Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Czarny Pacific

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan, Czarny Pacific

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1302

    #2
    ze zdziwieniem doczytałem za barem dopisek 'czarny'
    ale że z jasnym pacyfikiem skojarzenia mam dobre
    zaordynowałem nowego artezana bez podłamu pe-el
    ciemniak trzyma klasę brata, tylko zapach ma nikły
    smakowo dość wytrawny. pijalny, wszedł mi migiem
    zatem na pewno nie raz jeszcze się tego piwa napiję
    veni, emi, bibi

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Nie jest tak źle z tym zapachem, Atak Chmielu stojący obok i badany pod tym kątem tylko nieznacznie górował nad Pacyfikiem.

      Comment

      • KarlPopper
        Senior
        • 11-2013
        • 133

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrązowy przechodzący w czarny. [4.5]
        Piana: Ładna, oblepiająca szklankę, niezbyt trwała. [4]
        Zapach: Intensywne cytrusy, jak na polskie piwa jeden z najlepszych aromatów, podobny do tego z jasnej wersji. Delikatne nuty nawet bardziej brownowe niż stoutowe. Po ociepleniu delikatne melanoidnyny, delikatna paloność. [4.5]
        Smak: Ekstremalnie pijalne. Muszę przyznać, że bałem się tego opisu "zmieniło całkowicie profil piwa" na facebooku Artezana. Na szczęście na próżno, piwo jest nadal wręcz sesyjne, z goryczką, za to wzbogacone delikatnymi nutami słodów palonych (przywodzącymi po ociepleniu na myśl także brown ale). Właściwie porównał bym je z Brown Footem, którego jestem wielkim fanem. [5]
        Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [5]
        Opakowanie: Wcześniej podano wszelkie składniki, zaś etykieta równie relaksacyjna, tym razem zmieniona na czarno-białą. Nadal bardzo łądna. [5]
        Uwagi: Pite w Strefie Piwa. Nie porównywałem bezpośrednio z Atakiem Chmielu, ale na moją pamięć, to atak ma jednak mniej intensywny i bardziej bitterowy aromat. Tak czy siak moim zdaniem oba Pacifici mają aromat do pozazdroszczenia przez wielu polskich piwowarów, zarówno stylu APA, jak i IPA. Oby tak dalej Artezan!!!

        Moja ocena: [4.7]
        Live Craft. Die Punk.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Praktycznie czarne, widoczne rubinowe przebłyski na brzegach szkła. [5]
          Piana: Niska, drobna, trzyma się do końca. [4]
          Zapach: Początkowo typowy dla ciemnych piw chmielonych nowofalowymi odmianami czyli iglasto-sosnowy plus żywica. Do tego dochodzi paloność, a pod koniec wyczuwalne nawet cytrusy! [4.5]
          Smak: Treściwość umiarkowana, idealna jak na ciemną dwunastkę. Goryczka stonowana. Tutaj generalnie bez zmian w porównaniu do jasnej wersji. Charakter piwu nadaje paloność, która jest optymalna i nie zakłóca dobrej pijalności. [4.5]
          Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
          Opakowanie: Właściwie powinno być albo Black Pacific albo Czarny Pacyfik a nie takie lingwistyczne pomieszanie. Za to mały minus. [4.5]
          Uwagi: Zastanawiałem się czy to piwo jest lepsze niż Summer Black Ale z Widawy, które było pierwszym takim krajowym piwem na rynku. Nieistotne, najważniejsze by w ofercie były właśnie takie sesyjne ciemne piwa!

          Moja ocena: [4.5]
          Attached Files
          Last edited by docent; 26-03-2014, 09:11.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: prawie czarny. [4.5]
            Piana: średnio wysoka, drobna, niezbyt trwała, oblepia szkło. [3.5]
            Zapach: średnio intensywny, żywiczno-cytrusowy, przyjemny. Paloności nie wyczułem [4]
            Smak: podobnie jak w zapachu, do tego dochodzi posmak paloności. Goryczka średnia, lekko ściągajaca. Piwo niewiele różni się od Pacific Pale Ale i jest słabiej pijalne od jasnej wersji. [3.5]
            Wysycenie: idealne [5]
            Opakowanie: pite w pubie. Dziwna ta nazwa, połowa po polsku, połowa po angielsku. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.8]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎