Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Samiec Alfa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan, Samiec Alfa

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Po nalaniu idealnie kremowa, gęsta, o ciemnobeżowym kolorze. Redukuje się do trwałej obrączki. [4.5]
    Zapach: Początkowo mocna czekolada z lekkimi kawowymi i palonymi akcentami. Wyczuwalny lekki aceton. W drugim rzucie czuć ciemne owoce, aromat jest bardziej winny. Pod koniec rozpuszczalnikowa nuta niestety przybiera na sile. [4.5]
    Smak: Pierwsze wrażenie to wspaniała treściwość, łagodność czy wręcz jedwabistość smaku. Profil zdecydowanie czekoladowy ze słodkawym wykończeniem, pochodzącym zapewne od płatków dębowych. Wyczuwalna rozgrzewająca, ale świetne schowana moc alkoholu. Trochę brakowało mi wyraźniejszej paloności, ewentualnie goryczki, które równoważyłaby słodkawy posmak mlecznej czekolady. Pod koniec minusem jest wychodzący na pierwszy plan dość ostry alkoholowy posmak (przynajmniej przy opcji 330 ml w KiKu). [4.5]
    Wysycenie: W małych pojemnościach idealne, na średnioniskim poziomie. Jednak pod koniec 330 ml wyczuwalna była lekka cierpkość. [4.5]
    Opakowanie: Nazwa i grafika świetne, światowy poziom! [5]
    Uwagi: Miałem okazję degustować Imperialnego Stouta z Artezana leżakowanego w drewnianej beczce i tamto charakteryzowało się intensywniejszymi akcentami palonymi i kwaskowymi, a słodycz była mniejsza. Jednak to ma niesamowitą jedwabistość smaku. Połączenie tych obydwu piw byłoby idealne.

    Moja ocena: [4.55]
    Attached Files
    Last edited by docent; 30-04-2014, 08:48.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Sprostowanie odnośnie drewnianej beczki - próbowana wersja z roku 2013 dopiero później została eksperymentalnie przelana do beczki. Ocena tamtej wersji tutaj.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Apocalipse
        Member
        • 04-2014
        • 40

        #4
        Krótko – urywa! Nie wyczułem żadnych wad i do tego mnóstwo się dzieje.
        Intensywna wanilia i czekolada. Piwo jest bardzo gładkie, aksamitne i odpowiednio gęste. Alkohol wprawdzie odrobinę wyczuwany, ale w bardzo przyjemny sposób rozgrzewa przełyk. Z kolei 90 IBU praktycznie nie wyczuwalne – świetnie zamaskowane przez inne doznania (nie obraziłbym się za jeszcze większą goryczkę).
        Hadesa z Olimpu, którego miałem (nie)przyjemność pić ostatnio, Samiec Alfa zjada na śniadanie. Najlepsze piwo z Artezana i najlepszy polski (Russian) imperial stout jakiego piłem.
        PS Pite wczoraj w Setce (ciekawa sprawa – zazwyczaj w barach wyczuwam znacznie mniej aromatów jak w domu, a tutaj mimo to byłem oczarowany; bardzo żałuję, że wersji butelkowej raczej nie będzie).

        Comment

        • Jerry_Brewery
          Member
          • 02-2014
          • 69

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne, niczym dusza Nergala [5]
          Piana: Dość niska, jak to w przypadku lania z beczki [3.5]
          Zapach: Dzieje się! Płatki dębowe dają Samcowi Alfa waniliowego kopa, pięknie uzupełniając czekoladę [4.5]
          Smak: Bogactwo RISa: czekolada, paloność, alkoholowość, no i ta wyjątkowa wanilia... Pycha! [4.5]
          Wysycenie: Takie, jakie stout mieć powinien [5]
          Opakowanie: Etykieta tyleż charakterystyczna, co przeciętna, za to pomysł na obudowanie kranu beczką pierwszorzędny [4]
          Uwagi: Skoro posmakowało nawet mojej Kobiecie, niezbyt sympatyzującej z piwem, to znak, że jest naprawdę dobre.

          Moja ocena: [4.425]
          jerrybrewery.wordpress.com

          Comment

          • jaw7
            Senior
            • 10-2012
            • 173

            #6
            Gdzie można kupić to piwo? Czy jest butelkowane?

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              #7
              Pewnie już nigdzie, skończyło się. Nie było butelkowane
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • SirBartBart
                Member
                • 05-2014
                • 33

                #8
                Mają obecnie podłączoną beczkę w Piw Paw - warto! Bo piwo, jak pisali poprzednicy, bardzo dobre.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SirBartBart Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mają obecnie podłączoną beczkę w Piw Paw - warto! Bo piwo, jak pisali poprzednicy, bardzo dobre.
                  Obecnie czyli kiedy? Wczoraj na FB napisali, że już się skończyło
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • SirBartBart
                    Member
                    • 05-2014
                    • 33

                    #10
                    No to wycofuję, bo właśnie je wczoraj piłem :P

                    Edyta: sory, jakoś dni mi się zlewają. To było jednak aż przedwczoraj, a faktycznie - wczoraj się skończyło, jak wynika z Fb.
                    Last edited by SirBartBart; 20-05-2014, 13:12.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎