Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Podróże Kormorana - Coffee Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kormoran, Podróże Kormorana - Coffee Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, praktycznie nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Przy nalewaniu bardzo drobna, jak z azotowym widgetem. Szkoda że tak szybko zanika do cienkiej warstwy. Na szczęście obecna do samego końca. [4]
    Zapach: Mocny aromat zmielonej kawy. Do samego końca intensywny, przesądzający o wybitnie kawowym charakterze piwa. Przy czym nie jest to zapach ze słodów, ale z kawy właśnie. [4.5]
    Smak: Zaskoczony jestem wytrawnością tego piwa. Nie ma tu krztyny słodyczy. Średnio treściwe, zgodnie z zapowiedzią z kontry jest idealnym połączeniem kawy i piwa. Trochę brakuje mi zapowiadanej czekolady... [4.5]
    Wysycenie: Niskie, optymalne. [5]
    Opakowanie: Stylistyka linii 'Podróże Kormorana' nie wywołuje we mnie specjalnej ekscytacji. Ale podany jest pełny skład i ciekawa, trafiająca w sedno historyjka. W porządku! [4.5]
    Uwagi: Jestem w szoku, że tak wytrawne piwo wyszło z browaru 'regionalnego'...

    Moja ocena: [4.5]
    Attached Files
    Last edited by docent; 27-03-2014, 18:04.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • patpul
      Junior
      • 04-2012
      • 7

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
      Piana: Beżowa, raczej drobnopęcherzykowa, szybko opada. [4]
      Zapach: Piękny, intensywny, kawowy. [5]
      Smak: Kawa, ale i delikatna słodowość. [4.5]
      Wysycenie: Poniżej średniego. [5]
      Opakowanie: Doskonale znane połączenie "Podróży Kormorana" i nowego, okolicznościowego szkła BK. [4.5]
      Uwagi: Pierwsza warka, która wyjechała z browaru bodaj we wtorek.

      Moja ocena: [4.675]

      Comment

      • pasiak16
        Junior
        • 03-2014
        • 3

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny jak kawa! Uwielbiam tak CIEMNE piwa. [5]
        Piana: Dość szybko znika. Kolor ładny, puszystość fajna. [3.5]
        Zapach: Przyjemny kawowy zapach, aczkolwiek nie jest bardzo intensywny. Ale to dobrze w moim odczuciu. W końcu to piwo, a nie kawa [5]
        Smak: Piwo gorzkie o dobrze wyczuwalnym aromacie kawy, wytrawne. Jednocześnie na tyle "nieciężkie", że dobrze "wchodzi" [5]
        Wysycenie: Dosyć niskie, jak dla mnie bardzo dobrze. [5]
        Opakowanie: Ciekawa historyjka, ładny kapsel. Tematyczny w stosunku do nazwy obrazek. Ciekawa koncepcja. [5]
        Uwagi: Piwo godne zakupu i zasmakowania, ale jak dla mnie wyląduje w kategorii "Ciekawe, czasem można wypić "na smaka".

        Moja ocena: [4.85]

        Comment

        • GreenFox
          Senior
          • 12-2013
          • 273

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Nieprzejrzyście czarny, opalizujący (piwko pite w dość ciemnym lokalu) [5]
          Piana: Brązowa, średnio i drobnopęcherzykowa, dość szybko opada, raczej nie osiada na ściankach, po zamieszaniu pojawia się jako niskiej wysokości czapka - jak na stouta mogła by być lepsza [3.5]
          Zapach: Fenomenalny aromat kawy espresso i gorzkiej czekolady, lekka paloność od słodów - myślę, że niejeden miłośnik kawy miałby problem ze ślepym rozróżnieniem, czy wącha kawę, czy piwo [5]
          Smak: Od razu zaznaczę, że nie jestem miłośnikiem kawy, jednak to piwo bardzo mi podeszło - z jednej strony posmak kawowy, jednak nie jest on cierpki, czy garbnikowy, leciutka kwaskowość na poziomie niższym niż w przeciętnych stoutach, goryczka raczej niewyczuwalna, piwo jest wytrawne i lekko słodkawe. Bardzo przyjemne w odbiorze [4.5]
          Wysycenie: Średnie, jak na styl mogło by być chyba jeszcze troszkę niższe, piwo ma jednak tą bardzo przyjemną aksamitną fakturę charakterystyczną dla stoutów [4]
          Opakowanie: Bardzo lubię etykiety z tej serii, chociaż postać podróżnika jakoś bym poprawił - historia fajna, informacje ciekawe - stylistyka spójna i ciekawa [4.5]
          Uwagi: Kolejne piwo z browaru Kormoran, które oferuje bardzo wysoką jakość. Widać że przy sporadycznych potknięciach, które zdarzają się browarom rzemieślniczym, powoli to właśnie większe browary regionalne zaczynają atakować tę rynkową niszę, z całkiem dobrym skutkiem.

          Moja ocena: [4.575]

          Comment

          • barsliw
            Senior
            • 08-2013
            • 289

            #6
            Absolutnie smaczne piwo. Kawa obłędna. Ale nie tania lura. Wspaniały aromat dobrej kawy. Nic dodać, nic ująć w temacie coffee stouta. Kormoran okazuje się rządzić na rynku ale'owym.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piękny czarny asfalt. [5]
              Piana: Tworzy się dość gęsta ale niestety szybko opada do drobnego okręgu na piwie. [4]
              Zapach: Po otworzeniu butelki cały pokój zapełnił się cudownym zapachem palonej kawy. [5]
              Smak: Tak powinien smakować stout o nazwie coffee, wyraźny i jednocześnie delikatny smak palonej kawy, pięknie zbalansowane piwo i niesamowicie pijalne. Minus 0,5 punktu za kwaskowatość w tle. [4.5]
              Wysycenie: ładnie się układa w brzuchu. [5]
              Opakowanie: Cała linia "Podróży" mnie się podoba, dobre wzornictwo, dobra kolorystyka, ciekawe opowieści w kontrze. [5]
              Uwagi: Kormoran wyrasta na Mistrza i najlepszy browar bo cała seria Podróże Kormorana to najlepsze piwa w Polsce w swojej klasie.

              Moja ocena: [4.7]
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • kwidziu
                Junior
                • 02-2014
                • 12

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. Takie jak trzeba. [5]
                Piana: Drobna, obfita, szybko opada do obrączki. Łatwo się wzbudza, lekko zdobi szkło. [4]
                Zapach: Piękny. Jest paloność, jest kawa, po zamieszaniu lekkie nuty kawy zbożowej. [5]
                Smak: Palona kawa. Minimalny kwasek z końcem każdego łyku nie przeszkadza. Goryczka średnia o charakterze palonym. Świetna pijalność. [5]
                Wysycenie: Nie przeszkadza, nie odbija [5]
                Opakowanie: Oprawa graficzna jak w serii podróże - mi odpowiada. Niestety w moim egzemplarzu etykieta i kontra pomarszczone. [4.5]
                Uwagi: Pierwsze piwo ocenione. Generalnie świetna seria. Z pewnością wrócę do tego piwa w przyszłości.

                Moja ocena: [4.875]

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny jak dobre espresso. Minusik za bardzo dużą mętność mimo długiego stania butelki w lodówce [4.5]
                  Piana: To jest coć co chciałbym widzieć w stoucie zawsze. Kremowa, drobniuteńka jak bita śmietana, niewysoka ale pięknie trwająca do dna [5]
                  Zapach: Kawa, gorzka czekolada z kawą, pralinki kawowe, palone ziarno kawy... nie może być lepiej odwzorowanej nazwy. Wyczuwałem też bardzo delikatny popiół, który akurat mi nie przeszkadza w tym wypadku [5]
                  Smak: Zaskakująco treściwe, kwasowość lekka, orzeźwiająca. Dominuje mieszanka palonych i ciemnych słodów. Goryczka średnia, dobra, nie męcząca. Czekolada jeśli jest to na granicy wyczuwalności. Kawa delikatna, bardzo dobrze się komponująca [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, dla mojego ideału ciut za wysokie [4.5]
                  Opakowanie: Zielony kolor dodaje mdłym ale ładnym etykietom życia. Mega minus za kufel w ręku Indiany Jonesa [4]
                  Uwagi: O kurczaczek! Ale dobre to piwo. Jeśli ktoś nie przekona się nim do stoutów to duszę ma straconą

                  Moja ocena: [4.7]
                  Last edited by leona; 30-03-2014, 17:46.

                  Comment

                  • yassmen
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 288

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czerń kawy zbożowej rozproszona przez światło. Prawie identyczny z kolorem Smoky Joe. [4.5]
                    Piana: Stoutowa, niepokaźna. Beżowy, drobnopęcherzykowy kożuszek, który łatwo wzbudzić. Osiada na szkle. [4]
                    Zapach: Mocna kawa typu plujka, w nocy, na Orlenie. Jakkolwiek bym się nie wwąchiwał, kawa przykrywa wszystkie zapachy, które mogłyby się w piwie znajdować. [3.5]
                    Smak: Podobnie jak w zapachu - cierpka kawa, czarna kawa. Smak zaokrągla się po ogrzaniu i daje się wyczuć lekką słodowość. [4]
                    Wysycenie: Prawie idealne. [4.5]
                    Opakowanie: Starannie wykonana etykieta, tym razem w tonacjach zieleni, co chyba ma sugerować związki z zieloną wyspą, tylko którą... Kolejna dawka dziennikowej grafomanii. Poza tym info o składzie i ekstrakcie. [4]
                    Uwagi: Może znów miałem za duże oczekiwania, ale może to przez to, że nigdy nie mam dylematu bohatera z kontretykiety - piwo, czy kawa? Kupując kawę nie oczekuję, że uraczy mnie chmielowo-słodowym aromatem. Fajne i dobrze zrobione, ale odbieram to jako sztukę dla sztuki. W mojej opinii: piwie z kawą nie po drodze.

                    Moja ocena: [3.875]

                    Comment

                    • yassmen
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 288

                      #11
                      * Piwu z kawą, miało być.
                      Nie wiem jak to edytować.

                      Comment

                      • tristan_tzara
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 1038

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarne jak smoła. Świetna oleista faktura samego piwa. [5]
                        Piana: Dosyć słabo się tworzy ale jest ładna, drobna, jasno brązowa. Stpsunkowo szybko opada zdobiąc szkło. [4]
                        Zapach: Świeża, palona kawa. Wspaniały zapach choć mógłby być jeszcze bardziej intensywny. [4.5]
                        Smak: Mocno wytrawny, palony, kawowy. Lekka goryczka, kwasek, w trochę mleka. Bardzo aksamitne, pije się miło i ma ochote na kolejny łyk. Troche przypomina mi Bourbon Barrel Stouta z Anderson Valley, choć to jeszcze nie ta klasa. [4.5]
                        Wysycenie: Niskie do średniego. Mogło by być troszkę niższe. [4]
                        Opakowanie: Klasyczna już estetyka podróży kormorana. Ładna ale nic ciekwego. [4]
                        Uwagi: Świetne piwo. Uwielbiam kawowe stouty a ten znakomicie wchodzi w styl. Kormoranowi szacunek za takie wynalazki. Piw z browarów regionalnych praktycznie nie kupuje, ale jest kilka wyjątków, min ta seria Kormorana. Jestem ciekawy jakby smakowało gdyby dodać kilka BLG i wrzucić do beczek po whisky czy innym destylacie. Ale pewnie nigdy się tak nie stanie

                        Moja ocena: [4.425]

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. Wziąłem szklankę pod żarówkę i światło nie przebiło się. [5]
                          Piana: Beżowa, wysoka, gęsta. Po paru minutach zredukowała się do trwałej obrączki. Duży osad na szkle. [4.5]
                          Zapach: Intensywny, głównie kawowy. Jest trochę palonych nut. Więcej kawy niż piwa. [4]
                          Smak: Kawowy, palony i bardzo treściwy, pełny, ale lekko wchodzi. Zupełny brak słodyczy, a tego się obawiałem przy takich parametrach. Jest trochę bardzo gorzkiej czekolady. [4.5]
                          Wysycenie: Zdecydowanie niskie, dla mnie odpowiednie. [5]
                          Opakowanie: Etykiety z tej serii bardzo mi się podobają. Jednak w tej nie podoba mi się kolor zielony. Wiem, że kojarzy się z Irlandią, ale nie kojarzy się ze stoutem. Ja dałbym kolor czarny. Poza tym zielonym napisem wszystko jest, jak zwykle u Kormorana, bardzo estetyczne. [4]
                          Uwagi: Coffee stout to nie jest mój ulubiony styl (kawę piję raz na trzy miesiące), wolę zwykły, bardziej aksamitny stout, ale to piwo bardzo mi smakowało. U mnie w mieście kosztuje 6.20 zł.

                          Moja ocena: [4.35]

                          Comment

                          • concerto
                            Senior
                            • 09-2003
                            • 859

                            #14
                            Powiem tak: faktycznie wytrawne i to raczej zaleta. Zapach mizerny- ale piłem w ogródku w knajpie to może wiatr wywiał aromaty. Co do tego, że niby w smaku jest kawa "z wyższej półki" to bym się kłócił. Dla mnie to miało na tyle posmak kawy zalewajki ( parzonej w szklance ), że łapałem się na tym że czekałem na fusy między zębami

                            Generalnie ok, ale nie do końca moja bajka.
                            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                            Comment

                            • Kirgiz
                              Junior
                              • 12-2013
                              • 9

                              #15
                              Piwo na pewno nie jest wytrawne, ma dużo słodyczy w smaku. O braku wytrawności świadczy też tylko 4,8 % alkoholu z 14,5% ekstraktu. Gdybym miał zgadywać to bym obstawiał dodatek laktozy, ale nie ma jej w składzie wyszczególnionej. Zapach kawy w ziarnie mocno palonej.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎