Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Kazimierskie niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jagiełło, Kazimierskie niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty klarowny. [4]
    Piana: Kremowobiała, drobna, dość wysoka, ale - sycząc - szybko się ulatnia... [3.5]
    Zapach: Słód ze śladem karmelu, może też daleko... szczypta chmielu...? [3.5]
    Smak: Chwilowy (na szczęście) warzywny, a może też i kartonowy posmaczek, dalej - lekki karmel. Trochę zbyt mdłe, jednostronne. [3]
    Wysycenie: Dość wysokie. [4]
    Opakowanie: Mała flaszka, typowa dla Jagiełły, krawatka browaru. Owalna eta z kazimierskim rynkiem i studnią, stylizowana na malarstwo (chyba?) prymitywistyczne. Jako regionalny gadżet - mnie się podoba. [4]
    Uwagi: Proste piwo słodowe, bez prężenia klaty i bez zobowiązań. Czasem można wypić, o ile - oczywista - nie ma się brody i rurek .

    Moja ocena: [3.375]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnozłocisty, klarowne [5]
      Piana: biała, drobna, mierna, opadłą szybko do cienkiego kożuszka [3]
      Zapach: miły ale słabiutki, słodowo-chmielowy [3.5]
      Smak: rześkie, w miarę pełne, wyraźna chmielowa goryczka, w tle fajna zbożowo-słodowa nuta, lekkie słodkawe akcenty w kącikach ust, klasyk [4]
      Wysycenie: ciut za dużo [4.5]
      Opakowanie: butelka 0.33, fajna etykieta z rysunkowym motywem, firmowy kapsel [5]
      Uwagi: Smaczne i dobre klasyczne piwo

      Moja ocena: [3.85]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bladozłoty, klarowny. [5]
        Piana: Bardzo wysoka, drobno- i średniopęcherzykowa, biała, raczej trwała. [4.5]
        Zapach: Lekko słodowy, tyle. [3]
        Smak: Wydaje się raczej pełne, słodowe, wręcz słodkawe. Brakuje mu wyraźniejszej, chmielowej goryczki. Po przełknięciu zostaje w ustach przyjemny, chlebowy posmak. Całość jednak sprawia wrażenie płaskiego, jednowymiarowego piwa. [3.5]
        Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
        Opakowanie: Brak podanego składu. Etykieta może i ładna, ale jakoś nie pasuje mi do piwa. [3.5]
        Uwagi: Piwo nie jest złe; jest nawet dobre. Tylko zbyt nudne. Niemniej można wypić bez problemu, a nawet ze smakiem.

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎