Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovaria, Jaka Pianka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pivovaria, Jaka Pianka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jurcio6
    Member
    • 12-2010
    • 48

    #2
    Miałem okazję wczoraj skosztować. Muszę przyznać, że bardzo ciekawa propozycja na lato - piwko lekkie i bardzo aromatyczne. Niesamowicie czysty profil, czuć głównie bardzo intensywny, piękny smak i zapach Weyermanowskich słodów. W tle pojawiają się nutki karmelowe. Zapach przywodzi na myśl woń słodów podczas zacierania w domu... Po wypiciu jednak owe słodowe szaleństwo przykrywa fajna, niezalegająca, punktowa goryczka. Pianka, wbrew nazwie, do aż tak spektakularnych nie należy - o ile po odpowiednim nalaniu jest idealna, o tyle stosunkowo szybko opada, zostawiając na powierzchni piwa tylko pierścień. Nie osadza się na szkle. Barwy nie ocenię - było ciemno Etykieta trafiona - prosta, lecz przykuwająca uwagę - do złudzenia przypominająca projekt Pinta. Z pewnością spróbuję również pozostałych piwek z Pivovarii.
    Last edited by jurcio6; 28-06-2014, 09:54.
    Piwo jest dobre, piwo pić trzeba, kto pije piwo ten pójdzie do nieba! :)

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty jasny, lekko zmętniony. [4]
      Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka, końcowy 1 cm utrzymuje się długo. [4]
      Zapach: Bardzo miła mieszanka słodu i chmielu z lekkim akcentem chlebowym. [4.5]
      Smak: Słód dominuje, jest leciutki posmak owoców i może karmelu, niby nie powala, ale ja lubię takie smaki . [4]
      Wysycenie: Niskie, chyba jednak trochę za niskie... [3.5]
      Opakowanie: Generalnie dobrze, że można kupić poza browarem, Wzornictwo jednak średnie, kolorystyka chybiona, jakość wykonania OK, info OK. [3.5]
      Uwagi: Fajne, sympatyczne, w zasadzie sesyjne piwo bez "amerykańskiej" napinki. I o to chodzi... .
      Mała uwaga: na ecie napisano, że to pilzner niefiltrowany. Chyba w pilznerze chmiel powinien grać poważniejszą rolę.

      Moja ocena: [4.125]

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty z solidna opalizacją. [4.5]
        Piana: Dość obfita, drobno i średnio zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [4.5]
        Zapach: Średnio intensywny, słodowy, chlebowy w tle nuta chmielowa. [4]
        Smak: Słodowe, dla mnie trochę za słodkie mogło by być bardziej wyrwane. Goryczka średnia do średnio niskiej, ziołowa, szlachetna. [3.5]
        Wysycenie: Średnio wysokie. [4]
        Opakowanie: Proste ale przyzwoite. Skład wystarczający. [3.5]
        Uwagi: Warka z datą do 06.02.2015. Niezłe piwo ale bliżej mu do klasycznego lagera niż pilsa.

        Moja ocena: [3.85]

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2836

          #5
          Jest rzeczywiście słodowość i wyraźna goryczka, ale jest też niestety ( zarówno w zapachu jak i smaku ) spora dawka diacetylu - jak dla mnie nieco powyżej granicy akceptowalności. Gdyby go wyeliminować - było by OK. " W smaku czyste i orzeźwiające ... " - tym razem niekoniecznie. Warka z datą przydatności do 18.02.2015.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, zmętniony. [5]
            Piana: Dosyć wysoka, średnio trwała, gdzieniegdzie osadza się na szkle. [4]
            Zapach: To piwo pachnie... Bobem. Serio. [2]
            Smak: Paskudne warzywka, poszło do zlewu. Tak przesyconego DMSem piwa już dawno nie piłem. Albo inaczej - nie spotkałem. Bo go nie dopiłem. [1.5]
            Wysycenie: Za niskie. [4]
            Opakowanie: Kolor etykiety lekko mdły. Skład dokładny. Opis piwa zdecydowanie nie pasuje do tego, co spotkałem w środku. [4]
            Uwagi: Oddajcie mi pieniądze!

            Moja ocena: [2.35]

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2836

              #7
              Foto :
              Attached Files
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                #8
                Mocno chlebowe piwko plus DMS, ale pije się bez skrzywień, dla mnie dosyć ciekawe.

                Jednak Pivovaria ma w portfolio lepsze piwa.

                3/5
                Last edited by Mario_Lopez; 13-12-2014, 13:51.
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Kolor złocisty/miodowy, zmętniony [4]
                  Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, niezbyt intensywna pozostała do końca degustacji. [4]
                  Zapach: zbożowo, słodowy z odrobiną chmielu w nucie ziołowej i kwiatowej. Lekki DMS. [3]
                  Smak: słodowy z kwaskiem. Goryczka niska, lekko zalegająca. Piwo z czasem robi się lekko mdłe. [2.5]
                  Wysycenie: między średnim a wysokim [4.5]
                  Opakowanie: Oszczędne, niedokładnie naklejona etykieta, info poprawne. [3.5]
                  Uwagi: Piwo z wadą, da się dopić ale szkoda na nie żołądka i wątroby.

                  Moja ocena: [3.05]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎