Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziedzice, Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Dziedzice, Weizen

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, mętny. [4]
    Piana: Biała, drobna, niewysoka, niezbyt trwała. Jak na weizena, to raczej szału nie ma... [3]
    Zapach: Drożdże, słód, goździki, pojawia się ślad bananowy - całkiem nieźle. [4]
    Smak: Goryczka w stylu grejpfrutowym, delikatny słód, lekko kwaskowy, orzeźwiający ślad cytrusowy, sprawia nieco wodniste wrażenie. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, jak na weizena to dolna granica akceptacji mej. [4]
    Opakowanie: Bączek, goły złoty kapsel, oliwkowa cieniowana eta z godłem browaru (znowu ten uśmiechnięty koleś i napis "CESAROK"), parametry są, opis wyjątkowości piwa też. [4]
    Uwagi: Całkiem smaczne piwo, zwłaszcza w iście tropikalnych okolicznościach przyrody.

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno żółty wpadający w pomarańcz, jakiś taki brudny [3]
      Piana: ecru, z początku obfita, gęsta, opada powoli do niewielkiego kożuszka na piwie [3.5]
      Zapach: owocowo-cytrusowo-słodowy, leciutki [3.5]
      Smak: brak piwu pełni i treściwości, momentami wodniste, w smaku lekkie słodowe oraz zbożowo-bananowe akcenty, lekkie posmaki zbożowe i odrobinę drożdżowe [3.5]
      Wysycenie: za duże [4]
      Opakowanie: brązowy bączek, gładki kapsel [4.5]
      Uwagi: nie zachwycające piwo, nie powala, za dużo w nim niedoróbek, raczej słabsza niż lepsza pszenica

      Moja ocena: [3.55]
      Attached Files
      Last edited by becik; 12-09-2014, 18:14.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Klasyczny dla stylu. [5]
        Piana: Ładna, biała, przeciętnie trwała. [4]
        Zapach: Przede wszystkim mocno bananowy, ponadto lekko drożdżowy i goździkowy. Klasyka. [4]
        Smak: Właściwie smakuje jak "pszenica" z Bierhalle - co nie może dziwić, wszak piwowar Browaru Dziedzice wcześniej tam pracował. Czyli smaczny, bardzo solidny hefe-weizen. [4.5]
        Wysycenie: Wysokie, odpowiednie. [5]
        Opakowanie: Pite w lokalu. [4]
        Uwagi: Fajne.

        Moja ocena: [4.3]

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółto-pomarańczowy z średnio wysokim zmętnieniem (a można by nalać z jeszcze większym). [4.5]
          Piana: Niezbyt obfita, drobno zbudowana, niezbyt trwała, praktycznie nie zdobi szkła. Słaba jak na weizena. [3]
          Zapach: Średnio intensywny z dominacją mocno dojrzałego banana. [3.5]
          Smak: Sprawia wrażenie słodkawego, bananowy z posmakiem goździków. Nieco wodniste, dość łagodne, dobrze pijalne. [3.5]
          Wysycenie: Zdecydowanie nie w stylu, nieco poniżej średniego, mi to specjalnie nie przeszkadza. [3]
          Opakowanie: Typowe dla Dziedzic, nic specjalnego, brak pełnego składu. [3.5]
          Uwagi: Warka z datą do 27.07.2015. Pijalne ale mało wyraziste.

          Moja ocena: [3.475]

          Comment

          • Pess09
            Senior
            • 12-2013
            • 284

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Troszkę ciemniejsze niż sok pomarańczowy, typowe zmętnienie dla pszenicy. [4.5]
            Piana: Ciężko się tworzy, średnie i duże pęcherzyki, szybko opada. [2]
            Zapach: Banan, owoce, drożdże, odrobina goździka, intensywność nie powala, całość świeża i lekko kwaskowata. [3]
            Smak: W smaku już lepiej, intensywny banan, goździki i drożdże i lekka słodycz, później piwo idzie mocno w stronę kwaskowatości i wraz z nią długo zostaje drożdżowy posmak, całość jest orzeźwiająca. [4]
            Wysycenie: Optymalne dla pszenicy. [5]
            Opakowanie: Bączek i ta etykieta są dla mnie średnie przekonujące, goły kapsel. [4]
            Uwagi: Piwo kosztuje 5zł za butelkę 330ml. Zbliża się już data ważności i przez to pewnie zapach jest średnio intensywny, piwo nie jest złe ale oczekiwałem trochę więcej.

            Moja ocena: [3.525]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎