Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica, [Łebski Browar], Łebski Książę (pisownia oryginalna)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Siemion
    Member
    • 07-2008
    • 67

    Witnica, [Łebski Browar], Łebski Książę (pisownia oryginalna)

    Tak, tak, to piwo naprawdę nazywa się Łebski Książę (z dopiskiem niefiltrowany pils). Załączam zdjęcie, jako dowód. Mało łebski był autor tej nazwy.

    Parametry: 4,7 proc. / 11,5 proc. (to informacja ze strony, bo na etykiecie nie ma informacji o ekstrakcie) / IBU 50 (też ze strony).

    Napisałem w temacie, że piwo jest z browaru Witnica, bo na ile wiem, Łebski Browar wciąż tam kontraktuje swoje piwa. Na etykiecie nie ma na ten temat żadnych informacji.

    Zaznaczę na wstępie, że kupując to piwo nie wiedziałem jeszcze o niecnych praktykach marketingowych Łebskiego Browaru, sprzedającego to samo piwo pod kilkoma markami - gdybym wiedział, pewnie bym się nie skusił. Nie byłem więc do Łebskiego Księcia uprzedzony - zresztą, to jest inne piwo, niż Sopociak i Gdańskie. W każdym razie tak sugerują parametry.

    Po kolei. Piwo jest mętne, prawie nieprzejrzyste, w kolorze - hmm - brudnej wody z kranu. Mętność do pilsów mi nie pasuje, bo pils to nieomal z definicji piwo perfekcyjnie klarowne. Piana znikoma, bardzo nietrwała.

    W zapachu uderza diacetyl. To nie musi być wada, ale nie jest to zapach przyjemny. W smaku też jest ten maślany posmak, ale dominuje goryczka o męczącym, nieco aptecznym charakterze. Choć z czasem można się do niej przyzwyczaić. Są też nuty owocowe, jakby kwaśne jabłko. O tych owocowych akcentach (ale o tropikalnych) browar pisze na swojej stronie internetowej, więc najwyraźniej nie traktuje tego jako błędu - albo robi dobrą minę do złej gry. Bo wydaje się, że jednak w pilsie nut owocowych być nie powinno. Inna kwestia, że w opisie Księcia na stronie internetowej są jeszcze inne frazy, jakby zdjęte z etykiety IPA - mowa też np. o akcentach żywicznych. Rozumiem więc, że te owocowe nuty nie są pochodną fermentacji drożdżami ale'owymi, tylko właśnie użytych chmieli. Tak czy inaczej, gryzie się to z maślanym posmakiem.

    Wysycenie jest w porządku.

    Nad etykietą z błędem ortograficznym pastwił się nie będę.
    Attached Files
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    niefiltrowany mój łebski książę
    na białymś koniu och...
    przybądź szybko i... pils...!
    to przed okresem, ach, jeszcze zdążę

    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Siemion Wyświetlenie odpowiedzi
      Nad etykietą z błędem ortograficznym pastwił się nie będę.
      Nazwa mało wyszukana, piwo marketingowo ściemnione jak wszystko w sezonie nad Bałtykiem,
      ale gdzie ten błąd

      Comment

      • Jacek220v
        Member
        • 01-2004
        • 36

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
        ale gdzie ten błąd
        Chyba się spało na polskim w szkole

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Się może spało,
          ale ja się coraz bardziej o własny wzrok zaczynam martwić...
          Pomoże ktoś?

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
            Pomoże ktoś?
            No przecież pomogłem rymem
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • Jacek220v
              Member
              • 01-2004
              • 36

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
              Nazwa mało wyszukana, piwo marketingowo ściemnione jak wszystko w sezonie nad Bałtykiem,
              ale gdzie ten błąd
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jacek220v Wyświetlenie odpowiedzi
              Chyba się spało na polskim w szkole
              No to się zagalopowałem zasugerowany przez Siemion.
              Przyznaję się, to ja spałem i nie tylko na polskim

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Białe portery?
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • olie
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 777

                  #9
                  Jak można zrobić taki błąd?
                  Attached Files

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    Koledze Siemionowi gratuluję zmarnowania 10 minut mojego życia, jakie strawiłem na poszukiwaniach błędu ortograficznego na etykiecie. A koledze Wpadziowi wierszyka, który minutę z tych dziesięciu mi odratował. Czyli tylko 9 w plecy, nie tak źle.

                    Comment

                    • Siemion
                      Member
                      • 07-2008
                      • 67

                      #11
                      Tam do licha...
                      A jednak byłem do tego piwa uprzedzony, że znalazłem błąd, tam gdzie go nie ma.

                      Grz.

                      Comment

                      • Siemion
                        Member
                        • 07-2008
                        • 67

                        #12
                        Na swoje usprawiedliwienie mogę dodać, że browar nie jest zdecydowany, jak się w końcu tego księcia pisze. Bo na ichniej stronie internetowej jest "Książe".

                        Grz.
                        Last edited by Siemion; 15-04-2014, 11:18.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎