Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), [Birbant] Robust Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Witnica (BOSS), [Birbant] Robust Porter

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemno brunatny, niemalże czarny (przy sztucznym świetle) [5]
    Piana: Średniowysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, średnio trwała, oblepia ścianki. 3xśrednio [3.5]
    Zapach: Przyjemny, czekoladowy, karmelowy. [4]
    Smak: Gorzka czekolada, paloność, a'la stoutowy kwasek. Piwo jest treściwe, krzepiące i dosyć przyjemnie wchodzi. Goryczka stonowana, ale obecna. [4]
    Wysycenie: Dla mnie trochę za wysokie. [4]
    Opakowanie: Jak na początku etykieta Birbanta nie przypadła mi do gustu, tak teraz mi się podoba. Czy Samuel L. Jackson dostał za nią tantiemy? Niemniej z informacji jest tylko dokładny skład, nie podano nawet miejsca uwarzenia. [3.5]
    Uwagi: Fajne, solidne piwo.

    Moja ocena: [3.975]
    Last edited by WojciechT; 15-05-2014, 21:29.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      I foteczka:
      Attached Files

      Comment

      • yassmen
        Senior
        • 11-2012
        • 288

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Napar z fusiastej kawy, pod światło czerwonawy. Trudny do nazwania. [4]
        Piana: Świetna. Po nalaniu sztywna, obfita, beżowa, z czasem nieco się redukuje, ale łatwa do wzbudzenia. Osadza się na ściankach naczynia. [5]
        Zapach: Solidnie nachmielone od pierwszego niucha. Przebijają aromaty kawy, czekolady i biszkoptów. Bardzo przyjemna mieszanka. [4.5]
        Smak: W moim odczuciu smak tego piwa koresponduje z Pintowym Imperatorem. Nie ma tu takiego natężenia chmieli i goryczki, ale jedno i drugie jest wyraźnie wyczuwalne spod warstwy czekoladowo-kawowych słodów. Nie za słodkie, dobrze zbalansowane. I naprawdę pijalne. [4.5]
        Wysycenie: Niskie, pasujące. [4.5]
        Opakowanie: Minimalizm doskonały. Czekolada, czerń i dobry grafik zdziałają cuda. Do tego czarny kapsel, skład i voila! [5]
        Uwagi: Krok po kroku Birbant wyrasta na czarnego konia i nową siłę na rodzimej scenie piwowarskiej. Po takim sobie BA i ciekawej Citrze, nowy wypust nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Tak trzymać, Panowie, keep brewing!

        Moja ocena: [4.55]

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Podzielam pozytywne oceny smaku piwa oraz etykiety. Ciekawe piwo a graficznie bardzo fajny pomysł całej serii.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Od kompletnie czarnego w lokalu do lekkiego rubinu w świetle pod słońce. [4.5]
            Piana: Drobna, obfita, o beżowej barwie. Łatwo ją wzbudzić do całkiem grubej warstwy. [4.5]
            Zapach: Mało wyrazisty. Trochę czekolady, trochę ziołowości z chmielu, pod koniec czuć acetonowe nuty. [4]
            Smak: Jest charakterystyczna czekoladowość i jak na zwykłego brown portera może być. Tyle że to do cholery miał być robust! Ani porządnej paloności, ani goryczki, a co gorsza brak solidnej treści. [3.5]
            Wysycenie: Niskie. [4.5]
            Opakowanie: Kompletnie nie pamiętam co jest na etykiecie, ale kolorystyka koresponduje z charakterem piwa. [3.5]
            Uwagi: Czekam na kolejną warkę bo na pewno chłopaków stać, by zrobić to lepiej!

            Moja ocena: [3.875]
            Attached Files
            Last edited by docent; 21-05-2014, 17:43.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Komar_Pafnucy
              Senior
              • 08-2005
              • 1114

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              Kompletnie nie pamiętam co jest na etykiecie, ale kolorystyka koresponduje z charakterem piwa.
              To spójrz trzy posty wyżej i zastanów się czy czegoś/kogoś ci ten wizerunek nie przypomina.

              Multitap Crawl
              Multitap Crawl na Facebook

              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

              Comment

              • malt_worm
                Member
                • 01-2013
                • 73

                #8
                a BAD MOTHERF**KER!

                Comment

                • cyoorka
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 338

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brunatne. W szerokim szkle prawie czarne, nieprzejrzyste. [4.5]
                  Piana: Dosyć obfita, średnio zbita, opada dosyć szybko. [3.5]
                  Zapach: Czekolada, słód palony, karmel. [4]
                  Smak: Średnio pełne, czekoladowe, palone, lekko karmelowe. Goryczka średnia, palona. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: Fajne. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.775]

                  Comment

                  • rgrzech
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 230

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Prawie czarny, z rubinowymi refleksami. Piwo klarowne. [4.5]
                    Piana: Beżowa, drobna, zaraz po nalaniu zwarta. Niestety nietrwała, szybko redukuje się do skąpego pierścienia. [3.5]
                    Zapach: Dominuje gorzka czekolada i kawa. W tle błąkają się nuty amerykańskiego chmielu, objawiające się przyjemną cytrusowością. Całość dopełnia aromat ciemnych słodów. [4.5]
                    Smak: Dominują nuty palonych słodów oraz czekolady. W tle wyczuwalna lekka kwaśność. Goryczka jest średnia, kawowa. Finisz gładki, średnio-długi, posmak kawowo-kwaśny. Ogólnie wszystko pasuje, ale jest jakoś mało wyraziste i lekko wodniste. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie, pasuje do smaku. Piwo jest gładkie w odczuciu i bardzo pijalne. [4.5]
                    Opakowanie: Grafika na etykiecie jest super. Gość wygląda jak Samuel L. Jackson w Pulp Fiction. Kontra bez rewelacji. [4.5]
                    Uwagi: Miłe zaskoczenie. Piwo ma ciekawy, złożony aromat i jest bardzo pijalne. Dla mnie najlepsze z browaru Birbant.

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    • Puszek_72
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 269

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarne [4.5]
                      Piana: Na początku dość obfita, nierówna z dziurami. Dość szybko redukuje się do cienkiego kożuszka. [4]
                      Zapach: Kawa, czekolada w tle ciasteczka ogólnie przyjemny ale delikatny aromat [4]
                      Smak: W odbiorze trochę wodniste, delikatna kwasowość, kawa, goryczki trochę jest ale mocno schowana. [4]
                      Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
                      Opakowanie: Ciekawy pomysł nie wiem czy zamierzony etykieta zlewa się z butelką. Pełny skład staranne wykonie pomysł [4.5]
                      Uwagi: Chyba najlepsza propozycja Birbanta ale nie zachwyca jest sporo do poprawienia.

                      Moja ocena: [4.075]

                      Comment

                      • Jowita
                        Member
                        • 04-2014
                        • 50

                        #12
                        Kolor: Ciemny brąz, pod światło ciemnowiśniowe refleksy, wygląda na klarowne
                        Piania: Obfita, jasnobeżowa, drobna, bardzo trwała, pięknie oblepia szkło
                        Zapach: Nie powala intensywnością, czekolada, kawa, chmielowa, trochę cytrusowa, trochę żywiczna nuta
                        Smak: Kawa, czekolada, raczej słaba pełnia, pijalne
                        Wysycenie: Niskie
                        Opakowanie: Bardzo fajny pomysł i konsekwencja jeśli chodzi o motyw przewodni, plus za pełen skład
                        Uwagi: Warka z datą przydatności do 05.09.2014.

                        Bardzo dobre

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: pite wieczorem więc dla mnie kolor był czarny i nieprzejrzysty [5]
                          Piana: beżowa, drobna, zwarta, opada powoli ale zauważalnie, zostaje obwódka wokół szkła na piwie [3.5]
                          Zapach: słaby, leciutko palony, delikatnie gorzko-czekoladowy [3.5]
                          Smak: doć pełne ale momentami sprawia wrażenie rozwodnionego przez co niestety brak piwu pełności, w smaku, lekka cierpkawo-palona goryczka, momentami wyziera z niej czekoladowa słodycz z delikatnym lekko szczypiącym kwaskiem [3.5]
                          Wysycenie: trochę za duże [4]
                          Opakowanie: etykiety Birbanta w ogóle mi się podobają, proste, zlewające się, nudne [2]
                          Uwagi: Piwo wypite bez problemu, całkiem smaczne, powtórzyć można ale nie za taką cenę. Po prostu jest to przyzwoity ciemniak, do powtórki ale nie wyjątkowy przez co nie wart tych 8 zł

                          Moja ocena: [3.525]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 04-06-2014, 20:04.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brązowoczarny, nieprzejrzysty. [4]
                            Piana: Beżowa, bardzo drobna, trochę większych bąbli też się pojawia, średniowysoka, dość trwała. [4]
                            Zapach: Kawa, mleczna czekolada, słód, karmel... Bardziej kojarzy mi się ze stoutem... [4]
                            Smak: Kawa, czekolada, suszone owoce, popiół... Generalnie lekko wytrawne. [3.5]
                            Wysycenie: Niskie, jak najbardziej OK. [4]
                            Opakowanie: Kolorystyka do d***. Plus za skojarzenia z "P. Fiction". [3.5]
                            Uwagi: Cóż, jeśli o portery chodzi, to ja preferuję te znad morza. Morza B.

                            Moja ocena: [3.775]

                            Comment

                            • toto
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 949

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny, pod światło z minimalnymi refleksami, w cienkiej warstwie czerwonobrunatny [5]
                              Piana: wysoka, beżowa, z niewielką tendencją do powstawania z czasem grubszych bąbli, berdzo trwała, brudząca szkło [5]
                              Zapach: ciemnosłodowy, czekoladowy, wyraźne cytrusy, lekka łodygowość i ziemistość odchmielowa, średnio intensywny [4]
                              Smak: czekoladowy z lekką nutą kawy, gładki, lekko palony, niewielka kwaskowość, wytrawny, bardzo pijalny, w tle goryczka, treściwość umiarkowana [4.5]
                              Wysycenie: średnie w kierunku niskiego, odpowiednie [5]
                              Opakowanie: butelka bezzwrotna podobna do NRW, kapsel czarny, owalna brązowa etykieta, są potrzebne dane (bardzo dokładny skład) z wyjątkiem miejsca warzenia [3]
                              Uwagi: Do 5.09.2014. Dobre piwo, ale ... trochę zepsute chmielem Cascade. Uważam, że to piwo tradycyjnie chmielone miałoby większą głębię smaku i bardziej ułożony aromat, straciłoby natomiast chyba na rześkości.

                              Moja ocena: [4.35]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎