Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podlesí, Podleská IPA 15°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Podlesí, Podleská IPA 15°

    Ciemna żytnia IPA 15° Blg po raz pierwszy uwarzona w browarku Podlesí, przy pomocy sládka z Březohorského domacího pivovaru. Zawiera oprócz słodu żytniego także dymiony, monachijski, karmelowy i barwiący. Tym piwem zostałem poczęstowany 27.03.14 przez pana sládka prosto z tanku podczas zwiedzania browaru choć miało jeszcze leżakować kilka dni. Dał się też namówić by napełnić dla mnie PET. I w tej formie oceniam po 10 dniach od przywiezienia z Czech.

    Kolor hebanowy, pod światło ujawnia się też intensywny bordowy. Piwo całkowicie mętne, gruba warstwa drożdży na dnie butelki.
    Piana beżowa, na 4-5 cm, wyszła trochę ponad kufel, początkowo drobnooczkowa, po chwili bąble zbijają się w większe. Opadła po kilku łykach do kożucha, pozostała obręcz przy szkle i sporo plam.
    Zapach bardzo wyraźny i przyjemy, głównie kawowy, palony jak dym z ogniska, gorzka czekolada.
    Smak bardzo bogaty, dominuje czarna czekolada, palony słód, mocny udział ma świeżo mielona kawa i przypalona na węgiel skórka kartofla wyjętego wprost z ogniska. Do tego piękny i silny chmielowy bukiet dający słuszną goryczkę. Rześkości przydaje również owocowa nuta suszonych moreli.
    Wysycenie idealne, nie absorbujące uwagi, świetnie uzupełniające całokształt.
    Wyśmienite piwo, cieszę się że udało mi się go skosztować, bo uwarzono jak na razie tylko 1000 l. Nasze Żitorillo jest super ale to piwo go przebija.
    Degustacja była gratis, a za 1,5 l PET zapłaciłem 90 kč.
    Attached Files
    Last edited by dadek; 07-04-2014, 03:18.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎