Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie z ostropestem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, Jurajskie z ostropestem

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złote, klarowne. [5]
    Piana: Drobna, o średniej obfitości. [4.5]
    Zapach: Zauważalny, przyjemny aromat amerykańskich odmian chmielu. Mogłoby być jeszcze więcej cytrusa ale i tak jest dobrze. [4.5]
    Smak: Umiarkowanie treściwe, dość lekkie i lagerowo czyste w smaku. Goryczka raczej delikatna, obecna na finiszu. Słodkawość nieobecna. Całkiem przyjemne. [4]
    Wysycenie: Średniowysokie, dla pojemności 500 ml bez zastrzeżeń. [5]
    Opakowanie: Jakiś szczyt artyzmu to to nie jest ale plus za podanie wyczerpujących informacji na czele z IBU [4]
    Uwagi: Tak właśnie wyobrażam sobie lagera chmielonego nowofalowymi odmianami.

    Moja ocena: [4.325]
    Attached Files
    Last edited by docent; 05-05-2014, 21:21.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, przejrzysty, typowy dla rodzimego, jasnego lagera. [5]
      Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, gęsta, ale średnio trwała. Redukuje się do grubego kożucha. [4]
      Zapach: Śliczny! Liczi, agrest, cytrusy, chociaż mógłby być intensywniejszy. [4.5]
      Smak: Przez te amerykańce można pomysleć, że jest to jakieś nietypowe APA Piwo jest lekkie na pograniczu wodnistości (ale moim zdaniem tej granicy nie przekracza), poza tym smaki znane z piw chmielonych nowofalowymi chmielami. Goryczka średnia w kierunku słabej. [4]
      Wysycenie: Nic do zarzucenia. [5]
      Opakowanie: Coraz ładniejsze te opakowania Jurajskich. Skład dokładny, ale niewiele ponad to. [4]
      Uwagi: No no no, bardzo fajne piwo.

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        I fotka, niestety robiona widelcem:
        Attached Files

        Comment

        • Jerry_Brewery
          Member
          • 02-2014
          • 69

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, jak to lager [4]
          Piana: Wysoka, drobne pęcherze, wszystko się zgadza [5]
          Zapach: Wyczuwalne chmiele amerykańskie, acz wciąż dominuje słodowość... [3.5]
          Smak: ...z kolei w tym parametrze jest świetnie! Białe owoce, cytrusy i lekki słód - tak powinien smakować nowofalowy lager. [4.5]
          Wysycenie: W porządku, piwko bardzo pijalne dzięki mądremu nasyceniu [4]
          Opakowanie: Coraz lepiej, acz mam wrażenie, że w kilku miejscach napisy są "nieostre" [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.1]
          jerrybrewery.wordpress.com

          Comment

          • Mawel
            Member
            • 04-2014
            • 65

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny, złoty, klarowny [4.5]
            Piana: Słaba, mimo usilnych prób wymuszenia, nie urosła. Szybko zredukowała się i nie chce się pobudzić. Zredukowała się do kożucha. Nie zdobi szkła. [2.5]
            Zapach: Coś nowego. Bardzo przyjemny. Kwiatowy, lekko trawiasty (nie wiem jak pachnie ostropest) w tle lekkie cytrusy. Bardzo fajny [5]
            Smak: Bardzo lekkie i sesyjne piwo. Zwłaszcza w taki upalny dzień mam ochotę wypić je na raz. Lekka słodycz pochodząca ze słodów. Następnie bardzo wyraźna goryczka. Nieduża lecz przy tym ekstrakcie bardzo wyczuwalna. Zostawia dosyć długi posmak. Jest również coś innego, coś czego nie potrafię zdefiniować w tym smaku i to chyba zawdzięczamy ostropestowi. [4.5]
            Wysycenie: Średnio wysokie. Nie przeszkadza. [4.5]
            Opakowanie: Bardzo ładna etykieta. Może troszeczkę mógłbym się doczepić stylu pisma, wydaje się jakby lekko rozmazane. Ogromny plus za szczegółowy skład. Mamy nawet informację o food pairing'u [5]
            Uwagi: Moim zdaniem świetne piwo na zbliżające się lato. Z pewnoście będę wracał. Liczę na szeroką dostępność.
            Warka 17.10.2014

            Moja ocena: [4.5]

            Comment

            • pen
              Member
              • 05-2014
              • 97

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemniejsza slomka [4.5]
              Piana: pokazna, bielutka, sredniopecherzykowa, redukuje sie w wolnym tempie i zdobi szklo [4.5]
              Zapach: lekkie cytrusy (mango) i kwiaty, slod w oddali [4]
              Smak: nawet przyjemny, zywica, goryczka dosc dlugo zalega, wyczuwalne lekkie mango i trawa, troche za wodniste i czasami zbyt 'skarpetowe' [4]
              Wysycenie: troche za niskie [4.5]
              Opakowanie: pelnia informacji ale grafika do mnie nie przemawia [4]
              Uwagi: Warka do 17.10.2014, przyjemnie nachmielone piwo dolnej fermentacji, szkoda, ze nie tansze...

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • yassmen
                Senior
                • 11-2012
                • 288

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, rozjaśniony, klarowny. [4]
                Piana: Lagerowa, rozstrzelona, wątła i biaława. Redukuje się do skromnej warstewki i próbuje osiadać na szkle. [3.5]
                Zapach: Łąkowy, rześki, kwiatowo-ziołowy. Ma w sobie coś frapującego. [4.5]
                Smak: Niby tylko 35 IBU, a goryczka typu ziółka lecznicze tak zalegająca, że się nieprzyjemnie robi. Nieco wodniste; ma charakterystyczny, trudny do opisania ziołowy posmak. [3.5]
                Wysycenie: Oki doki, lagerowe. [4]
                Opakowanie: Szata graficzna skromna, prosta, czytelna. Informacje zawarte. minus pół za bezzwrotna flaszkę. [4.5]
                Uwagi: Jest coś perwersyjnego w dodawaniu do piwa - nie najlepiej wpływającego na wątrobę - roślinek, które wątrobę mają zregenerować.

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • SirBartBart
                  Member
                  • 05-2014
                  • 33

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [5]
                  Piana: Niezbyt okazała, dość szybko znika. Ale nieźle oblepia szkło. [3]
                  Zapach: Bardzo przyjemny, choć nieprzesadnie intensywny. Głównie przebijają się amerykańskie chmiele. [4]
                  Smak: Bardzo smaczne. Lekka słodowość i wyraźna, fajna goryczka z takim ziołowym elementem. Może nawet lekko pikantnym. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4.5]
                  Opakowanie: Podoba mi się, choć bez rewelacji. Taka swojska, zupełnie jakbym zrobiona na jakiejś śląskiej wsi. Wszystkie najważniejsze informacje podane. [4]
                  Uwagi: Fajny pomysł na bardzo smacznego lagera. Niestety, w Piwomaniaku jest dość drogie. Kupowałbym regularnie, gdyby kosztowało ok. 5 zł.

                  Moja ocena: [4.175]

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6122

                    #10
                    Piana - średnia na starcie potem pozostaje niepełna warstewka i lacing.
                    Barwa - jasne złoto.
                    Aromat - lekka "ameryka" z czymś /pewnie z tych nasion ostropestu/ jakby jakieś zielsko.
                    Gaz - średni.
                    Smak - słodkawe, "ajpowate", dość gorzkie /specyficzna goryczka/ ale w całokształcie jest OK.

                    To piwo to jakby taka lekka IPA.
                    Attached Files

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Piłem je wczoraj, dopiero po raz drugi w moim krótkim życiu. Wprawdzie odbiór tego piwa był zaburzony przez osobę, która zdecydowanie poprawiłaby swoją osobą odbiór jakiegokolwiek piwa, ale stwierdzam autorytarnie:

                      to jest jedno z lepszych polskich piw z kategorii "około 5 zyły", o ile nie najlepsze.

                      Comment

                      • Warchlando
                        Member
                        • 06-2012
                        • 94

                        #12
                        Kolor - jasno złoty, klarowny
                        Piana - biała, niezbyt obfita, szybko się redukująca do niewielkiej obręczy wokół szkła
                        Zapach - chmielowo-słodowy z owocową nutą, kwiatowością oraz chlebowym aromatem
                        Smak - tutaj również dominuje chmiel ze średnią goryczką, lekko zalegająca, następnie wyczuwalna owocowość, kwiatowość, chlebowość oraz lekka słodycz
                        Wysycenie - średnie
                        Opakowanie - ładna etykieta, odbiegająca od standardów browarowych, podane pełne informacje. Kapsel firmowy
                        Uwagi - bardzo dobre piwo na upalne dni (taki jak dzisiejszy). Niezwykle pijalne, średnio treściwe.
                        Warka do 17.10.2014

                        Comment

                        • Puszek_72
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 269

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ładny jasno złoty klarowny taki powinien być lager [4.5]
                          Piana: Piane niespecjalnie obfita i niezbyt trwała ale zostawia fajne wzorki na szkle. [4]
                          Zapach: Aromat przyjemny słodkawo owocowy, trochę te cytrusy są wyczuwalne. [4]
                          Smak: Bardzo fajny smak, czuć że to lager przyjemnie na chmielony goryczka lekko grejpfrutowa z tyłu języka zostaje jakaś ziołowość Nie czuć słodycz [4.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
                          Opakowanie: Jakoś za ozdobna dla mnie ta etykieta, za bogato nie moja bajka. Plus pełna informacja, firmowy kapsel, bezzwrotna butelka, minus niestarane naklejenie [4]
                          Uwagi: Interesujące lekkie piwo z fajną goryczką, zdecydowanie do powtórzenia.

                          Moja ocena: [4.25]

                          Comment

                          • otvirak
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 766

                            #14
                            [QUOTE=yassmen;1192708]
                            Uwagi: Jest coś perwersyjnego w dodawaniu do piwa - nie najlepiej wpływającego na wątrobę - roślinek, które wątrobę mają zregenerować.

                            Do papierosów dodają filtr, albo mentol - ta sama zasada, ale smaczniej
                            niepoprawny czechofil


                            Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                            WISŁA MISTRZ!

                            Comment

                            • Aanruvo
                              Member
                              • 11-2012
                              • 66

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ładny, przejrzysty, lagerowy kolor. [5]
                              Piana: Z początku wysoka, drobnoziarnista. Do końca pozostaje cienka warstwa, oblepia ścianki szkła. [4.5]
                              Zapach: Ameryka! Cytrusy, słodkie owoce tropikalne, delikatna ziołowość i delikatna żywiczność. Bardzo ładnie. [4.5]
                              Smak: Jak na lekkiego lagera piwo moim zdaniem jest zbyt gorzkie. Bardzo przypomina IPĘ w smaku. Jest coś dziwnego w tej goryczy, taka jakby ziołowość. Troszeczkę jak gorzkie lekarstwo. Nic nie brakuje temu piwu, jednak mnie nie porwało... [3]
                              Wysycenie: Średnie. [4]
                              Opakowanie: Bardzo ładne. Komplet informacji. Zielony, fioletowy i srebrny fajnie współgrają na tej etykiecie. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.925]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎