie wygląda

Moja ocena: [3.5]
Stare 06-03-2014, 14:22
Fotka Użytkownika: Mario_Lopez
Mario_Lopez Mario_Lopez is offline
Senior

Miejscowość: Kraków

Kolor: Bladożółty, średnio - mętny, nawet jak na wita. [3.5]
Piana: oj cieniutko, wity kojarzą mi się raczej z gęstą, trwałą pianą, tutaj opadła sycząc, koncern w końcu. [2]
Zapach: Lekki, przyprawowo-kolendrowy, niestety dla mnie troszkę za mało intensywny, ale summa summarum przyjemny. [3.5]
Smak: Płaski, rozwodniony, troszkę jak woda mineralna z odrobiną kolendry. [3]
Wysycenie: Wysycenie na dobrym poziomie, dosyć wysokie, ale dla tego stylu w porządku.
W końcu ma orzeźwiać [4]
Opakowanie: Wysoka klasa, podoba mi się, jest ekstrakt, wszystko na swoim miejscu. [4.5]
Uwagi: Zakupione za 3,25 plus kaucja w osiedlowym sklepie.

ŚREDNIAK, nie wiem czy wit z Namysłowa nie był lepszy...

Moja ocena: [3.225]
Stare 06-03-2014, 15:56
Fotka Użytkownika: DariuszSawicki
DariuszSawicki DariuszSawicki is offline
Senior

Miejscowość: Ełk

Kolor: Słomkowy. Zmętnienie jest za małe. [3]
Piana: Jest niezła, ale jak na wita zbyt szybko opadła. Grube bąble i główny minus- kiepski osad na szkle. [3]
Zapach: Przyjemny. Kolendra, pszenica, trochę brakuje skórki od pomarańczy, ale przecież nie ma jej w składzie. [4]
Smak: Smak jest najsłabszy. Wity z reguły są wodniste i lekkie, ale ten przekroczył granice. Nie ma żadnej goryczki, zamiast tego trochę mydlanych posmaków z dodatkiem kolendry. Aż dziw, że jest tu prawie 5% alk, zupełnie go nie czuć. Jest to prostu lekko słodka woda z pierwiastkowym dodatkiem kolendry. [2]
Wysycenie: Raczej duże. [3.5]
Opakowanie: Podoba mi się. Mają pieniądze koncerny i znów się postarały, podobnie jak seria kolekcji specjalności z Kompanii Piwowarskiej. Dodatkowy plus za podanie pełnego składu. [4]
Uwagi: Zdecydowanie za wodniste. Nie jestem jakimś wielkim amatorem witów, ale chociażby nowa, piąta warka wita z Kormorana bije to piwo niemiłosiernie pod każdym względem.

Moja ocena: [3.025]
Odpowiedz cytując
Stare 06-03-2014, 21:01
Fotka Użytkownika: Czapayew
Czapayew Czapayew is offline
Senior

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Kolor: Na mój gust, jak na wity - lekko za żółty, mętnawy. [2.5]
Piana: Zupełnie nie weizenowa, raczej właściwa dla lagerów [2]
Zapach: Rozwodniony, z nutami owocowymi, bez goździków. [2.5]
Smak: Wodnisty, leciutka kolendra, za to ni stąd ni zowąd pojawia się... brzoskwinia, goryczka umiarkowana. [2.5]
Wysycenie: Rozpatrując w kategorii lagerów - poprawne, zaś w kategorii weizenów - słabiutkie. [2.5]
Opakowanie: Najsilniejsza strona piwa - stylowe, z kompletnymi informacjami, kapsel dedykowany. [4.5]
Uwagi: Zakupione w Jaworznie, CH U TADEUSZA (czy jakoś tam), na ul. Kolbego. Pijąc je, zastanawiałem się, czy nie należy go zaliczyć do piw owocowych. Nieudany wyrób.

Moja ocena: [2.55]

www.zamkoszlaki.com
www.piwnekapsle.net
Odpowiedz cytując
Stare 07-03-2014, 09:13
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Bo to nie jest pszenica w stylu niemieckim, tylko miała być w stylu belgijskim. Jak np. Obołoń Biłe.

Inna rzecz że marne to piwo jest tak czy inaczej.
Stare 07-03-2014, 09:25
barsliw barsliw is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

A ja myślę, ze w lato, do grilla, mocno schłodzone nadałoby się idealnie. Fajnie żeby doczekało do lata.
Odpowiedz cytując
Stare 07-03-2014, 12:19
Szakali Szakali is offline
Senior

Miejscowość: Kobiór
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barsliw Wyświetlenie odpowiedzi
A ja myślę, ze w lato, do grilla, mocno schłodzone nadałoby się idealnie. Fajnie żeby doczekało do lata.

Za 3.20 raczej nędzna opcja na lato ....
Odpowiedz cytując
Stare 07-03-2014, 13:06
barsliw barsliw is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

To po ile Ty byś chciał piwo kupować? Kuflowe czy inne Tesco jest po 2zł.
Odpowiedz cytując
Stare 07-03-2014, 13:52
Fotka Użytkownika: KajusAnt
KajusAnt KajusAnt is offline
Senior

Miejscowość: Sieradz (Elbląg)
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
W biedronce po trzy z hakiem litr Sarmackiego sobie kup.

A co do białego to cholera nigdzie w Sieradzewie nie ma jeszcze.

KajusAnt edytował/a post 07-03-2014 o godz. 13:53.
Odpowiedz cytując
Stare 07-03-2014, 15:17
Fotka Użytkownika: Mario_Lopez
Mario_Lopez Mario_Lopez is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
Człowieku, znajdź mi innego wita za 3,20..

Są też butelki o pojemności 330 ml i kosztują u mnie 2,30 więc chyba nie majątek??

Nie da się pić tylko piw tanich, na lato właśnie ok, jeśli komuś chodzi o orzeźwienie a nie same procenty.

Mario_Lopez edytował/a post 07-03-2014 o godz. 15:21.
Odpowiedz cytując
Stare 08-03-2014, 15:25
Fotka Użytkownika: Javox
Javox Javox is offline
Senior

Standardowy

To ja wracam do tematu...

Piana - start piana spora ale zaraz coraz większe bąble i znika do warstewki /ale pełnej /
Barwa - blady żółty... mętność minimalna.
Aromat - słód i kolendra... ok.
Gaz - średni.
Smak - straszna woda, tępa goryczka /nie za wielka /, słód i wodnista kolendra...

Mam drugie zmrożę bardziej
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg BIAŁE 600.jpg (42,7 KB, liczba wyświetleń: 785 )
Odpowiedz cytując
Stare 08-03-2014, 22:49
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

A mnie nadal dziwi, że w Żywcu zdecydowali się na górną fermentację.

No chyba, że to nie z Żywca albo nie górna
Stare 09-03-2014, 01:19
expel expel is offline
Member

Standardowy

Podejrzewam że może to być "wit" dolnej fermentacji... tak jak pszenica z książęcego.
Odpowiedz cytując
Stare 09-03-2014, 02:08
Fotka Użytkownika: KarlPopper
KarlPopper KarlPopper is offline
Senior

Kolor: Pod światło białe, ale inaczej to jest żółta słomka... no nie tak powinno być [3]
Piana: Trzeba przyznać, że piana ładnie oblepia szklankę a do tego jej resztki utrzymują się długo. [4.5]
Zapach: Z butelki: intensywna kolendra, nuty kwiatowe, jest nieźle. Z kufla ponownie kolendra, kwiaty i... delikatne żelazo [4.5]
Smak: No jak na styl to jest za mało pijalne. Słodkie w smaku i dosyć mało orzeźwiające. Żelazowość zazwyczaj mało mi przeszkadza (zanim zacząłem pić piwa w duchu craft, Brackie bardzo mi smakowało), no ale w witbierze to jednak mocno nie pasuje. Coś jest nie tak również ze zbalansowaniem piwa, jest po prostu za ciężkie jak na ten styl... Dwa Smoki Pracowni Piwa, dryfujące zdecydowanie bardziej w kierunku IPA niż wit są bardziej orzeźwiające i pijalne... Z drugiej strony można stwierdzić, że Hoegaarden jest przy tym piwie nijakie, a Żywiec przynajmniej nadał charakteru wietbierowi, no ale czy takiego charakteru oczekujemy po w teorii orzeźwiającym, ultrapijalnym stylu? Moim zdaniem nie.... Stokroć lepiej zainwestować w Obołoń Biłe, które jawi się przy tym piwie arcydziełem. [3.5]
Wysycenie: Zgodne ze stylem. [5]
Opakowanie: Ładny dedykowany kapsel. Tworząc etykietę, udało się zachować nawiązanie do tradycyjnych piw Żywca, a jednocześnie urozmaicić i delikatnie zmienić wygląd, tak by było widać, że jest to produkt specjalny. Dziwi jednak, że początkujący piwosz może z etykiety wywnioskować, iż piwo "białe" jest genialnym tworem piwowarów Żywca, a nie nawiązuje do belgijskiego pszenicznego blanche/witbier. Tym bardziej dziwi brak takiej wzmianki, że (no oprócz tego wspomnianego wcześniej dedykowanego kapsla) mniejsza lub większa stylowość to jedyny plus tego piwa... [4]
Uwagi: Gratuluję Grupie Żywiec spróbowania czegoś nowego, polecam próbować jednak dalej, bo nie tędy droga.... Piwo kupione w krakowskiej Almie (poszedłem tam kupić Grand Prix ale na bez IPA'iu i Żywiec Białe styknie ) No może należy dodać, że cena jest bardzo dobra, 3,45 bez kaucji, 3,80 z kaucją. Nie pamiętam kiedy kupowałem tak tanie piwo No ale jednak raczej polecam dołożenie paru złociszy i kupienie Obołonia Biłego zamiast tej namiastki witbiera...

Moja ocena: [4.075]

KarlPopper edytował/a post 09-03-2014 o godz. 02:10.
Odpowiedz cytując
Stare 09-03-2014, 02:15
Senior

Standardowy

Moim zdaniem wbrew wcześniejszym wypowiedziom jednak mimo świetnie niskiej ceny piwo nie jest orzeźwiające i nie jest wysoce pijalne, więc w lecie nie kupiłbym paru butelek, choć cena kusi...

KarlPopper edytował/a post 09-03-2014 o godz. 02:18.
Odpowiedz cytując
Stare 09-03-2014, 20:04
Fotka Użytkownika: WojciechT
WojciechT WojciechT is offline
Senior

Miejscowość: Katowice

Kolor: Jak woda po pierogach. Żółtawe, zmętnione. [2]
Piana: Niezbyt wysoka, ale (w szczególności jak na 'koncerniaka'...) względnie trawała i nawet niebrzydka. [3]
Zapach: Bardzo niewyraźny, trochę kolendry, przyprawowy. [3]
Smak: Muszę przyznać, że mile mnie to piwo zaskoczyło. Oczywiście zgodnie z przewidywaniami nijakie i rozwodnione, do tego jest posmak jakby mydlin, ale mimo to da się je pić bez skrzywienia, czego nie można powiedzieć o 'standardowym' Żywcu.

Zawsze, kiedy oceniam piwo przez ARTomat, czekam z naciśnięciem "wyślij", aż opróżnię szkło. Teraz jestem w połowie szklanki i nie mam ochoty na więcej. Chciałem dać temu piwu '3', ale staje się męczące, a posmak mydła nieznośny. [2.5]
Wysycenie: Łojezu, za duże. [3.5]
Opakowanie: Butelka i etykieta ładne, na krawatce podany pełny skład, co się rzadko zdarza naszym koncernom. Niemniej zastanawia mnie 'aromat naturalny' w składzie. [4]
Uwagi: Jest źle, ale bałem się, że będzie jeszcze gorzej.

Moja ocena: [2.825]
Odpowiedz cytując
Stare 09-03-2014, 22:13
expel expel is offline
Member

Standardowy

Ja na prawdę nie rozumiem dlaczego tak kiepsko oceniacie to piwo. Nie jest ono najwyższych lotów ale za te pieniądze to nie ma co oczekiwać nic więcej. Ogolnie 3.5/5 ale za tą cenę to 5/5
Odpowiedz cytując
Stare 09-03-2014, 22:20
Fotka Użytkownika: WojciechT
WojciechT WojciechT is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
Ja na prawdę nie rozumiem dlaczego tak kiepsko oceniacie to piwo.
Bo jest kiepskie.
Odpowiedz cytując
Stare 09-03-2014, 22:34
Fotka Użytkownika: pioterb4
pioterb4 pioterb4 is offline
Senior

Miejscowość: Bydgoszcz
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
Ja na prawdę nie rozumiem dlaczego tak kiepsko oceniacie to piwo. Nie jest ono najwyższych lotów ale za te pieniądze to nie ma co oczekiwać nic więcej. Ogolnie 3.5/5 ale za tą cenę to 5/5
A co ma cena do rzeczy? Piwo ma być dobre, a nie dobre w cenie 3 zł, 2 zł, 1,50. Stosując takie kryteria można obronić najgorszy badziew tylko dlatego że jest tani.
Odpowiedz cytując
Stare 09-03-2014, 23:09
expel expel is offline
Member

Standardowy

Może powiem inaczej, sceptycznie podchodziłem do tego piwa, otworzyłem i się pozytywnie zaskoczyłem. Z racji tego że kosztuje tylko 3.50zł z chęcią kupię w lato nawet po kilka sztuk, jak by kosztowało więcej nie kupił bym, lecz wybrał coś innego. Idąc do sklepu z samymi lechotychaczmi mój wybór na 100% padnie na żywca białego i to nie dlatego że to mniejsze zło tylko naprawdę to piwo można uznać za atrakcyjne smakowo. Co jak co ale to bardzo dobry krok GŻ nie zdziwię się jeżeli za około 2 lata jakiś koncern wypuści IPA które ceną i dostępnością będzie biło na głowę kraft-piwa. Oczywiście wolał bym przy grillu czy spotkaniu ze znajomymi wypić parę Rowing Jack'ów czy tam Grodziskiego z Pinty... ale nie ma co się oszukiwać że cena nie gra roli bo gra. Z drugiej strony nie straszne mi wydać te naście złotych za 0.33... Ale musimy odróżnić "grilla" od degustacji.
Odpowiedz cytując
Stare 09-03-2014, 23:18
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Przynajmniej jedno jest pewne, że to piwo jest warzone w ŻYWCU
http://www.zywiec.com.pl/poznaj/biale

Ja też podejrzewam, że to "lager o nietypowym zasypie" lub pszenica o "nietypowej metodzie fermentacji"

Stare 10-03-2014, 22:43
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
Przynajmniej jedno jest pewne, że to piwo jest warzone w ŻYWCU
http://www.zywiec.com.pl/poznaj/biale

Ja też podejrzewam, że to "lager o nietypowym zasypie" lub pszenica o "nietypowej metodzie fermentacji"

Właśnie, pytanie brzmi, czy mamy jakieś potwierdzenie, że to piwo jest górnej fermentacji? A może mamy do czynienia z podobnym przypadkiem co Książęce pszeniczne... To by trochę tłumaczyło nieprzyznawanie się do belgijskiego blanche na etykiecie )
Odpowiedz cytując
Stare 14-03-2014, 14:21
badejza badejza is offline
Senior

Kolor: Jasnożółty. Piwo jest przefiltrowane. [3.5]
Piana: Tu jest bardzo dobrze. Dobra wysokość. Długo się utrzymuje. Zostawia obrączki. Jak na koncern jest więcej niż dobrze. [4.5]
Zapach: Goździk, cynamon. Właściwie nic więcej. [3.5]
Smak: Czuć przyprawy, nawet dobrze chmiel i słodowość.
Ale nie jest to wszystko pełne, dobrze ułożone. [3]
Wysycenie: W porządku. [5]
Opakowanie: Podoba mi się. Jest ekstrakt i pełny skład. Rok 2014 - pewnie data wprowadzenia tego piwa na rynek. [4.5]
Uwagi:

Moja ocena: [3.525]
Stare 14-03-2014, 18:15
Fotka Użytkownika: Pinio74
Pinio74 Pinio74 is offline
WisłaPłock25latnapodium

Miejscowość: Płock - Podolszyce Płd.
Standardowy

Słabe piwo. Najgorsze z całej trójki nowości Żywca. Lepiej kupić sobie w zbliżonych pieniądzach Białe z Namysłowa.

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie