Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Trybunał Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Sulimar, Trybunał Export

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #2
    Kolor: Żółto-złoty, klarowne
    Piana: na początku dość obfita, ale składająca się ze średnich i dużych pęcherzyków. Opadła do kilku milimetrów, pozostałą do końca
    Zapach: mało intensywny, słodowy z delikatną nutą chmielu

    Smak: Dość dobrze zbalansowane. Z początku delikatna słodowość z nutą chlebowości. Następnie przychodzi goryczka która jest niska, ale łatwo wyczuwalna. Ogólnie piwo jest średnio mało wyraźne, ale i tak lepsze i ciekawsze niż normlane koncernowe masowe wypusty. Taki poprawny eurolager z delikatnym zacięciem do lekkiego czeskiego pilsa.

    Wysycenie: Średnie ku niskiemu, co zwiększa pijalność
    Opakowanie: Eta jest jaka jest, zielona butelka bezzwrotna, skunksa brak. Plus za pełny skład czyli woda, słód jęczmienny, chmiel. Kilka opowieści o tym, że to piwo przypomina pilsa, ale jest bardziej przystępne w smaku niż zwykły czeski pils :]

    UWAGIwarka 17.12.2014
    Koszt chyba 2,49zł w PiP. Uczciwa cena za takie piwko do szybkiego wypicia na pragnienie. Lepiej się je pije niż 90% naszym wielkokoncernowych masówek.

    Jak będzie ponownie w promocji, kupię ponownie, niech leży i czeka na awaryjne szybkie gaszenie moich suchot.

    Fota dla potomnych:
    Attached Files
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnozłocisty, klarowne [5]
      Piana: biała, drobna, z początku dość obfita, długo sie utrzymywała przez jakiś czas, potem nie wiadomo kiedy opadła do cienkiego kożuszka [3.5]
      Zapach: słodowo-skunowaty [2.5]
      Smak: słód, lekka chmielowa goryczka, wszystko ze skunowatym smakiem typowym dla zielonych flaszek, dość pełne choć treściwości brakuje [3]
      Wysycenie: troche za duże, bąbelki męczyły nieznacznie przy piciu dając o sobie znać na podniebieniu [3.5]
      Opakowanie: za zieloną flaszkę duży minus, etykiety jedna z wielu - czasem nie mam pewności czy już nie piłem tego piwa, za dużo podobnych, firmowy kapsel [3.5]
      Uwagi: ugasić szybko pragnienie można, dolać do grilla też można, tylko tyle

      Moja ocena: [3.025]
      Attached Files
      Last edited by becik; 07-06-2014, 21:00.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • kola303
        Junior
        • 06-2014
        • 7

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Klasyczny piękno złocisty pils [4.5]
        Piana: Obfita, do końca pozostajaca w pokalu oblepiająca szkło [4.5]
        Zapach: słodowo chmielowy wspaniale zrównoważony [4.5]
        Smak: Idealny, wspaniale czuć goryczkowy posmak na jezyku [4.5]
        Wysycenie: Jak na export to gazu nie ma zbyt wiele, piekne drobne bąbelki [4.5]
        Opakowanie: Ulubione zielone szkło, fajny kapsel, etykieta utrzymana w w tonie Trybunałów, miła dla oka [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.5]

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #5
          Opakowanie: Ulubione zielone szkło,
          hłe hłe hłe :]

          no i się zaraz zacznie
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • slyboots
            Senior
            • 03-2014
            • 292

            #6
            kola303 - mam te same spostrzeżenia jak i ty goryczka w tym piwie zaskoczyła mnie i to bardzo, nie wiem może poprzednicy mieli inną warke moja jest 16.02.2015. Bardzo dobre piwo i na pewno polecam spróbować można się zdziwic a liczyłem że będzie taki przeciętniak a jest naprawdę bardzo dobrze. Bardzo trwała goryczka bardzo długo się utrzymująca.

            Comment

            • wit
              Senior
              • 12-2012
              • 144

              #7
              Kolejna z moich wakacyjnych refleksji, czyli piwo zostało wypite z butelki. No i niezwykle przyjemne zaskoczenie. Piwo jest lekkie w smaku, z wyraźną, acz nie dominującą goryczką. Smak zrównoważony, czysty, rześki, zupełnie jakbym pił wyroby z Nachodu (od którego nawiasem mówiąc nie jestem daleko). Tylko ta cena ... 3.99 w supermarkecie. Tym niemniej jest to dokładnie taki smak piwa, jaki lubię najbardziej.

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnożółty, klarowny, nie ma się do czego przyczepić. [4.5]
                Piana: Podczas nalewania pieni się intensywnie, ale dośc grubo, po czym piorunem znika [1.5]
                Zapach: Na początku zachęcające nuty słodowo-chmielowe, po czym wszystko się rozmywa, pozostawiając wodnistość. [2]
                Smak: Dominuje irytująca gorycz (nie goryczka), przez którą przebijają się płaskie nuty słodowe. [2]
                Wysycenie: Może być, choć pęcherzyki powietrza są dla mnie zbyt duże. [3]
                Opakowanie: Utrzymane w "trybunalskiej" konwencji, słabo wyróżna piwo. Plus za "dedykowany" zielony kapsel. [3.5]
                Uwagi: Kupione w Auchanie w DG "Pogoria" głównie dla kapsla. Bardziej zmęczone niż wypite. Powtórek nie będzie.

                Moja ocena: [2.2]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6077

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoto. [3.5]
                  Piana: Średnia, na dłużej grubsza warstewka. Jest niezły lejsing. [3.5]
                  Zapach: Chmielowo ze słodem. [3.5]
                  Smak: Dość gorzkie, słodycz przebija się przez goryczkę. [4]
                  Wysycenie: Gaz średni. [3.5]
                  Opakowanie: Zielona butelka, podkład etykiety beżowy trochę zgrzyta ale znośnie jest. [3.5]
                  Uwagi: Jak na wytwór Sulimara to dość smacznie było. Może mi się pić chciało? Data 16.02.15

                  Moja ocena: [3.7]

                  Comment

                  • Jacek64
                    Junior
                    • 02-2010
                    • 7

                    #10
                    Ten jak piszesz "poprawny eurolager z delikatnym zacięciem do lekkiego czeskiego pilsa" zostawił WSZYSTKIE piwa ze swego gatunku w pobitym polu na ostatniej Wystawie w Brukseli i zdobył Złoty medal, znajdując uznanie w międzynarodowym środowisku sędziowskim. Może Browar.biz zamieści krótką relację z tego wydarzenia. Możemy być dumni z Polski i Naszych piwowarów. Nie co roku zdobywamy takie medale gdzie nagrody przyznają sędziowie a nie księgowi.

                    Comment

                    • Jacek64
                      Junior
                      • 02-2010
                      • 7

                      #11
                      Dobra informacja, POLSKIE piwo zdobyło złoty medal na Brussels Beer Challenge 2014 i jest to właśnie Trybunał Export. Brawa dla piwowara z Piotrkowa. dla zainteresowanych link do nagrodzonych; http://www.brusselsbeerchallenge.com...20Medal&page=1

                      Comment

                      • yoda79
                        Senior
                        • 01-2013
                        • 861

                        #12
                        Cieszę się, ale piłem Export tuż przed Rewolucjami z Olsztyna i różnica we wszystkim ogromna. Na korzyść Kormorana. Smak, aromat, piana, te piwa w jakości dzielą lata świetlne, a cenowo są podobne.

                        Comment

                        • Jacek64
                          Junior
                          • 02-2010
                          • 7

                          #13
                          Warto porównywać jabłka z jabłkami a gruszki z gruszkami. Natomiast z gustami się nie dyskutuje bo z tymi jak z du..pą każdy ma swoją. Ja stawiam wyraźnie na piotrkowskiego pilsa bo cenię goryczkę i smak, który tu znajduję. Co do Kormorana to wyżej cenię sobie Jasnego. Pozdrawiam.

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty, klarowny. [5]
                            Piana: wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, trwała, zostawia ślady na szkle [4.5]
                            Zapach: średnio intensywny, słodowy, w tle nieco chmielu. [3.5]
                            Smak: słodowy, słodkawy, dobrze wyczuwalna goryczka, jednak za niska i niezbyt przyjemna w piciu. [3]
                            Wysycenie: średnie. [4]
                            Opakowanie: etykieta podobna do innych Trybunałów, może być, ładny kapsel z nazwą piwa. [3.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.5]

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              #15
                              Chyba mam piwo, które będzie zdatne wytrzymać konkurencję niedrogich dość przyswajalnych piw na łyk-end...

                              Mimo zielonej butli zaspokaja me rozedrgane pragnienia... hhhehehehehehe

                              Na poważnie polecam to piwko abiturientom "pierwszego kroku bokserskiego" w dziale PIWO

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎