Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Białe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #61
    Mikko, Seta, ja Was nie rozumiem
    Pancernik, Ty też?
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • Jimmy_jb
      • 11-2005
      • 911

      #62
      Nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia. Jest poprawnym witbierem ale nie zachwyca. Niemniej jednak duży plus dla Żywca za wprowadzenie na rynek takiego piwa - na upały będzie dobre.
      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #63
        Moja ocena 3,35 to też nie jest zachwyt. Piwo pijalne i dobrze dostępne. W Pijalni Warki będzie dla mnie nr 1, bo przy porterze za długo nie posiedzę.
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          Mikko, Seta, ja Was nie rozumiem
          Pancernik, Ty też?
          Bo my jesteśmy ultrasami wśród sekciarzy .
          A poza tym, ja się nie znam, prostym człowiekiem jestem...

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #65
            Dyczkin przez ciebie naraziłem portfel na nieuzasadnione wydatki. Kupiłem Namysłów i Obołonia. Są słabsze od Białego i już!

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #66
              No cóż, dorosły jesteś
              No a ja zamierzam sie zmierzyć z trójcą z Żywca ponownie, muszę tylko oczyścić umysł
              Last edited by dyczkin; 26-03-2014, 13:17.
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                #67
                O kurcze, jeśli dla Was Ż. Białe jest lepsze od Obołonia Biłego to coś tu chyba nie gra.

                Ja wiem, że ten wit srit Grupy Żywiec jest poprawny, orzeźwiający i bla bla bla, ale litości.

                Obołoń jest ligę wyżej i przynajmniej jest prawdziwym Witbierem, a nie tworem którego nie da się określić czym jest na prawdę...
                Last edited by Mario_Lopez; 27-03-2014, 09:43.
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • KarlPopper
                  Senior
                  • 11-2013
                  • 133

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                  O kurcze, jeśli dla Was Ż. Białe jest lepsze od Obołonia Biłego to coś tu chyba nie gra.

                  Ja wiem, że ten wit srit Grupy Żywiec jest poprawny, orzeźwiający i bla bla bla, ale litości.

                  Obołoń jest ligę wyżej i przynajmniej jest prawdziwym Witbierem, a nie tworem którego nie da się określić czym jest na prawdę...
                  Otóż to. Obołoń ma też wyrazisty smak, co o Żywcu Białym trudno powiedzieć...
                  Last edited by KarlPopper; 27-03-2014, 12:55.
                  Live Craft. Die Punk.

                  Comment

                  • tanhayi
                    Member
                    • 01-2014
                    • 40

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ładny słomkowy. [4]
                    Piana: Na początku dużo ale nie trwała, troszkę zostało na ściankach. [3.5]
                    Zapach: Cytrusowy ogólnie, mi podszedł bardzo. [3.5]
                    Smak: Bardzo fajne cytrusy, jak skórka z cytryny, lekko słodkie. [4]
                    Wysycenie: Kurcze..niby dobre, ale dałbym troszkę mniejsze, stałoby się bardziej wyraziste i bardziej pijalne. [3.5]
                    Opakowanie: Bardzo fajne, kapsel dedykowany, etykieta ładna, jasna...no ale nie porywa. [3.5]
                    Uwagi: Bardzo fajne piwko. Ocena stosowna do oczekiwań i stosowna do tego iż to koncern. Na pewno wrócę do niego w pewne któreś letnie gorące popołudnie.

                    Moja ocena: [3.725]
                    Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdraża nam poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości i romantyzmu ładu społecznego. W istocie swej jest uwielbieniem Niedoskonałości, nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

                    Comment

                    • paff
                      Junior
                      • 03-2012
                      • 23

                      #70
                      na poczatku ladnie pachnie, troche za bardzo lemoniadowo potem te aromat uchodzi....i nie wiem gdzie ta pszenica, bo pachnie jak lager.... tylko lekkie nuty typowe dla pszenicy i drozdzy

                      taki 'summer cienkusz', pewnie w upalny dzien na sloneczne plazy w lebie albo mielnie wejdzie ze smakiem i pewnie sprawdze go do dorsza z frytkami, w kategorii wibier sie nie miesci, siki weroniki dobre na upał

                      mozna jednak dodac ze piwo nie jest trujace ani nawet mega meczace, typowo na upalny dzien, namyslow biale wygrywa, a obolon bile je miazdzy, a kormoran witbier jest dekady swietlne lepszy

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: cytrynowy, lekko mętny. [4]
                        Piana: średnio wysoka, nietrwała. [3]
                        Zapach: średniointensywny, kolendra, cytryna, słód. [4]
                        Smak: kwaskowy, słodowy, lekka kolendra i cytrusy. Piwo jest nieco wodniste i płaskie w smaku. [3]
                        Wysycenie: średnie. [4]
                        Opakowanie: podoba się mi jak pozostałe z tej serii. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.5]

                        Comment

                        • toto
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 949

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bladożółty, mętny, ale prześwitujący [4.5]
                          Piana: dość wysoka, z czasem coraz bardziej gruboziarnista, trwała, trochę oblepia szkło [4]
                          Zapach: kolendra, cytrusy, lekka żywiczność, trochę sztuczny [3.5]
                          Smak: grejpfrut, nieco kolendry, ostre odczucie, dość agresywne w przełyku, całość na wyraźnej słodowo-landrynkowej podbudowie (ujawniającej się po przełknięciu) [3]
                          Wysycenie: duże, odpowiednie do stylu [4.5]
                          Opakowanie: tłoczona butelka zwrotna, kapsel dedykowany, nieregularna jasnopopielta etykieta z datą 2014, są podstawowe dane (w sumie miejsce warzenia też), w składzie zwraca uwagę "aromat naturalny", brak natomiast drożdży i pszenicy oraz określenia czy to dolna, czy górna fermentacja (niemal pewne że dolna) [2.5]
                          Uwagi: Do 18.08.2014. Przeciętne, ale spokojnie do wypicia. Mimo, że to nie wit (inny zasyp, aromaty zamiast skórek cytrusów), to jednak smakuje podobnie.

                          Moja ocena: [3.4]

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                            [...]

                            Obołoń jest ligę wyżej i przynajmniej jest prawdziwym Witbierem, a nie tworem którego nie da się określić czym jest na prawdę...
                            Jeśli uznamy, że prawdziwy wit powinien mieć w zasypie niesłodowaną pszenicę i nie zawierać sztucznych zmętniaczy to to Biłe nie jest prawdziwym witem

                            Comment

                            • KDWG
                              Senior
                              • 03-2014
                              • 143

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowy, ew. blady żółty. Całość zmętniona. [4]
                              Piana: Drobna, biała i ku zaskoczeniu naprawdę trwała, bowiem zostaje z nami do samego końca. Do tego oblepia szkło. [4]
                              Zapach: Niby poprawny dla stylu - cytrusowy, lekko zbożowy, są jakieś banany, trochę drożdży, a w tle kolendra. Całość jednak nieco zbyt wygładzona, za mało intensywna. [3.5]
                              Smak: Podobnie jak w przypadku zapachu, jednak tutaj owo wygładzenie daje się bardziej we znaki. Mimo owocowo-ziołowej podstawy, podbitej lekką chlebowością i posmakami drożdżowo-zbożowymi, całość sprawia wrażenie pustej. Tylko lekki kwasek sprawia, że pamiętamy o nim 3 minut po wypiciu. I tyle. [3.5]
                              Wysycenie: Jak dla mnie ok - nie męczy, ani nie osiada na żołądku. Choć mnogość bąbelków mogłaby sugerować, że jest za duże. [3.5]
                              Opakowanie: Ładne, całość zawiera podstawowe informacje. Kapsel dedykowany. [4]
                              Uwagi: Do 19.08.14. Spore i pozytywne zaskoczenie. Na ten moment może stanowić fajną (i tańszą) alternatywę. Pal to licho, że pod koncernową postacią.

                              Moja ocena: [3.6]
                              Last edited by KDWG; 02-04-2014, 11:52.
                              So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                              Comment

                              • PociungWidmo
                                Senior
                                • 11-2012
                                • 109

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bladożółty, zbyt klarowne jak na moje oczekiwania. Chyba nie o to jednak chodzi w witbierze. [2.5]
                                Piana: Całkiem obfita lecz nie wytrzymała zbyt długo. [3.5]
                                Zapach: Kwiatowo-owocowy, raczej średnio intensywny. [3.5]
                                Smak: Wodniste, kwaskowate o powiedzmy owocowo-cytrynowym charakterze. Całość raczej bez wyrazu. Pijalne ale bez uniesień. [3.5]
                                Wysycenie: Średnie, mi pasuje. [4]
                                Opakowanie: Chyba najlepsza strona tego piwa. Butelka zwrotna z wytłoczonymi żywieckimi motywami, ciekawa stylistyka zarówno etykiety jak i całej serii nowych Żywców. Od strony informacji jest całkiem nieźle, podany ekstrakt, skład i zarys stylu. Tylko ten aromat naturalny w składzie trochę mi nie podpasował. [4.5]
                                Uwagi: Namysłów Biały bije Żywca na głowę w tym segmencie. W cenie 2.79 nawet niezła alternatywa jeśli do wyboru same koncerniaki, w innych przypadkach raczej nie będę powtarzał.

                                Moja ocena: [3.525]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎