Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Achouffe (Moortgat), Chouffe Soleil

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Swaroga
    Senior
    • 10-2011
    • 115

    Achouffe (Moortgat), Chouffe Soleil

    Pojawiło się na rynku w połowie kwietnia tego roku. Nie mylić z Chouffe Biere de Soleil, które było (jest) piwem przenicznym.
    6%

    OCZY : piwo jest delikatnie mętne o kolorze zółtym. Piana jest spora o kolorze śnieżno-białym.

    NOS : piwo ma świeże aromaty cytrusów, moreli, brzoskwini, mango i gruszki. Do tego dochodzi dosyć podkreślony zapach drożdży przypominający twaróg. Słód ma aromat nasion i sucharów.

    USTA : piwo jest mocno gazowane i puszyste. Trochę bardziej gęste od wody.
    Ogólnie piwo jest średnio słodkie, przypominające suchary i owoce w puszce. Estry lekko kwaśnieją ale bardzo delikatnie. Gorzkość jest bardzo delikatna. Posmak jest lekko kwaśny i drożdżowy.

    ODCZUCIA : jest to piwo trochę za mało gorzkie jak na moje kryteria orzeźwienia. Ale za to jest to świetne piwo do parowania z drobiem, warzywami i rybami. Bardziej owocowa mini wersja jasnego Chouffe.

    OCENA :
    smak : 6/10
    pijalność : 7/10

    Click image for larger version

Name:	chouffe soleil.jpg
Views:	1
Size:	33,3 KB
ID:	2090378
    Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
    https://www.facebook.com/hipester
    Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
    www.ratebeer.com/user/137460/
  • darnisz
    Junior
    • 02-2017
    • 24

    #2
    Bardzo dobre orzeźwiające piwo. Posmak cytrusów i drożdży bardzo dobrze się komponuje. Lekka goryczka daje uczucie ze jest to piwo bo po zapachu niektórzy mogą mieć myśl że może to być coś w stylu cydru. Polecam to piwko , szczególnie na ciepłe dni.
    Last edited by sibarh; 16-02-2017, 18:44.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎