Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie z ostropestem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ravf
    Senior
    • 06-2013
    • 264

    #16
    Dobre piwo z wyraźną goryczką i ciekawą nutą ziołowo-ziemistą. Do APA/IPA bym tego nie porównał, pomimo użycia amerykańskiego chmielu nie było buchnięcia cytrusami. Moim zdaniem wypada lepiej niż Oki Doki, na pewno ma lepszy balans. Etykieta dość specyficzna, jak dla mnie przebajerowana ale ogólnie OK. Takie lagery to ja rozumiem

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłote, klarowne. [4.5]
      Piana: Dosyć obfita, drobna, szybko opada. [3.5]
      Zapach: Słodki, cytrusowy. Trochę za mało intensywny. W tle słodowy. [4]
      Smak: Lekkie, lekko słodkie, mocno cytrusowe, grejpfrutowe, lekko ziołowe. Goryczka średnia, przyjemna. [4.5]
      Wysycenie: Wysokie. Wzmacnia efekt orzeźwienia. [4]
      Opakowanie: Dosyć ładne, "ludowe". [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, klarowne. [5]
        Piana: Szybko opada do wysepkowatej firanki, słabo brudzi szkło. [3]
        Zapach: Ciekawy, intensywny i niejednoznaczny. Chmiel żywiczno-cytrusowy, lekki łąki łan - kwiatki (ostropest?). Przyjemny. [4.5]
        Smak: Niezła intensywność słodowo-kwaskowych smaków sprawia, że wyraźna goryczka nie dominuje jednoznacznie, chociaż długo utrzymuje się w finiszu. Mniam! [4.5]
        Wysycenie: Średnie, doskonałe. [5]
        Opakowanie: Bardzo dobre informacje, graficznie nie najgorzej, ale to pazłotko to już wiocha... [3.5]
        Uwagi: Wrócę.

        Moja ocena: [4.35]
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • toto
          Senior
          • 12-2006
          • 949

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, klarowny [5]
          Piana: niska, biaława, oblepia szkło, do końca dywanik [3]
          Zapach: początkowo wyraźne i przyjemne cytrusy, trawiasto-ziemisty, nieco łodygowy, estry owocowe, słód, lekka ściera (z czasem coraz silniejsza) [3.5]
          Smak: goryczkowy (goryczka dość ostra, nieco pozostająca), cytrusowy, kwaskowy, słodowość w tle, umiarkowanie treściwy [4]
          Wysycenie: mogłoby być większe [4]
          Opakowanie: butelka bezzwrotna podobna do NRW, kapsel browarowy, jasna etykieta z błyszczącym srebrem i tytułowym bohaterem; są wszystkie niezbędne dane, IBU i bardzo dokładny skład [4.5]
          Uwagi: Do 5.01.2015. Jak na nasze warunki przyzwoity pils, choć dość specyficzny.

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • Vortex
            Senior
            • 12-2011
            • 153

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: przejrzysty, złotawy lager, tak jak być powinno. [4.5]
            Piana: umiarkowanie obfita, dość szybko opadła i uczyniła drobny kożuszek. [4]
            Zapach: przyjemny bukiet, który łączy kwiaty, cytrusy, goryczkę amerykańskich chmieli. [4.5]
            Smak: lekkie z wyczuwalną przyjemną goryczką, dało się wyczuć ziołowy akcent, na dalszym planie owocowy posmak. [4.5]
            Wysycenie: stosownie do stylu [4.5]
            Opakowanie: niezbędne informacje zostały umieszczone, fajny kapselek. [4.5]
            Uwagi: Na lato bardzo fajne piwo, warto powtórzyć.

            Moja ocena: [4.45]

            Comment

            • RobertK
              Senior
              • 02-2013
              • 113

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasny bursztyn [4.5]
              Piana: niezbyt obfita ale pozostaje nalot i koronkowanie na szkle co apetycznie wygląda [3]
              Zapach: słodowość i owoce z chmieli amerykańskich [4.5]
              Smak: słody i kontrująca średnia goryczka, dość treściwe ale jednocześnie orzeźwiające [4.5]
              Wysycenie: odpowiednie, pije sie dobrze [4.5]
              Opakowanie: bardzo ładna etykieta z ostropestem plamistym, ładnie to wszystko zaprojektowane, aż chce sie siegnąć po piwo z półki, wszystkie informacje nawet IBU [5]
              Uwagi: bardzo dobry pils/lager z wyraźna goryczką ale nie przesadzoną, takie powinny być właśnie piwa w tym stylu

              Moja ocena: [4.375]

              Comment

              • Derbeth
                Senior
                • 04-2013
                • 337

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złoty, klarowny [5]
                Piana: średnio obfita, ale niezbyt trwała, redukuje się szybko do cienkiej warstewki, słabo oblepia szkło; na plus że do końca przykrywa powierzchnię [3.5]
                Zapach: zaskakujący, bo bardziej kojarzy się z jakimś IPA niż z lagerem; intensywny, dominują cytrusy [4]
                Smak: smakuje jak ale na amerykańskich chmielach, aromat kwiatowo-cytrusowy, goryczka średnia, krótka; piwo lekie, ale nie wodniste, zostawia w ustach smak nietypowy dla lagera, raczej taki lepki ale'owo-kwiatowy, brak chlebowości [3.5]
                Wysycenie: średnie, ok [4]
                Opakowanie: bardzo ładna etykieta, kapsel Zawiercia, sporo informacji o piwie [4.5]
                Uwagi: Butelka z datą 17.10.2014. Trochę za bardzo lepiąco-kwiatowe, żeby być dobrym piwem na lato. Jeśli ktoś lubi amerykańskie chmiele, to pewnie będzie dobrym zakupem - mnie nie podchodzi i raczej go nie powtórzę.

                Moja ocena: [3.825]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowy, klarowne [5]
                  Piana: jasnobeżowa, drobna, mocna opada powoli bardzo powoli, nie osadza się na szkle [4]
                  Zapach: prawie nc nie czuję, tylko delikatną słodowość [3.5]
                  Smak: fajne, pełne, treściwe, chmielowa goryczka oraz fajny, zapewne ostropestowy lekko cierpki posmak, przypominający zioła, w tle delikatne owocowo-slodowe akcenty [4]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: etykieta super, firmowy kapsel browaru [5]
                  Uwagi: Jak nie lubię udziwnionych piw z wszelkiej maści dodatkami to ten produkt sprawił mi przyjemność podczas picia

                  Moja ocena: [3.975]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 24-07-2014, 19:57.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowy, klarowny. [5]
                    Piana: niezbyt wysoka, drobna, opada do cieniutkiej warstwy, która pozostaje do końca picia. Zostawia nieliczne slady na szkle. [3.5]
                    Zapach: mało intensywny, cytrusy, owoce tropikalne, słód i jakiś niezbyt przyjemny aromat. [3]
                    Smak: chmielowo-słodowy, lekka żywica i cytrusy, goryczka średnio mocna, lekko zalegajaca, dość przyjemna. Po przełknięciu pozostaje niezbyt przyjemny ziołowy posmak. [3.5]
                    Wysycenie: średnie. [4.5]
                    Opakowanie: firmowy kapsel, etykieta nieźle sie prezentuje, podany pełny skład. [4]
                    Uwagi: Taka sobie ciekawostka do jednorazowego wypicia.

                    Moja ocena: [3.475]

                    Comment

                    • jerzdna
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 240

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: zloty. czysty. bez zastrzezen [5]
                      Piana: drobnopecherzykowa. srednia. krotkotrwala niepozastawiajaca duzo sladow nsa szkle [3]
                      Zapach: cytrusy zywica ziola. czyzby to ten ostropest? w tle jakas nieprzyjemna nuta. czyzby lekki diacetyl? na szczescie nie odrzuca [4]
                      Smak: slodowe. b.przyjemna srednia goryczka. troszeczke kwaskowe [4]
                      Wysycenie: nie za bardzo wysokie. w porzadku [4.5]
                      Opakowanie: stylistyka troche przasna ale do zaakceptowania. za to pelny wypas jesli chodzi o info. super [4.5]
                      Uwagi: bardzo smaczny i godny polecenia rasowany amerykanizmami chmielowymi lager. zawiercie duzy plus.

                      Moja ocena: [4]

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #26
                        Trafiłem ostatnio na egzemplarz, w którym poza nieprzyjemnym masłem niewiele dało się wyczuć. Niestety, tradycyjnie nie zapisałem daty.

                        Comment

                        • DonCarlo
                          Member
                          • 02-2014
                          • 55

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: barwa cytrynowa, klarowne [5]
                          Piana: dość trwała, troszkę zdobiąca szkło, zostaje do końca cieniutką warstwą [4]
                          Zapach: delikatny aromat cytrusowo-żywiczny od amerykańskich chmieli i chyba trochę diacetyl [3]
                          Smak: goryczka ziołowa, trochę zalegająca, może pochodzi częściowo od tego ostropestu? delikatny smak owoców tropikalnych, całkiem dobre [4]
                          Wysycenie: średnie, mogłoby być nawet trochę wyższe [4.5]
                          Opakowanie: pełne informacje, ale grafika niespecjalnie mi się podoba [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.725]

                          Comment

                          • fan_s-c
                            Junior
                            • 03-2014
                            • 3

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                            Trafiłem ostatnio na egzemplarz, w którym poza nieprzyjemnym masłem niewiele dało się wyczuć. Niestety, tradycyjnie nie zapisałem daty.
                            Warka do 05.01.2015

                            Aromat katastrofa. Goryczka jest. Smak raczej słodowy z czymś w tle (tytułowy ostropest ?)
                            Amerykańców nie wyczułem.

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              #29
                              Właśnie, warka 5.01 i dziwny absmak pozostający dosyć długo w ustach, może faktycznie to ten ostropest, nie wiem.

                              Nie w moim typie.
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasny złoty z bardzo delikatnym zmętnieniem. [4]
                                Piana: Biała, drobnopęcherzykowa o średniej gęstości. Utrzymuje się przez kilka minut, następnie pozostaje przez dłuższy czas w postaci cienkiego kożucha. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
                                Zapach: Początkowo czuć delikatny aromat amerykańskiego chmielu, jednak bardzo szybko się on ulatnia i zaczyna dominować słód. [4]
                                Smak: Smak jest trochę bardziej złożony, gdzie na słodowej podstawie czuć owocowe aromaty. Nie wiem jak smakuje ostropest ale piwo to ma swoją specyfikę, którą pewnie należy przyporządkować tej roślinie. Goryczka lekka, niezalegająca. [4]
                                Wysycenie: Średnie. [4]
                                Opakowanie: Może się podobać, choć na mnie nie zrobiło większego wrażenie ani na plus ani na minus. [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4]
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎