Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborskie Karmelowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Racibórz, Raciborskie Karmelowe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny, ciemnobordowy [4.5]
    Piana: Kolor ecru, ładny. Bąble spore, szybko opada do obrączki i kilku wysepek [3.5]
    Zapach: Ciemne i palone słody, sporo mocnego karmelu, wszystko wytrawne, bez słodkich aluzji. Wszystko spowija metaliczność [3.5]
    Smak: Wytrawne (!), słodowe, zaznaczona paloność, kwasek delikatny. Goryczka spora, długa, w końcówce nawet lekko piekąca. Wszystko fajnie zbalansowane, ładnie współgrające. Niestety metaliczność psuje wszystko i po każdym łyku wydaje się, że piwo było nalane do zardzewiałego kubka [3]
    Wysycenie: Średnie, dobre [4]
    Opakowanie: Informacje podane, butelka bezzwrotna, etykieta pośledniej urody [3.5]
    Uwagi: Na takie piwo czekałem. Niemal bezalkoholowe, mające i goryczkę, i ciało słodowe. Piwo, które jest do wypicia bez narażania się na prowadzenie pod wpływem a jednocześnie pozwalające uniknąć wyboru kukurydzianych bezalkoholowych. Co z tego kiedy do dobrego kufla dostajemy pół złomowiska?

    Moja ocena: [3.375]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobursztynowy, kojarzy się z karmelem. [4]
      Piana: Beżowa, nietrwała, niewysoka. [2.5]
      Zapach: Zaskakująco słaby - wyczuwam słód palony,a to nie to samo, co karmel... [3]
      Smak: Tu także dominuje słód palony, nawet taki trochę wytrawny, w ogóle piwo jest zaskakująco mało słodkie (karmelowe?), i jakieś wodniste. [3]
      Wysycenie: Niezbyt wysokie, OK. [4]
      Opakowanie: W stylu browaru, tak podobne, że aż nijakie, nic specjalnego poza tym. [3]
      Uwagi: Kupiłem w "Piwonii", chcąc przywołać wspomnienia z lat durnych i chmurnych (koniec wakacji, dworzec w Kłodzku ), ale nie wyszło... Piwo chyba też nie.

      Moja ocena: [3.05]

      Comment

      • hassan10
        Member
        • 10-2010
        • 40

        #4
        Strasznie rozwodnione, nie nadawało się do picia. Poleciało do zlewu.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemno-brązowy, pod światło mahoniowe refleksy [4.5]
          Piana: beżowa, średnia, opada powoli ale zauważalnie, osadza się an szkle drobnymi pęcherzykami [3]
          Zapach: wyczuwalny, miły, typowo karmelowy [3.5]
          Smak: zbyt wodniste, to mnie na początku uderzyło, słaba treściwość, w smaku trochę cierpki karmelowo-owocowy posmak, lekkie słodkawe, w le trochę owoców oraz delikatna metaliczność, słodowe akcenty gdzieś uciekają [3]
          Wysycenie: trochę za dużo, Karmelowe piwo powinno byc bardziej aksamitne w smaku, a jest jak słabo nagazowana woda o karmelowym posmaku [3]
          Opakowanie: w sumie ujdzie w tłoku, firmowy kapsel [3.5]
          Uwagi: Karmi bije na głowę ten raciborski produkt, kupione, wypite i zapomniane

          Moja ocena: [3.275]
          Attached Files
          Last edited by becik; 04-07-2014, 17:49.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Warzywo
            Senior
            • 08-2016
            • 955

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Głęboka piękna czerń. [5]
            Piana: Tworzy się fajną czapką ale niestety trochę za szybko opada. [3.5]
            Zapach: Bardzo przyjemnie karmelowy. [4]
            Smak: Leciutkie, delikatne słodowo-karmelowe piwo. [4]
            Wysycenie: Wchodzi jak ta lala. [5]
            Opakowanie: Jak to mówią młodzi ludzie - oldskulowa. Ja to kupuję i lubię. Inna niż zamieszczona przez kolegów. [5]
            Uwagi: Piwo ma inne paramtry, teraz 10.5 blg oraz 2.5 alko. Pije się je leciutko i szybciutko Fajne, niezobowiązujące ciemne piwo.

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Jak dla mnie nadal świetne karmelowe piwko, wypite z przyjemnością, brakuje mi takich na rynku
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎