Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

La Botteresse de Sur-les-Bois, Deux Nigauds

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Swaroga
    Senior
    • 10-2011
    • 115

    La Botteresse de Sur-les-Bois, Deux Nigauds

    Warzone w małym browarze Brasserie Artisanale La Botteresse de Sur-les-Bois.
    Warzone dla Organizacji "non-profit" Umami.
    8%

    OCZY : piwo ma kolor ciemnopomarańczowy-brązowy. Piana jest duża o kolorze kości słoniowej. Jest wytrwała o cieniutkich pęcherzykach/kremowa.

    NOS : zapach karmelu, tarty, gotowanych wiśni, drewno.

    USTA : piwo jest średnio gazowane, średnio nasycone i kremowe.
    Zapach piwa wskazywał trochę, że to będzie piwo delikatnie fermentowane "brettami". Ale chyba tak nie jest bo wyczuwalna kwaśność przy końcu, podobna do gotowanych wiśni, jest bardzo delikatna. Piwo jest raczej średnio słodkie o nutach karmelu. Alkohol jest wyczuwalny. Piwo jest delikatnie podobne do różowego wina. Również delikatnie gorzkie o delikatnych nutach podobnych do pestek jabłka. Jest również posmak żywicy.

    ODCZUCIA : trudno zaliczyć to piwo do jakiegoś stylu lub porównać z jakimś piwem. Karmel, żywica i alkohol podobne do Kwak z browaru Bosteels. Delikatne nuty gotowanych wiśni prawie przypominają tak zwanego "starego Flamandczyka". Ogólnie piwo jest delikatne pod każdym wzgledem i według mnie brakuje wyraźniejszych nut chmielowych (...lub jakichkolwiek wyraźniejszych smaków).

    OCENA :
    smak : 6/10
    pijalność : 6/10

    Click image for larger version

Name:	DeuxNi.jpg
Views:	1
Size:	28,4 KB
ID:	2090343
    Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
    https://www.facebook.com/hipester
    Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
    www.ratebeer.com/user/137460/
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎