Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Oki Doki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tanhayi
    Member
    • 01-2014
    • 40

    Browar na Jurze, [Pinta] Oki Doki

    Wiemy tyle że to Lager Nowozelandzki i ma 11,5°.
    Herbatyzm jest kultem piękna, które daje się odnaleźć w codziennej, szarej egzystencji. Wdraża nam poczucie czystości i harmonii, tajemnicę wzajemnej życzliwości i romantyzmu ładu społecznego. W istocie swej jest uwielbieniem Niedoskonałości, nieśmiałą próbą osiągnięcia czegoś znośnego w naszym nieznośnym życiu.
  • SirBartBart
    Member
    • 05-2014
    • 33

    #2
    Korzystając z faktu, że mają właśnie na kranach w Chmielarni, a słońce przygrzewało nad głową kiedy przechodziłem Żelazną zdecydowałem, że warto się orzeźwić. Jak zatem poszło?

    Piana: bardzo ładna, drobnopęcherzykowa, bardzo leniwie opadająca po drodze ochoczo zdobi szkło
    Zapach: chmiel, chmiel i trochę owoców tropikalnych. Dość intensywny, bardzo przyjemny.
    Smak: Początkowa słodowość szybko ustępuje miejsca niezwykle przyjemnej, ale zalegającej chmielowej goryczce. Jest niezwykle pijalne, ani się obejrzałem, a już go nie było. Coś pięknego!
    Wysycenie: średnie. Jak wspomniałem, pijalność doskonała.

    Od kilku tygodni jestem w poszukiwaniu przyjemnego pilsa(bo to zdecydowanie nie jest zwykły lager, jak też zdecydowanie czuć, że nie jest to zakamuflowane IPA) na lato i Oki Doki smakowo jest bliskie ideału. Pije się lekko i przyjemnie, jednocześnie odczuwając przyjemność ze smaku. Goryczka niby zalegająca(choć ja taką lubię), ale nie jest tępa jak w niektórych polskich IPA. O ile uda się utrzymać cenę w okolicach 5,50 zł, to będzie moim podstawowym piwem na lato.

    Polecam!
    Last edited by SirBartBart; 20-05-2014, 14:22.

    Comment

    • Livres
      Senior
      • 04-2012
      • 324

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SirBartBart Wyświetlenie odpowiedzi
      O ile uda się utrzymać cenę w okolicach 5,50 zł, to będzie moim podstawowym piwem na lato.
      W Leclercu na Bielanach pewnie się da.

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Nie jechało masłem? Wersja na FDP we Wrocławiu mogłaby stawać w szranki z Lubuskim.

        Comment

        • SirBartBart
          Member
          • 05-2014
          • 33

          #5
          Nie wyczułem, ale mój nos nie jest zbyt kompatybilny z diacetylem, więc może to moja "wada".

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            Chodziło mi głównie o smak.

            Comment

            • pen
              Member
              • 05-2014
              • 97

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemniejsza slomka [4.5]
              Piana: pokazna, bielutka, drobno-sredniopecherzykowa, redukuje sie w srednim tempie do polcentymetrowej warstwy, fajne firanki na szkle [4.5]
              Zapach: slodowy, lekka trawka [4]
              Smak: intensywna lesna goryczka, zero cytrusow... [3.5]
              Wysycenie: wydaje sie, ze optymalne i dosc pijalne [4.5]
              Opakowanie: chyba najgorsze z dotychczasowych piw Pinty, ale ujdzie [4]
              Uwagi: Warka do 11,10.2014. z kija (Kapse i Kufle) lepsze niz z butelki, fajne lekkie piwko na lato ale troche za drogie.

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • Ronoaro
                Senior
                • 04-2013
                • 160

                #8
                Oki Doki z butelki warka do 11.10.2014 to spore rozczarowanie. Żelazo + diacetyl, takie połączenie z dodatkiem chmielu i mamy nieprzyjemną zalegającą goryczkę. Szczególnie zdziwony jestem tym żelazem, może nie jest na jakimś mega mocnym poziomie, ale jest wyraźnie wyczuwalne zarówno w smaku jak i w zapachu.

                Comment

                • reaper
                  Junior
                  • 05-2014
                  • 2

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: słomkowo złoty [4]
                  Piana: pozostawała do samego końca [3.5]
                  Zapach: chmielowy i chyba jakieś owoce [3.5]
                  Smak: w smaku owoców nie czuć, taka wodnista wersja IPA, ale chmiel wyraźnie wyczuwalny [3.5]
                  Wysycenie: z wyższa temperatura na zewnątrz pewnie bardziej pijalne [4]
                  Opakowanie: słońce i plaża [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.55]

                  Comment

                  • Jerry_Brewery
                    Member
                    • 02-2014
                    • 69

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piękne, klarowne złoto - zachęca do wypicia. [4.5]
                    Piana: Biała czapa, początkowo wysoka, ale dość szybko się dziurawi, schodząc do postaci krążka na płynie. Lacing w porządku. [3]
                    Zapach: Słodycz owoców tropikalnych: mango i brzoskwini, jest też nuta mandarynkowa. Nie brakuje aromatów słodowych - w końcu to lager. [4]
                    Smak: Konkretna, właściwie pilsowa goryczka. Znać słodycz owoców wymienionych w zapachu, za to - co ciekawe - brakuje lagerowej słodowości. Mnie to pasuje. [4.5]
                    Wysycenie: Spore, ale bardzo dobrze pasuje do tego piwa, wzmacnia jego pijalność. [4]
                    Opakowanie: Jak to u Pinty: tyleż charakterystycznie, co niekoniecznie powalająco. Acz papier nieustannie najlepszy na rynku. [3.5]
                    Uwagi: Kolejny udany ratunek lagera w wykonaniu polskiego browaru. Więcej wrażeń: http://bit.ly/1hqGNUc

                    Moja ocena: [4.1]
                    jerrybrewery.wordpress.com

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4]
                      Piana: Biała, wysoka, średniotrwała, średniodrobna. Liczyłem na nieco więcej... [3.5]
                      Zapach: Delikatny chmiel, skórka od chleba i słód. Może także daleeeekie (z Nowej Zelandii ) owoce... [4]
                      Smak: Oj. Nie spodziewałem się tak bezkompromisowej i jednostronnej goryczki.
                      Dla mnie lager oznacza zbilansowane, goryczkowo-słodowe jasne piwo dolnej fermentacji.
                      Dla porządku informuję. [3]
                      Wysycenie: Średnie, w porządku. [4]
                      Opakowanie: Jakość typowo pintowa, wysoka. Nie rozumiem nazwy, nie zauważyłem typowego pintowego "" w nazwie i wzornictwie. [3.5]
                      Uwagi: Hm, trochę się zawiodłem, zarówno braku gry "słowno-obrazkowej", jak i "monochromatycznym" smakiem...

                      Moja ocena: [3.525]

                      Comment

                      • belze
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 301

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnożółty wpadający w lekki bursztyn. [4.5]
                        Piana: Niska. Średniopęcherzykowata. Bardzo trwała - do końca pozostawia 2mm korzuch. Kolor biały. [5]
                        Zapach: Wyraźnie chmiele: cytrusy, żywica. Skórka od chleba. Słód. [4]
                        Smak: Na pierwszym planie wyraźny i dominujący chmiel. Cytrusy - grejpfrut. Niezbalansowane - mało treściwe. Goryczka zbyt mocna, zalegająca, ściągająca. [3]
                        Wysycenie: Mogłobyć ciut bardziej nasycone jak na lagera. [4]
                        Opakowanie: Jak to PINTA - przyjemne opakowanie, żywe kolory. [4]
                        Uwagi: Przez dominującą goryczkę dość trudne w odbiorze.

                        Moja ocena: [3.725]

                        Comment

                        • Janek_1
                          Member
                          • 05-2011
                          • 46

                          #13
                          Bardzo dobre piwo. Idealne na tą porę roku.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Świetny aromat, jakby tropikalno-marmoladkowe smarowidło położyć na kromce chleba posmarowanej cieniutko masełkiem.
                            Smak to niestety głównie zalegająca i długa goryczka, nie dopuszczająca do głosu niczego poza tym.

                            Mimo, że jest lepsze od 90 % lagerów z Antypodów to nie planuję powtórnej degustacji.

                            Comment


                            • #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: typowy lager, pełna francja elegancja [5]
                              Piana: piana obfita, maleje pod koniec degustacji to niskiej, pokrywa całą powierzchnię piwa, drobna, jest lejsing -> średni [5]
                              Zapach: zapach chmielowy dobry ale bez szaleństwa, [4]
                              Smak: w smaku żelazo 3/3, diacetyl może delikatnie, jest chmiel zalegający bardzo nawet, lekka słodowość wg mnie taka minimalna ale wyczuwalna [3]
                              Wysycenie: optymalne, dobrze pijalne [4.5]
                              Opakowanie: pinty opakowanie mi się podoba [5]
                              Uwagi: partia 2014-11-10, degustacja w 12*C - pokal

                              Moja ocena: [3.825]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎