Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jedlinka, Pszeniczny Pan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jedlinka, Pszeniczny Pan

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • multipubBialaDama
    Senior
    • 10-2013
    • 121

    #2
    Pite w wersji lanej, we właściwym dla stylu szkle, na premierze Browaru Jedlinka 3.maja 2014r. 9,- PLN za 0,5l.

    Kolor słomkowy, mętne, piana wzorowa, delikatnie kwaskowaty zapach i takiż smak. Bardzo przyjemnie się je piło, zwłaszcza, że już dawno nie miałem możliwości sączenia pszenicy restauracyjnej z takim apetytem.

    Polecam i zachęcam
    multipub Biała Dama
    Świdnica ul.Pułaskiego 16
    w piwnicy 50m od Rynku
    www.białadama.pl
    https://www.facebook.com/BialaDamaMultipub

    Comment

    • TheBobolo
      Member
      • 07-2014
      • 59

      #3
      Piwo lane w browarze Jedlinka, jedyne, które było dostępne, mam zamiar wrócić spróbować reszty. Ale o samym piwie.
      Podane w firmowym szkle do pszeniczniaków, z ładną pianą i jasnosłomkową barwą, kompletnie nieprzejrzyste. Skojarzyło mi się barwą z ajerkoniakiem.
      Aromat zmieniał się z czasem, na początku przywitał mnie mocny banan z lekką kolendrą i asystą kwaśnej truskawki, mniej więcej w połowie kufla pojawił się dobrze zbilansowany goździk.
      Co do smaku to klasyczna elegancja : guma balonowa, kolendra, trochę słodkich estrów, bardzo lekki chmiel w połączeniu z musującym nasyceniem dodawały orzeźwienia, jednak uwłaczał temu połączeniu nieprzyjemny alkohol. Gdyby nie on, poezja.
      Begonia non omlet.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: lekki brąz z domieszka pomarańczy, mętne [4.5]
        Piana: bardzo obfita, ecru, drobna, utrzymuje się w szkle nawet wtedy gdy piwa już nie ma, oblepia szkło sporymi krzakami [5]
        Zapach: dobrze wyczuwalny, słodowo-zbozowo-owocowy [4]
        Smak: pełne, treściwe, fajny chlebowo-zbożowy smak, banany dobrze wyczuwalne, finisz ze słodową nutą, minimalnie wyczuwalne drożdże, całość fajnie zrobiona [4.5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: etykiety trochę miernawe ale ujdą w tłoku, gładki kapsel [3.5]
        Uwagi: Smaczna pszenica, wszystkie smaki piwa czuć dobrze, jak najbardziej do powtórzenia

        Moja ocena: [4.35]
        Attached Files
        Last edited by becik; 26-10-2014, 14:52.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty zmętniony. [4]
          Piana: Biała, drobna, niewysoka i niezbyt trwała. [3]
          Zapach: Cytrusy, banan, słód i daleeeeeeko gdzieś goździki. [4]
          Smak: Przyjemna, ściągająca, lekko kwaskowa goryczka grejpfrutowa, dalej nieco mulący banan... i to w zasadzie wszystko. [3.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Bączek, goły zielony kapsel korespondujący z etą. Eta ma oryginalny kształt, na niej rzeczony "pszeniczny pan". [4]
          Uwagi: Na lato całkiem OK, taka pszenica z lekkim skrzywieniem (jak to banan) w stronę banana.

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładnie żółty, piwo całkowicie mętne. [4.5]
            Piana: Piękna, bielutka, gęsta jak śmietana - oczek nie da się zauważyć, utworzyła czapkę nad szklanką. W trakcie picia trzymała się bardzo długo ponad 1,5 cm warstwą ścieląc na szkle gęste plamy. [4.5]
            Zapach: Z powodu grubości piany zapach dało się wyniuchać po opróżnieniu 3/4 szklanki. Wyraźne banany, pszeniczna słodowość, drożdże i o dziwo nuta palonego w ognisku drewna. [4.5]
            Smak: Wyrazisty, w pełni pszeniczny, zapach nie był wstępem bez pokrycia:P. Idealnie zbalansowana słodowość z bananami i goździkami. Jest też trochę wytrawnych owoców i cytrusów, lecz po przełknięciu na podniebieniu pozostaje esencja piwa pszenicznego czyli właśnie banany i goździki. Treściwość pełna - nie ma mowy nawet o odrobinie wodnistości. Chyba najlepsza polska pszenica - lepszej sobie nie przypominam. [5]
            Wysycenie: Idealne jak dla tego gatunku. [5]
            Opakowanie: Szklanka do pszenicy z logo browaru, takaż podkładka. [5]
            Uwagi: Te pyszne piwo miałem okazję spróbować 21.09.2016 na miejscu w browarku. Cena 9 zł/0,5 l.

            Moja ocena: [4.75]

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              #7
              Fotka wersji lanej:
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎