Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Lubuski Chmiel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Witnica (BOSS), Lubuski Chmiel

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, minimalnie zmętniony. [4]
    Piana: Biała, średniodrobna, średniowysoka, niezbyt trwała. [3]
    Zapach: Silny chmielowy z akcentem kwiatowym, po lekkim ogrzaniu intrygujący bukiet ziołowy się rozwija... . [4]
    Smak: Silna goryczka, ale zza niej figlarnie wygląda chlebek (to lubię!), to ubogaca smak, choć dla mnie jednak troszku zbyt jednostronnie chmielowo... [3.5]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie, pozytywnie podkreśla "wizualną rzemieślniczość" piwa. [4]
    Opakowanie: Kapsel browaru, nieśmiertelna zielona eta z szyszkami chmielowymi, ładne, ale mało oryginalne... [4]
    Uwagi: Dwie uwagi:
    1. fajnie, że użyto lokalnego chmielu;
    2. latem powinno wejść mi znacznie lepiej

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • wit
      Senior
      • 12-2012
      • 144

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: lekko mętny, obiecujący [4]
      Piana: niewysoka, ale trwała [4.5]
      Zapach: delikatny, lekko cytrusowy [4]
      Smak: bardzo silna gorycz, lekko przełamana cytrusami (grapefruit podobny do IPA) [4]
      Wysycenie: lekkie, podkręca walory [4]
      Opakowanie: ładne, zachęcająca i dość wyróżniające się [4]
      Uwagi: bardzo dobre, choć nie tak treściwe jak IPA, przy tej jakości trochę za drogie

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • Undeath
        Senior
        • 08-2011
        • 113

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Opalizujący mętny złoty. [4]
        Piana: Po nalaniu ładny kożuszek, redukuje się do pierścienia. Drobnopęcheżykowa, biała. [4]
        Zapach: Dałem trzy bo oprócz potężnej dawki diacetylu, można wyczuć estry owocowe oraz lekko ziołowy zapach chmielowy. [3]
        Smak: No smak nie zachwyca, lekko słodki mdły z słabą goryczką chmielową, delikatnie za słabą ale całkiem niezłą. Smakowałby jak angielskie Pale Ale gdyby niestety diacetyl, który dominuje to piwo i odbiera przyjemność jego picia... [3]
        Wysycenie: O wiele za słabe, brakło mi trochę bąbelków. [3.5]
        Opakowanie: Informacje są, kapsel z logiem, trochę jednak grafika kuleje, mogli by się bardziej postarać z nią [4]
        Uwagi: No ogólnie dawno nie piłem Lubuskiego z takim stężeniem diacetylku, zamiast kupować kapsułki i płacić za nie grube pieniądze polecam napić się Chmielu z Witnicy! Gdyby nie on było by całkiem niezłe piwo lager o smaku Pale Ale

        Moja ocena: [3.225]

        Comment

        • zohan666
          Senior
          • 11-2012
          • 259

          #5
          Piłem (a raczej wylałem) 2-3 tygodnie temu i zapamiętałem trzy rzeczy:
          Chmiel na nawet niezłym poziomie, dużo diacetylu i najgorsze: wyraźne utlenienie do nut poziomkowo-malinowych - paskudne

          Comment

          • maciu82
            Senior
            • 02-2012
            • 100

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złocisto-brsztynowy, delikatnie zmętniony. [3.5]
            Piana: Jest na początku, potem jakieś śladowe ilości. Biała [2]
            Zapach: Masło, żelazo, lekki słód i chlebek [2.5]
            Smak: Bardzo nijakie, przez masło przebija się delikatna goryczka. [2.5]
            Wysycenie: prawie żadne. [2]
            Opakowanie: Najlepsza strona piwa [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.575]
            "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
            galeria spożytych piw
            Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, lekko zmętniony. [5]
              Piana: Całkiem zgrabna, przypomina te w czeskich pilsach z małych browarów. Kremowa, głównie drobnoprzęcherzykowa, opada jednak za szybko, gdzieniegdzie brudząc ścianki. [3.5]
              Zapach: Masło, masło, ziołowy aromat chmielu, masło, masło, coś jakby tytoń. [2.5]
              Smak: Goryczka jest, może nie na poziomie jakiego oczekiwałem po buńczucznych zapowiedziach z etykiety, ale jednak obecna. Mam wrażenie, że piwo jest lekko utlenione, ale nie przeszkadza to specjalnie w odbiorze. Słodowości jak na lekarstwo, niemniej jest też jakiś mdły posmak.

              Ale jednocześnie nie odrzuca, pije się je po prostu beznamiętnie. [3]
              Wysycenie: Nawet wyższe by być mogło. [4]
              Opakowanie: Nuda z przodu, mało informacji z tyłu. Piszą o czterech specjalnych odmianach chmielu, ale nie wiadomo, jakie te odmiany są. Brzydka, utrudniająca czytanie czcionka. Informacji niewiele, ale za to aż w trzech językach. [3.5]
              Uwagi: Raczej nie wrócę, bo jest sporo lepszych piw, ale z drugiej strony tragedii nie ma.

              Moja ocena: [3.05]

              Comment

              • nie_wiesz
                Member
                • 01-2013
                • 45

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółto złoty, mętny [4]
                Piana: Mała warstewka, biała. Oblepia szkło. [4]
                Zapach: Plus za dość intensywne nuty chmielowe, ale niestety bardzo tu przeszkadza aromat maślany i lekko warzywny. Po czasie chmielowość niestety umyka. Szkoda. [2.5]
                Smak: Przypomina czeskie piwa. Lekka jakby chmielowość w smaku, ale goryczki to ze świecą szukać - nie jest nawet średnia. Lekko zbożowe. Nie jest źle, ale zmarnowano potencjał. [3.5]
                Wysycenie: Średnie. [4.5]
                Opakowanie: W stylu “lubuskim”. Przód jeszcze wygląda w miarę ok, ale kontra paskudna [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.25]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowy, minimalne zamętnienie [4.5]
                  Piana: biała, drobna, dość zwarta, opada powoli do lekkiej firanki na piwie, osadza sie na szkle drobnymi plamkami [3.5]
                  Zapach: chmielowo-słodowy z delikatnym mysim futerkiem [2.5]
                  Smak: dość pełne, treściwe, dominuje chmielowa goryczka, mocna ale nie nachalna, lekko cierpkowata, w tle słodowy podkład i lekka metaliczność oraz wrażenie kurzu.... [3]
                  Wysycenie: trochę za duże, momentami piwo kłuje w język [4]
                  Opakowanie: średnia interesująca etykieta, firmowy kapsel browaru [3.5]
                  Uwagi: Witnica co rusz próbuje nowości i chwała im za to, ale zdecydowanie muszą przeczyścić własne instalacje bo co rusz ich piwo ma posmak jakby przepływało przez zakurzone rury

                  Moja ocena: [3.025]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 07-04-2014, 17:01.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6124

                    #10
                    "Maślarze kontratakują"

                    Piana - średnia, dłużej warstewka.
                    Barwa - lekko mętny żółty.
                    Gaz - nie za duży.
                    Aromat - cukierkowatość, jasne owoce.
                    Smak - Słód, lekka owocowość, wzrastająca goryczka.

                    Nie wykopuje z kapci... ostatecznie może być... w grę wchodzi oczywiście kwestia zgody na cenę

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, mętnawe. [4.5]
                      Piana: Słaba, szybko opada prawie do zera, lekko brudzi szkło. [2.5]
                      Zapach: Kwaskowaty, puszkowej kukurydzy i lekki chmiel. Całość raczej nieprzyjemna. [2]
                      Smak: Słodowość niestety pokryta w całości przez smak gotowanego selera, goryczka fajna, nie dominująca, lekko cytrusowa, lekko ziołowa. [3]
                      Wysycenie: Niskie, raczej za niskie. [3.5]
                      Opakowanie: Estetyka niezła, etykieta bardzo piwna, brak ekstraktu i słabe informacje o składnikach. [3]
                      Uwagi: 13.07.14. Jakby nie warzywa mogłoby być ciekawe.

                      Moja ocena: [2.7]
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • dzemek
                        Senior
                        • 12-2010
                        • 448

                        #12
                        Fajne piwo, jednak nie wypiłbym ich trzech sztuk raz za razem, sprawia wrażenie przyciężkiego, nachalnego. Raz na jakiś czas może być, jest to pewna odmiana ale na dłużej niczym nie zaskakuje.

                        Comment

                        • Glingorth
                          Senior
                          • 04-2014
                          • 283

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasnozłoty, lekko mętny [4]
                          Piana: z początku gęsta, potem zanika do bardzo małej [3.5]
                          Zapach: maślany, zioła, lekki chmiel [3]
                          Smak: mdły przez co piwo nie jest orzeźwiające. Rzeczywiście czuć tutaj masło, ale na szczęście jest też goryczka, słaba, ale jest. [3.5]
                          Wysycenie: słabe, mogło być dużo wyższe [3]
                          Opakowanie: przód ładny, szyszki chmielu fajnie wkomponowane w kolorystykę, jednak tył słaby [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.5]
                          Last edited by Glingorth; 15-04-2014, 01:24.

                          Comment

                          • Browar_Jezyce
                            Senior
                            • 10-2010
                            • 131

                            #14
                            Bardzo udane piwo z Witnicy. W zapachu przyjemna nuta chmielowa (idąca w kierunku ziołowo-żywicznym) podbita słodowością. Smakowo - jest słodowe ciało, które daje szlachetną słodkość, za którą idzie jednak chmielowy balans. Goryczka jest wyrazista i bardzo przyjemna, trochę garbnikowa. Jest też fajny posmak chlebowo-miodowy. Lubuski chmiel jest przy tym bardzo orzeźwiający. Piwo w moim odczuciu sesyjne. Duże słowa uznania dla browaru! Więcej o tym trunku: http://birofile.blogspot.com/2014/04...ki-chmiel.html
                            Birofile - vlog o piwie
                            Birofile na Facebooku

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemno żółty wchodzący w złoto. Lekko mętne. [4]
                              Piana: Biała, o średniej gęstości. Utrzymuje się krótko, nie pozostawiając po sobie wielu śladów. [3]
                              Zapach: Chmiel zdecydowanie na pierwszym planie. Ma on intensywny trawiasty aromat [4]
                              Smak: W smaku podobnie chmiel również dość zdecydowanie się wyróżnia. Baza słodowa jest delikatna, podbita trochę przez lekki diacetyl, który jednak w ogóle nie przeszkadza. Można by powiedzieć, że jest w czeskim stylu. Goryczka niska do średniej, przyjemna, zaokrąglona. [4]
                              Wysycenie: Średnie. Pasujące idealnie do tego gatunku piwa. [4.5]
                              Opakowanie: Słabe graficznie, mało czytelne. [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.875]
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎