Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Kinky Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Kinky Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Jerry_Brewery
    Member
    • 02-2014
    • 69

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładna, pomarańczowa barwa, mocno zamglone [4]
    Piana: Piłem z kega na WFDP, więc pianka niezbyt urosła - ostrożnie dam "3", może z butli będzie lepiej. [3]
    Zapach: Nowy chmiel "robi robotę": wyczuwam brzoskwinię, białe owoce tropikalne i pomarańczę. [4.5]
    Smak: W sumie podobny do poprzedników z DB, z tą różnicą, że wyraźniej można wyczuć brzoskwinię, mango i liczi. [4]
    Wysycenie: Ot, takie jak powinno być. [4]
    Opakowanie: Podobają mi się etykiety Doctora Brew, są skromne, acz konkretne i nie inaczej jest z tą [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.075]
    jerrybrewery.wordpress.com

    Comment

    • pen
      Member
      • 05-2014
      • 97

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: nieprzejrzyste, mleczny bursztyn [5]
      Piana: drobnopecherzykowa, bielutka, redukuje sie dosc szybko ale pieknie zdobi szklo [4.5]
      Zapach: niezbyt intensywne cytrusy, grejpfrutowo-malinowy [4]
      Smak: dosc zaskakujace, nieulozone, raz przyjemna grejpfrutowa goryczna a innym razem dlugie skarpetowo-mdle posmaki, lekki pieprz [4]
      Wysycenie: niewysokie, moze byc [4.5]
      Opakowanie: konsekwentna ladna stylistyka i pelnia informacji oddajaca nieulozony smak, kasel lichy [4.5]
      Uwagi: warka do 02.07.2014. calkiem przyjemne piwo jak na zastosowanie jednej odmiany slodu i chmielu! w smaku czasami przypomina mi kormorana aipa, chyba najlepsze piwo dr brew (na pewno lepsze niz sunny ale i aipa)

      Moja ocena: [4.15]

      Comment

      • Jowita
        Member
        • 04-2014
        • 50

        #4
        Kolor: Pomarańczowy, mętne
        Piana: Biała, drobna, dość obfita, dość trwała, oblepia szkło
        Zapach: Chmielowy, grapefruit, miodowy, bardzo przyjemny
        Smak: Grapefruit, wyraźna ale nie agresywna i ciężka goryczka, słaba pełnia, bardzo pijalne
        Wysycenie: Niskie
        Opakowanie: Oszczędne, bez udziwnień, bardzo czytelne, wyróżniające się na tle inny piw, wszystkie informacje klarownie przedstawione
        Uwagi: Warka z datą przydatności do 02.07.2014.

        Bardzo dobre

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny, lekko przybrudzony pomarańcz. [4]
          Piana: Biała o delikatnie beżowym zabarwieniu. Średniej gęstości, utrzymująca się przez ok. 5 min., za to pięknie oblepiająca ścianki szkła. [4]
          Zapach: Chmielowy z lekkim aromatem sosnowo-żywiczno-pieprzowym na początku. Razem z słodową bazą dobrze współgrają słodkie owoce tropikalne (ananas) i cytrusy (limonka, greipfrut). [4.5]
          Smak: Odczucia od chmielu, w smaku są podobne jak w aromacie. Dodatkowo pojawia się delikatna chlebowość, która wraz z dość wysokim ekstraktem tworzą solidną podstawę tego piwa. Goryczka jest wysoka i dość agresywna. Dobrze kontruje trochę za wysoką słodkość. [4]
          Wysycenie: Niskie do średniego. Bardzo mi odpowiada. [4.5]
          Opakowanie: Proste, nie przeładowane, przejrzyste, z wszystkimi ważniejszymi informacjami na etykiecie. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.2]
          Last edited by YouPeter; 03-06-2014, 20:32.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Foto...
            Attached Files
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • belze
              Senior
              • 02-2004
              • 301

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor bursztynowy-opalizujący. Nieklarowne. [4.5]
              Piana: Niska, nietrwała, pozostawia korzuch na powierzchni. [3.5]
              Zapach: Mały aromat chmielowy - żywica, cytrusy. Poprawny. [4]
              Smak: Mocno słodowy - pełny, niestety wychodzi znacznie alkohol. Goryczka początkowo ciekawa w smaku, grejpfruty, mango; przechodzi w nieprzyjemnie mocną, zbyt dużą. Zalega i pozostawia nieprzyjemne wrażenie w ustach. Niezbalansowane. [3]
              Wysycenie: Bardzo dobre, pasujące do stylu. [4.5]
              Opakowanie: Nie podobają mi się etykiety Dr Brew - każda taka sama; ale czytelne i przejrzyste. [3.5]
              Uwagi: To w końcu APA jest? Wrażenie chmieli amerykańskich. Kolejne przechmielone i trudne w odbiorze piwo.

              Moja ocena: [3.575]

              Comment

              • Cichus
                Junior
                • 04-2013
                • 20

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocisty - osobiście lubię takie jasne takie AIPA, ale niestety zbyt mocno zmętniony. [3.5]
                Piana: Niska, ale drobnopęcherzykowa. Szału nie zrobiła, niestety. [3]
                Zapach: Zapach bardzo przyjemny, mocno owocowy. Na początku w stronę owoców tropikalnych, pod koniec wyszły lekkie cytrusy w postaci mandarynek. Pozatym co jakiś czas pojawiała się nuta, ni to karmelu, ni to masła, może po prostu młodego piwa. [4]
                Smak: Wytrawne ze średnią goryczką. Ogólnie bardzo przyjemne, chociaż osobiście w tym wypadku nie pogardziłbym wyższym IBU. A! Goryczka nie zalega zbyt długo. [4]
                Wysycenie: Niskie. Mnie osobiście takie nasycenie odpowiada. ale w tym W tym wypadku mogłoby być ciut wyższe, żeby pomóc tej mizernej piance. [3]
                Opakowanie: Podoba mi się. Podane wszystkie najważniejsze informacje. [4.5]
                Uwagi: Chyba zacząłem pić trochę za zimne, bo miało coś około 8*C. Mam nadzieję, że jeszcze dane mi będzie spróbować tego piwa, gdy owa odmiana nie będzie już eksperymentalną,m a regularną handlową.

                Moja ocena: [3.85]

                Comment

                • Mawel
                  Member
                  • 04-2014
                  • 65

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo mętny, jasny, kolor piachu z wodą, nic innego mi nie przychodzi [3.5]
                  Piana: Słaba, ciężko wzbudzić, szybko opada i redukuje się do obrączki i kożucha. Jednak utrzymują się bardzo drobne pęcherze które pięknie podążają za resztą piany. Leciutko zdobi szkło [4]
                  Zapach: Są owoce tropikalne, lekki grejpfrut i coś... Ciężko sprecyzować, zapach taki lekko pieprzowy. Jest to coś nowego, jednak mógłby być bardziej intensywny. [4]
                  Smak: Lekka podbudowa słodowa i bardzo szybko atakująca goryczka. Goryczka solidna, zalegająca, charakter pestkowy. Trochę jedno wymiarowe. Wspominany aromat pieprzowy również jest tu wyczuwalny i odnoszę wrażenie jakby smak był nawet lekko ostry. [3.5]
                  Wysycenie: Dosyć niskie, podkreśla pijalność. [4]
                  Opakowanie: Etykiety doctora Brew, zawsze spoko [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.8]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9731

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złotopomarańczowy, mętny. [4]
                    Piana: Średnia. Pod każdym względem. [3.5]
                    Zapach: Ziołowo-sosnowy, ale z tłem kwiatowym. [4]
                    Smak: Tu już konkret. Goryczka, wiadomo, ziołowa, ale jest w tle delikatna słodowość. Jednak ta agresywna goryczka (żółć? bycza???) zbyt mocno drapie w gardło. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
                    Opakowanie: Generalnie OK, w konwencji browaru, sugerowałbym jednak pokusić się o nieco większą różnorodność... [4]
                    Uwagi: Uchchchch... Chyba (dla odtrącenia ) zjem se krówkę...

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    • Glingorth
                      Senior
                      • 04-2014
                      • 283

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny pomarańcz, mętny nieprzejrzysty [5]
                      Piana: Dość trwała,ale niewielka, ładnie oblepia szkło [4]
                      Zapach: Przyjemny aromat słodkich cytrusów (magno, pomarańcza, mandarynka), czuć też zapowiedź mocnej goryczki [4.5]
                      Smak: Cytrusowa kwaskowatość, przyjemna mocna goryczka. Posmak białej skórki od grejpfruta. [5]
                      Wysycenie: Niskie, jest ok [4]
                      Opakowanie: W stylu DB, czytelnie przejrzyście i ze wszystkimi informacjami [4.5]
                      Uwagi: Jak na jeden chmiel to piwo jest wyraziste i aromatyczne, bardzo dobre.

                      Moja ocena: [4.65]

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pomarańczowe, nieprzejrzyste. [5]
                        Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, zbita, ale niezbyt wysoka. Opada niespiesznie osadzając się na szkle. [4]
                        Zapach: Chmielowy, grejpfruitowy, leśny. Czyli wiadomo, czego się wpodziewać aczkolwiek zapach nie jest zbyt intenwsywny. [4]
                        Smak: Kolejne bardzo smaczne, intensywne i orzeźwiające american blablabla. Dobrze zharmonizowane, goryczka fajnie się komponuje z obecnym, słowodym ciałem, lekka popiołowo-pestkowa nuta, która czasem przeszkadza mi w niektórych piwach, tutaj fajnie pasuje. Goryczka odrobinę zalegająca, ale bez przesady. Posmaku tostowe albo takie, które kojarzą mi się z herbatnikami be-be. [4.5]
                        Wysycenie: W porządku. [5]
                        Opakowanie: Średnio dokładne informacje, grafika - jak już kiedyś pisałem - świetna, dykteryjka głupia. Kapsel monoczarny. [4]
                        Uwagi: Mi też powoli nudzą się te piwa na amerykańcach, ale - wybaczcie koledzy powyżej - Kinky Ale to po prostu smaczne piwo. I zostawia w ustach przyjemny posmaczek, trochę jakbyśmy posmarowali pomarańczową konfiturą gorzki herbatnik.

                        Moja ocena: [4.3]

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                          Uwagi: Mi też powoli nudzą się te piwa na amerykańcach, ale - wybaczcie koledzy powyżej - Kinky Ale to po prostu smaczne piwo. I zostawia w ustach przyjemny posmaczek, trochę jakbyśmy posmarowali pomarańczową konfiturą gorzki herbatnik.
                          Ciekawi mnie co będziesz pić, jak już całkiem Ci się znudzą amerykany?
                          Ipy na marynce?
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #14
                            Historia zatoczy koło i wrócę do eurolagerów i jaboli

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6119

                              #15
                              Widzę że odczucia co do tego piwa są dość różne.

                              Ja mam jeszcze inne wrażenia.

                              Piana - średnia, nie opada szybko - na dłużej pozostaje ok 1 cm.
                              Barwa - matowy pomarańcz.
                              Aromat - truskawka.
                              Gaz - średni.
                              Smak - truskawka, spora goryczka - lekko ściąga. I troszkę pali to chyba chmiel US 366.

                              Piwo spokojnie do wypicia, chyba że ktoś wrażliwy .
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎