Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kowal, [Ninkasi] N: N°14.B American IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kowal, [Ninkasi] N: N°14.B American IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • AdrianR
    Member
    • 04-2014
    • 62

    #2
    Piłem wczoraj i ponownie się na Ninkasi zawiodłem. Piwo ogólnie jest ok, ale miałem duży problem z goryczką. Jest ona ściągająca, zalegająca i łodygowa . Nie wiem czy dam im jeszcze szanse z kolejnym piwem.
    http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
    https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
    http://instagram.com/adrianpijepiwo

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Bursztynowy, opalizujący.
      Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha dosyć mocno oblepiając szkło.
      Zapach: Amerykańskie chmiele z przewagą owoców tropikalnych (mango, melon), trochę mniej cytrusów.
      Smak: Średnio treściwe. Lekka podbudowa słodowa, spora chmielowość, tutaj cytrusów już trochę więcej, choć wciąż dominacja owoców tropikalnych. Goryczka średnio wysoka, żywiczna, pozostająca.
      Wysycenie: Średnio niskie.
      Ogółem: Dobre.
      BeerFreak.pl

      Comment

      • Janek_1
        Member
        • 05-2011
        • 46

        #4
        Ja równiez się zawiodłem na tym piwie. Słaby aromat bardziej przypomina pilsa czeskiego niż AIPA. W smaku tez niewiele się dzieje. Piwo bardzo wytrawne. Można wypić ale bez rewelacji.

        Comment

        • Apocalipse
          Member
          • 04-2014
          • 40

          #5
          Herbaciany kolor, nieładna piana, która szybko opada, zapach wymiocin i przepoconych skarpet. Paradoksalnie najlepszy w tym piwie jest smak - nienajgorsza goryczka i lekko czuć cytrusy - ale i tak jest przeciętnie. Do wysycenia też nie mogę się przyczepić.

          To chyba pierwsze AIPA w którym nie czuć amerykańskich chmieli - mało tego zapach jest straszny! Niestety - Ninkasi - po raz drugi jestem na nie i następnego piwa w ciemno nie spróbuje.

          PS piłem wczoraj w barze

          Comment

          • Trigga
            Member
            • 09-2013
            • 34

            #6
            Podpisuję się pod komentarzem powyżej. To taka aipa, tylko że nienachmielona. To znaczy, że czuć goryczkowość, a nie czuć aromatów zywicznych ani cytrusowych (przynajmniej ja ich nie czułem). Wiem, że ostatnio wypuścili coś jeszcze oprócz tej aipy, może będzie lepiej?

            Comment

            • AdrianR
              Member
              • 04-2014
              • 62

              #7
              Tak, wypuścili chyba brown ale (brawo za wybór), które pewnie spróbuję i jeśli będzie podobnie jak w dwóch poprzednich piwach to się rozstanę z ich wyrobami.
              http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
              https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
              http://instagram.com/adrianpijepiwo

              Comment

              • tanhayi
                Member
                • 01-2014
                • 40

                #8
                Kolor herbaciany zaczyna się od blado słomkowego do ciemno brunatnego. Wiem coś o tym

                Gdzie można nabyć w okolicach Katowic?
                Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdraża nam poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości i romantyzmu ładu społecznego. W istocie swej jest uwielbieniem Niedoskonałości, nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowo-miodowy, mętny. [5]
                  Piana: Nawet chwilę po nalaniu niska, zanika do cienkiej lecz trwałej warstwy. [3]
                  Zapach: Pierwsze wrażenie to zapach słodkich owoców tropikalnych ale już chwilę potem czuć kanalizę i aceton. [2]
                  Smak: Smaczna, intensywna grejpfrutowa goryczka. Dość wytrawne, z bardzo umiarkowaną słodowością. Takie AIPA lubię. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie do niskiego. [4]
                  Opakowanie: Ninkasi pozostaje przy specyficznych nazwach nawiązujących do BJCP i stylistyce etykiet. [4]
                  Uwagi: Gdyby nie nieprzyjemny zapach byłoby nieźle. A tak to da się pić na wydechu...

                  Moja ocena: [3.45]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 05-05-2014, 12:02.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Browar_Jezyce
                    Senior
                    • 10-2010
                    • 131

                    #10
                    No cóż... Przypuszczam, że generalnie oceniłbym piwo dość wysoko i to nawet pomimo braku słodowości. Niestety trafiła mi się butelka mocno wygazowana (jak potem wyjaśnili mi ludzie z browaru - prawdopodobnie kapsel był nieszczelny) i Ninkasi AIPA było niemal pozbawione wysycenia. Poza tym bardzo intensywna goryczka, która nie była niczym zrównoważona. Nieco więcej wrażeń z degustacji tutaj: http://birofile.blogspot.com/2014/04...rican-ipa.html
                    Birofile - vlog o piwie
                    Birofile na Facebooku

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6077

                      #11
                      Piana - na początku średnia, potem warstewka i pełne firanki.
                      Barwa - ciemny bursztyn.
                      Aromat - warzywka z magii na karmelu.
                      Gaz - średni.
                      Smak - goryczka nie mała, przechodzi stopniowo do gorzkości. Smak nie ciekawy. Jakbym pił Pils z Jabłonowa.

                      Już zdążyło się chyba trochę podpsuć mimo że jeszcze jest chłodno. Data do 26.05.14.
                      Attached Files

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        #12
                        Browar NINKASI N"14.B AIPA

                        spożyć do 26.05.2014
                        Piwo z gaszingiem piana za obfita. Kolor złoty klarowny. Aromat drożdżowy, lekko słodowy, chmiele kwiatowe niezbyt intensywne. Smak wysoka nieprzyjemna goryczka jest tez lekka słodowość, karmel melanoidynowy ściągający. Chmiel jest wyczuwalny w postaci białych owoców tropikalnych ale bardzo słabo. Piwo nie zbalansowane nic w nim nie gra jest słabe i na dodatek przebiła lekka apteka.
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny bursztyn, mętne. [5]
                          Piana: Niezbyt wysoka, drobnopęcherzykowa, osadza się na ściankach. [3.5]
                          Zapach: Zapach nieprzesadnie intensywny, cytrusowy, kanalizy nie wyczułem, acz zniewalający nie jest. [3.5]
                          Smak: Niska słodowość, niezbyt szlachetna, zalegająca, mocna goryczka. Mało w tym piwie "amerykańskości". [3.5]
                          Wysycenie: OK. [5]
                          Opakowanie: Skład dokładny, informacji nawet sporo. ale opakowane to wszystko mało atrakcyjnie wizualnie. [4]
                          Uwagi: Nie przekonało mnie do siebie to piwo.

                          Moja ocena: [3.675]

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztyn, mętne. [4.5]
                            Piana: Jasnobeżowa, bardzo drobna ale niezbyt obfita. Utrzymuje się przez kilka minut, zostawiając po sobie bardzo ładne ślady na ściankach szkła. [4]
                            Zapach: Średnio intensywny. Są owocowe aromaty pochodzące od drożdży górnej fermentacji jak i nowofalowych chmieli. Niestety pojawia się również mocno wyczuwalny zapach gumy. [3.5]
                            Smak: W smaku główną rolę gra Amarillo, który nadaje całości owocowego charakteru i lekkiej ostrości. Piwo jest dobrze zbalansowane dzięki czemu chmiele nie przykrywają przyjemnej słodowej podstawy. Goryczka bardzo wysoka i co przy jej mocy bardzo cieszy, nie jest ona wulgarna, a raczej zaokrąglona, choć mocno zalegająca. [4]
                            Wysycenie: Średnie do wyższego. [4]
                            Opakowanie: Nazwa tego piwa brzmi jak symbol wirusa grypy. A tak na poważnie to etykieta jest przejrzysta i prosta. Jednak nazywanie piw symbolami z BJCP wprowadza zamęt. Już przy drugim piwie z serii zacząłem się zastanawiać czy już je piłem czy jeszcze nie. [3.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.825]
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎