Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kounice, India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Kounice, India Pale Ale

    Alk. 7,5%, ekstrakt 16,7%

    Chmiele to czesko-amerykańska mieszanka: Premiant, Cascade, Citra

    Aromat - początkowo silny chmiel, który jednak szybko traci na sile i po ogrzaniu dominują owoce - wyczułem brzoskwinie i ... marmoladę różaną /znaną z pączków/
    Piana - umiarkowanie wysoka, gęsta, dość trwała
    Barwa - bursztynowa, pod światło barwa herbaty z miodem
    Wysycenie - umiarkowane
    Smak - wyraźny chmiel jak w aromacie szybko ustępuje słodowym posmakom owocowym. Dla mnie wyraźna jest tu brzoskwinia, jej bardzo subtelna słodycz idealnie równoważy goryczka. W ustach dość delikatnie jak na podany styl zalega goryczka. Ta brzoskwinia jest dla mnie bardzo wyraźna /aż czekam na opinię innych osób,
    Treściwość - jest to piwo pełne, treściwe, ale nie ciężkie

    Mamy tu piwo gładkie, zbalansowane. Nie jest to klasyczna IPA, ani Imperial, ale świetnie uwarzone piwo z własnym charakterem. Piłem z kranu w Kounicach, było bardzo scgłodzone i smakowało bardziej "klasycznie" dla stylu. Natomiast wersja butelkowa była tą opisywaną.

    Kolejne po ich porterze



    moim zdaniem bardzo udane piwo. Ich górnofermentacyjne propozycje są ciekawsze niż klasyka, a na pierwszy rzut oka to taki prowincjonalny browarek na uboczu... Myślę, że warto śledzić co się tam dzieje



    Butelka z Drink-Hali, Wrocław
    Attached Files
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Piwo, które trafiło w moje ręce ma taką samą etykietę (poza alko) ale na stronie browaru w zakładce Aktuální nabídka jest informacja, że "V našem pivovaru můžete aktuálně zakoupit: IPA 15 %" Piwo było kupione w Marii, czyli nie jeździło raczej przez wielu pośredników i mogę zakładać, że o tą warkę chodzi.

    Zatem mamy zmianę parametrów bez zmiany etykiety ("stara" IPA nadal widnieje opisana wg parametrów podanych przez Darka.

    Barwa ciemnozłota, lekko opalizująca. Piana biało-szara, drobna, wysoka, dość trwała.
    Aromat owocowo-chmielowy. Owoce słodkie w typie moreli, chmiel trochę ziołowy, trochę żywiczny ale niezbyt mocny.
    W smaku mocna ale nie dominująca podstawa słodowa bez karmelowych dodatków, trochę chleba i biszkopta. Goryczka średnia, długa, ziołowa.

    Niezłe ipa z bardzo umiarkowanym wpływem amerykańskiego chmielenia. 15 zł za 0,75 zł to nie okazja.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎