Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kowal, [Ninkasi] N°11.C Northern English Brown

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kowal, [Ninkasi] N°11.C Northern English Brown

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Jowita
    Member
    • 04-2014
    • 50

    #2
    Kolor: Ciemny bursztyn, przymglone
    Piana: Średnio obfita, drobna, biała, opada do mizernej koronki, oblepia szkło
    Zapach: Słodkawy, toffi, wiśnia w czekoladzie
    Smak: Płaski, odsłodowa słodycz, lekka ale wyraźna chmielowa kontra
    Wysycenie: Niskie
    Opakowanie: Proste, oszczędne, najważniejsze informacje zawarte
    Uwagi: Rozmazana, zupełnie nieczytelna data przydatności

    Dobre

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, mętny, ładnie opalizujący. [5]
      Piana: Po nalaniu imponuje obfitością i drobną konsystencją. Kilkumilimetrowa warstwa zostaje do samego końca. [4.5]
      Zapach: Początkowo wyczuwalne akcenty czekoladowo-orzechowe i opiekane. Potem bardziej wyrazista staje kawa zbożowa i cykoria. Tak już niestety zostaje do końca. [3.5]
      Smak: Smak płytki, lekko kartonowy, cierpki i kwaskowy. Nic ciekawego. [2.5]
      Wysycenie: Za niskie, już połowie 330 ml nasycenie siada zupełnie. [2.5]
      Opakowanie: Ninkasi pozostaje przy specyficznych nazwach nawiązujących do BJCP i stylistyce etykiet. Jest spójnie ale słabo pod względem rozróżniania piw między sobą. [4]
      Uwagi: Piwo ma nazwę stylu BJCP ale mało rzeczy się tu z tym zgadza. Żeby chociaż było jeszcze smaczne. Nic z tego.

      Moja ocena: [3.25]
      Attached Files
      Last edited by docent; 05-05-2014, 17:17.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6079

        #4
        Piana - średnia ale za chwilę niepełna warstewka i spore firanki.
        Barwa - lekko mętna mocna herbata.
        Aromat - karmel z odrobiną magii.
        Gaz - poniżej średniej.
        Smak - karmel, popiół, minimalna słodycz, średnia gęstość. Dość mocna goryczka ale nie za przyjemna.

        Ogólnie wypić się da ale bez większej przyjemności.
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mocnej herbaty, mętny. [4]
          Piana: Hm..., nie stwierdzono. Po ogrzaniu i dolewce udało mi się wygenerować milimetr... [1.5]
          Zapach: Fajny. Intensywny, słodowo-karmelowy ze śladem winnym. [4]
          Smak: Słodowy, ale i popiołowy, ale i delikatnie kwaskowaty, ale i suszone owoce. Bogaty, czuję się pozytywnie zaskoczony . [4]
          Wysycenie: Niewysokie. [4]
          Opakowanie: Ascetyczne. Info jest. Może bajka, ale nie moja. [3]
          Uwagi: Myślę, że mógłbym polecić to piwo, gdyby ktoś chciał się łagodnie roztrenowywać w kierunku porterowym... .

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnobrunatny, mętny. [4.5]
            Piana: Drobnopęcherzykowa, niska i nietrwała. [2]
            Zapach: Niemal wyłącznie czekoladowy z chlebową nutą. Całkiem przyjemny. [4]
            Smak: Pustka, woda i kwasek. Mało to wszystko intensywne, za to wodniste. [3]
            Wysycenie: Niskie. [4]
            Opakowanie: Goły kapsel, informacji za to sporo. Graficznie bardzo nijakie. [4]
            Uwagi: Nie jest złe. jest po prostu nijakie.

            Moja ocena: [3.425]

            Comment

            • Jerry_Brewery
              Member
              • 02-2014
              • 69

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zgodnie z przepisami: brąz z czerwonymi przebłyskami. Ładnie [5]
              Piana: Średnio na jeża, jak to z brown porterach. Dość niska, szybko opada, choć zostawia na brzegach płynu swój ślad. [3]
              Zapach: Przyjemny orzechowo-ciasteczkowy. Znać popiół, jest też lekki diacetyl. [4]
              Smak: Bardzo przeciętny, wodnisty. Początkowo miło pieści nutami orzechów i toffi, później do głosu dochodzi popiół, kwaskowość i lekka goryczka. Niezbyt to przyjemne [2.5]
              Wysycenie: Właściwie bez zarzutów, choć czasami mam wrażenie, że szczypie w język... [4.5]
              Opakowanie: Do mnie prostota Ninkasi przemawia. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.425]
              jerrybrewery.wordpress.com

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Jest karmel, jest orzech, jest toffi, są nuty opiekane i lekko chmielowe. Może proporcje nie są idealne ale przecież z tego składa się brown ale

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Herbaciany, mętny.
                  Piana: Kremowa, średnio obfita, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha.
                  Zapach: Karmel, orzechy, nutki przypalane.
                  Smak: Średnio treściwe. Trochę słodowości, karmel, orzechy, nuty kawy zbożowej i lekko opiekane, trochę ziemistej chmielowości i średnia, ale za wysoka kwaskowatość. Goryczka średnio niska.
                  Wysycenie: Średnio niskie.
                  Ogółem: Piwo mogłoby być bardzo dobre gdyby nie przesadzona kwaskowatość, która totalnie nie pasuje do stylu i je rujnuje. Myślałem, że może spowodowane jest to zbliżającym się końcem terminu ważności (chociaż notabene ten ma jeszcze 10 dni), ale czytając poprzednie komentarze widzę, że nie w tym tkwi problem. To samo było w przypadku Oatmeal Stoutu, więc Ninkasi wyraźnie ma z tym problem.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • Ciptongue
                    Junior
                    • 09-2013
                    • 23

                    #10
                    To było moje pierwsze brown ale jakie piłem, również pierwsze piwo z browaru Ninkasi. Poprzednie recenzje na forum ichnich piw nie był zbyt zachęcające, ale Northern Brown Ale było nadspodziewanie smaczne i zgodne z moimi wyobrażeniami na podstawie opisów innych Brown Ale. Nie czuję się na siłach, żeby oceniać to piwo z Artomatu, ale chętnie bym powtórzył, miła odmiana w natłoku rewolucyjnych, nowofalowych piw wypuszczanych przez kontraktowców. Nie zapewnia może orgiastycznych walorów degustacyjnych, ale jest to bardzo przyjemne sesyjne piwo. Gdyby jeszcze dostępność i cena pozwalały na częstsze degustowanie.



                    *Pite lane w Chmielarni.
                    www.szkoladlapsa.waw.pl szkolenie psów warszawa

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bardziej brąz niż czerń bądź mahoń, mętne [3]
                      Piana: beżowa, drobna, opada szybko, nie osadza sie na szkle [3]
                      Zapach: słabiutki, słodowo-orzechowy [2.5]
                      Smak: rozwodnione, nierówne smaki, na początku lekka cierpka goryczka, przemieszana z posmakami kawowymi, czekoladowymi i owocowymi, w tle orzechowe akcenty, całość nie sprawia wrażenia jedności i wzajemnego uzupełniania jedynie jeden smak próbuje wyeliminować drugi [2.5]
                      Wysycenie: troszkę za wysokie [4]
                      Opakowanie: zaczynają mnie denerwować etykiety, prawie wszystkie jednakowe, widząc je na półce nie wiem czy to piwo już piłem czy nie [3]
                      Uwagi: To piwo to bebła, ot taki nieudany domowy eksperyment, połowa wylana

                      Moja ocena: [2.675]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 11-07-2014, 18:59.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #12
                        Bardzo mi smakowało nalane z pompy.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎