Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Smoked Cracow by Night

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Smoked Cracow by Night

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, na brzegach szkła rubinowy. [5]
    Piana: Obfita i drobna, można ją budować na 'czeski sposób'. [5]
    Zapach: Przede wszystkim intensywna czekolada co jest zaskoczeniem nawet w przypadku wariacji na temat Grodziskiego. Wędzonka jednak jest obecna, ale na drugim planie. [4.5]
    Smak: Wędzonka jak najbardziej wyczuwalna ale prócz tego niewiele się dzieje. Smak piwa jest zbyt płytki, zbyt płaski. Na dłuższą metę męczące, a nie tak powinno być przy takim piwie. [3]
    Wysycenie: Średnio wysokie, bez zastrzeżeń. [5]
    Opakowanie: Wzornictwo i dwuznaczna nazwa w stylu, do którego Pracownia zdążyła nas przyzwyczaić. [4]
    Uwagi: Ciekawy eksperyment, zdecydowanie wart dopracowywania w ewentualnych kolejnych warkach.

    Moja ocena: [3.975]
    Attached Files
    Last edited by docent; 05-05-2014, 09:08.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • dragboi
      Junior
      • 02-2014
      • 8

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemny, nuty rubinowe, lekko mętny [4.5]
      Piana: bardzo ładna, utrzymuje się praktycznie do końca picia [5]
      Zapach: nuta wędzona bardzo delikatna, aromaty raczej słodkie - trochę czekolady, trochę owoców [3]
      Smak: wyczuwalna gorycz, ale smaku wędzone trzeba poszukać, ciężko się piję [2]
      Wysycenie: w porządku, nie za wysokie i nie za niskie [5]
      Opakowanie: pite z beczki [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.075]

      Comment

      • meszek0009
        Senior
        • 04-2014
        • 247

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
        Piana: Niezbyt obfita, ale trwała i oblepia szkło, brunatna. [3.5]
        Zapach: Bardzo mocna paloność i wędzonka, wyraźna, mocna, ale przyjemna, nie gryząca. Jest też czekolada i kawa, ale raczej na drugim planie. Przyjemny i złożony. [4]
        Smak: Świetna goryczka od palonych słodów, generalnie duża paloność. Mocna kawa, dodaje kwaskowości, ciemna czekolada. Generalnie troszkę sprawia wrażenie rozwodnionego, może za zimne piłem. Wychodzi jakaś nieprzyjemna, mydlana nuta. [4]
        Wysycenie: Optymalne. [5]
        Opakowanie: Etykieta ok, w znanym stylu. [5]
        Uwagi: Bardzo przyzwoite piwo, wypiłem ze smakiem.

        Moja ocena: [4.075]

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Smoked Cracow by Night - ciemny grodzisz. Wędzonka, słód palony i chmielowe wykończenie. Dość pełne mimo niskiego blg. Piana ładna osadzająa się. Niezłe.
          Last edited by e-prezes; 18-08-2014, 18:24.

          Comment

          • GreenFox
            Senior
            • 12-2013
            • 273

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarne, nieprzejrzyste, klarowne - czego chcieć więcej? [5]
            Piana: W tym stylu raczej nie ma co się spodziewać szału i też takowego nie było - grube pęcherze, dość szybko znikają, pozostaje obrączka [3.5]
            Zapach: Bardzo ładna paloność pomieszana z wędzonką - pewnie to wpływ paloności, ale wędzonka przypomina bardziej torfową, niż bukową - ogólnie aromaty ładnie ułożone, świetnie się uzupełniają, po samym zapachu byłby problem żeby odróżnić to piwo od innego wyrobu Pracowni, czyli Cent U.S.'a [4.5]
            Smak: Tutaj też całkiem przyjemnie, ciemna czekolada, nuty kawowe, lekka palona goryczka, wędzonka na drugim planie, choć niestety wyczuwalna jest wodnistość i brak ciała. Wydaje się jednak, że jak na styl i tak wiele zostało zrobione, żeby z tak niskiego ekstraktu wyciągnąć jak najwięcej. [4.5]
            Wysycenie: Na średnim poziomie, jak na ten styl spokojnie mogłoby być wyższe [3.5]
            Opakowanie: Pite w lokalu firmowym - szkoda, że na kranach nie ma nawet etykiet [3]
            Uwagi: Bardzo dobry, solidny i orzeźwiający "Grodzisz specjalny" - brawa za takie ciekawe eksperymenty!

            Moja ocena: [4.3]

            Comment

            • Piwny_Radek
              Senior
              • 08-2014
              • 108

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarna, nieprzejrzysta barwa. [5]
              Piana: Piana w beżowym kolorze, dość gęsta, jednak szybko opada do skromnej obręczy, która utrzymuje się do końca degustacji. [3]
              Zapach: Intensywny aromat zaawansowanej wędzonki oraz mocnej paloności z dodatkiem torfu i kawy w tle. [2.5]
              Smak: Z aromatu ucieka paloność, pozostawiając nuty wędzone, w której kiełbasa zamienia się w śliwkę. Na języku czuć lekką słodycz oraz przewijającą się kwaśność. Goryczka niska, niemal nieobecna. Piwo jest średnio nasycone z wytrawnym zakończeniem. [2.5]
              Wysycenie: Średnie nasycenie. [2.5]
              Opakowanie: [5]
              Uwagi: Ciężko mi się zgodzić z ideą twórców jakoby miało to być pijalne piwo na lato. Dominujący, mocny wędzono-palony charakter czyni piwo przytłaczającym i ciężko pijalnym. Dla mnie to ostatnie piwo po jakie miałbym sięgnąć w upalne dni, a i to zrobiłbym chyba z przymusu.

              Przemierzając koncernowe oceany, rzemieślnicze jeziorka i craftowe źródełka, Piwny Radek poluje na najciekawsze i najlepsze piwne okazy.


              Moja ocena: [2.8]
              http://piwnyradek.blogspot.com/
              http://instagram.com/piwnyradek

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                #8
                Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
                Piana: Beżowa, średnio obfita, niezbyt gęsta, dosyć trwała. Opada do dziurawej mgiełki.
                Zapach: Wyraźna wędzonka i nuty czekoladowe.
                Smak: Treściwość średnio niska. Wyraźny kwasek, lekka ale zdecydowanie zauważalna wędzonka i wyraźna czekolada. Goryczka średnio niska, przypalana.
                Wysycenie: Wysokie.
                Ogółem: Za kwaśne, poza tym ok, choć sama koncepcja ciemnego Grodzisza mnie nie przekonała. Mimo to duży plus za odwagę i takie eksperymenty.
                Uwagi: Pite w wersji lanej.
                Last edited by Oskaliber; 17-03-2015, 18:41.
                BeerFreak.pl

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎