Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Old Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan, Old Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny, mętny. Praktycznie nieprzeźroczysty. [4]
    Piana: Obfita, drobna, jedwabista. Jakby było nalane z pompy. Cienka warstwa obecna do końca. [5]
    Zapach: Początkowo wyczuwalny kompleksowy aromat słodów, karmelu, wanilii oraz odrobiny wyższych alkoholi. Potem jednak zapach zdominowany jest przez wanilię pochodzącą zapewne z zastosowania płatków dębowych z beczek po bourbonie. Właściwie za każdym razem jak próbowałem piwa z zastosowaniem płatków dębowych to wynikał z tego waniliowy aromat... [4]
    Smak: Zaskakuje jedwabistość smaku. Tak jak piana nasuwała skojarzenia z piwem zaserwowanym z pompy, tak smak (i niskie nasycenie) wrażenie to tylko potęguje. Czuć przyjemne rozgrzewanie, na złą pogodę jak znalazł. Wyczuwalna delikatna owocowość. [4.5]
    Wysycenie: Bardzo niskie, jak przy zaserwowaniu z pompy. [5]
    Opakowanie: Świetna stylistyka projektu. [5]
    Uwagi: Spodziewałem się mocno słodowego, wręcz słodkiego profilu piwa, a tymczasem jest fajne zbalansowanie. Jak na styl, którego miłośnikiem nie jestem, piwo wyszło całkiem smaczne.

    Moja ocena: [4.4]
    Attached Files
    Last edited by docent; 17-03-2014, 11:27.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Drago
      Member
      • 02-2012
      • 37

      #3
      A ja piłem w Chmielarni i w zasadzie poza masłem niczego nie pamiętam.
      Zapraszam na blog: Zakazane Piwo - o piwach zbyt dobrych, by ich nie spróbować.

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Wiedziałem, że od masła dostaje się sklerozy, ale żeby aż takiej?

        Comment

        • Drago
          Member
          • 02-2012
          • 37

          #5
          I to zaledwie po dwóch dniach od spożycia. Całe szczęście, że pamiętam, jak wróciłem do domu.

          Zbadałbym sprawę pod kątem nie tyle sklerozy, a wyparcia.

          Kadr "nie na Docenta"
          Attached Files
          Zapraszam na blog: Zakazane Piwo - o piwach zbyt dobrych, by ich nie spróbować.

          Comment

          • canigggia
            Senior
            • 10-2009
            • 451

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Drago Wyświetlenie odpowiedzi
            A ja piłem w Chmielarni i w zasadzie poza masłem niczego nie pamiętam.
            A ja ostatnio piłem w gdańskiej Pułapce i tak mnie to piwo zachwyciło, że wypiłem jedno po drugim. Chciałem wypić zaraz trzecie, ale niestety musiałem lecieć do browaru na spotkanie. Dla mnie piwo kwartału w Polsce! Genialne! Oby więcej tego typu piw na rynku!
            Browarnik Tomek
            TomCani

            Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #7
              Kolor: Brązowy, nieprzejrzysty.
              Piana: Kremowa, średnio obfita, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha.
              Zapach: Mocne toffi, suszona śliwka, lekka słodowość.
              Smak: Dosyć treściwe. Słodowość, toffi, suszone owoce. Goryczka średnia. Lekka alkoholowy, ale faktycznie taki ala whisky/bourbonowy posmak, dominujący zwłaszcza na finiszu.
              Wysycenie: Średnie.
              Ogółem: Dobre. Ciekawe i oryginalne, nie przypominam sobie żebym pił podobne piwo.
              Uwagi: Pite z kija.
              Last edited by Oskaliber; 05-05-2014, 20:29.
              BeerFreak.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎