Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vyškov, [Holy Farm / Pod Ořechem], Holy Rat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Vyškov, [Holy Farm / Pod Ořechem], Holy Rat

    Wędzonka warzona w vyskovskim browarze dla kontraktowca Pod Ořechem (http://www.pod-orechem.cz/, właściciel Wista Cz-Ek s.r.o.) z Petrova. Cała seria zabutelkowanych świętych stworzeń jest zebrana pod brandem Holy Farm i obejmuje i jeża i świnkę i karpia na przykład. Szczur się zaś uwędził, ma 5,2 alko i jest pasteryzowany.

    Barwa najczarniejszego brązu.
    Beżowa piana, stosunkowo wysoka po nalaniu. O średniej teksturze i wysokiej lepkości. Obecna bardzo długo pod postacią pierzynki a do końca jako naśnieżenie.
    Aromat głównie słodowo-karmelkowy. Trochę kawowych odcieni. Wędzone nuty na poziomie autosugestii.
    W smaku pojawia się może lekka wędzonka, jednak na poziomie dla mnie nieakceptowalnym. Mamy także wyraźniejsze palone, karmelowe klimaty. Jest też pewien kwasek i jakieś, bo ja wiem, mineralne odcienie dalej w tle. Posmaki szybko gasną, piwo sprawia wrażenie mało treściwego i nieco rozwodnionego.
    Nagazowanie dość wysokie. Dobre.
    Butelka 500ml, z gołym kapslem i sympatyczną etykietą ze świętym. A że szczur...

    Nakouřené, nakouřené... jasne, jasne... a jestem Holy Wpadzio... Bardziej przypomina to po prostu dunkla, któremu wpadł do kadzi spory kawał rolady ustrzyckiej, aaaa i może jakiś szczur przy okazji. Dla mnie nudno i bez wyrazu. 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    #2
    ? [Holy Farm / Pod Ořechem], Holy Rat

    Ten kontraktowy browar warzy piwa w kilku browarach czeskich.
    To piwo prawdopodobnie pochodzi z Wyszkowa, ale nie mam pewności.

    Wypuścili kilka wersji tej wędzonki (jako dolną i górną fermentację)

    Jsme malá privátní pivotéka, která vám nabídne široký výběr nejen vlastních piv. Neustále udržujeme v nabídce cca 150 druhů piv.


    Mój egzemplarz to dolna fermentacja.
    12,5% ekstr.
    5,2% alk.

    Aromat - wędzenie, tony popiołowe, dość wyraźne
    Piana -beżowa, średniowysoka, gęsta, dość trwała, zostaje na szkle
    Barwa - praktycznie czarna, pod światło ciemny brąz, nieprzejrzyste
    Wysycenie - średnie, dość wyraźnie podszczypuje
    Smak - dość wyraźna paloność daje obok goryczki lekki kwasek, same tony wędzone są umiarkowane, ciut gorzkiej czekolady
    Treściwość - umiarkowana pełnia

    Dobre

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      To piwo opisał wcześniej Wpadzio. Jest ono jako kontraktowiec Pod Ořechem:

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎