Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Z&Z Wojkówka, Amber Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Z&Z Wojkówka, Amber Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: piękny ciemny pomarańcz, mętne [5]
    Piana: ecru, gęsta, drobna, czapowata, opada powoli, osadza sie na szkle drobnymi plamkami [4.5]
    Zapach: miły ale słabiutki, fajny zapach owocowo-cyrtrusowo-chmielowy [4]
    Smak: dość pełne, treściwość rozmyta, fajna goryczka dobrze skomponowana z owocowo cytrusowym smakiem, do tego wyczuwalne słodowo-zbożowe akcenty, ogólnie piwu niestety brakuje tej kropki nad "i" - pełni smaków wybijających się konkretnie i wyraźnie, w tym piwie są przygaszone i sprawiaja wrażenie rozmytych gubiących po drodze swój smak [3.5]
    Wysycenie: trochę za mało [3.5]
    Opakowanie: fajna i prosta etykieta, gładki kapsel [4.5]
    Uwagi: Piwo poprawne, di wypicia jak najbardziej, tylko tak jak opisałem w smaku - zgubiło po drodze swoją finezję

    Moja ocena: [3.9]
    Attached Files
    Last edited by becik; 04-05-2014, 21:51.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak Amber, to "amber". Konsekwencję doceniam . [5]
      Piana: Kremowa, wysoka, bardzo drobna, dość trwała, osadza się, [4.5]
      Zapach: Słodowy, ale też konkretnie chmielowy. [4]
      Smak: Śladowy kwasek, lekko orzechowa goryczka, w tle delikatna, oleista słodowość. [4.5]
      Wysycenie: Niewysokie. [4]
      Opakowanie: Proste, czytelne, charakterystyczne.
      Mały minus za goły kapsel. [4.5]
      Uwagi: Piwo pite na nasłonecznionym tarasie, po zakończeniu etapu prac ogrodowo-ziemnych, w pięknych majowo-majówkowych okolicznościach przyrody.
      Ocena może więc być subiektywnie zawyżona, choć to i tak chyba najlepsze piwo ZZ Top ...

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • MrGodiva
        Member
        • 11-2014
        • 56

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, mętny [4.5]
        Piana: Pęcherzyki średnie, dobrz się buduje zanika do koronki, lekko oblepia szkło, za jasna jak na amber [3.5]
        Zapach: Wszechobecny DMS. Po kukurydzianym szoku czuć dopiero słodowość. Na skórze zostaje nawet przyjemny zapach skórki chlebowej [1.5]
        Smak: Słodki, ale ta słodycz skontrowana jest odpowiednią goryczką. Niestety nie dopatrzyłem się aromatów charakterystycznych dla tego gatunku. Piwo jest dość treściwe, pełne. Czuć lekko karmel, troszkę palonej kawy [3.5]
        Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
        Opakowanie: O ile prostota etykiety to kwestia gustu (jak dla mnie jest szkaradna) to już brak jakiejkolwiek informacji na niej jest czymś niezrozumiałym. Brak tutaj jakiejkolwiek daty, jakichkolwiek informacji o składnikach. Nic. Chociaż adres browaru żeby [1]
        Uwagi: Mieszkam niedaleko Wojkówki ale jakoś do tej pory nie miałem okazji się pojawić w Z&Z. O ile sam lokal oceniam jak najbardziej pozytywnie (szkoda tylko, że takie tam pustki) to z piwem już tak kolorowo nie jest... Niestety zabawę psuje dms, który już po otworzeniu butelki od razu daje kopa nozdrzom. Gdyby nie to, piwo byłoby względnie OK.
        Do Wojkówki przyjechałem z zamiarem zakupu piw zupełnie z innego gatunku - na ich stronie www po prostu są nieaktualne dane co Pani za barem mi grzecznie wytłumaczyła. Opakowanie jak dla mnie jest jeszcze gorszą stroną zz Wojkówka. Tam faktycznie brak jest jakiejkolwiek informacji! OK, zrozumiałbym minimalizm jeśli chodzi o etykietę ale niech zamieszczą przynajmniej jakieś info na stronie www. Szkoda.

        Moja ocena: [2.775]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎