Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Black IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Black IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrązowy. [3]
    Piana: Beżowa, rzadka, trudna do uzyskania przy nalewaniu. Utrzymuje się krótko, pozostawia średniej obfitości ślady na ściankach szkła. [3]
    Zapach: Intensywny i bardzo przyjemny. Zaraz po otwarciu butelki uderza chmiel o żywicznym charakterze, później schodzi on na drugi plan ustępując miejsca czekoladowo stoutowym aromatom. [4.5]
    Smak: W smaku jest tak samo dobrze, a wraz z ogrzaniem piwo to zyskuje jeszcze bardziej. Bardzo zharmonizowana i zbalansowana mieszanka czekolady, kawy, kukułek z chmielem o żywicznym charakterze. Goryczka jest średniej intensywności, trochę cierpka od ciemnych słodów ale podsumowując wszystko razem jest na prawdę dobrze. [4.5]
    Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie jak na tak aromatyczne i bogate w odczucia smakowe piwo. [3]
    Opakowanie: Prosto, przejrzyście i z wszystkimi ważniejszymi informacjami na etykiecie. [4]
    Uwagi: Podoba mi się kierunek w jakim idzie Doctor Brew. Każde ich kolejne piwo jest lepsze, zaskakujące i trzyma stały, wysoki poziom.

    Moja ocena: [4.175]
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Foto...
      Attached Files
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • kwidziu
        Junior
        • 02-2014
        • 12

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny brąz z refleksami. [3]
        Piana: Beżowa, dość bujna, drobna i średnia. Redukuje się dość szybko, ledwo zdobi szkło. [3.5]
        Zapach: Ładny, chmielowy, intensywny. Pozostaje do końca. [4.5]
        Smak: Palony, trochę kawy i ciemnej czekolady. Sama goryczka średnia. Cierpkość goryczki zbyt intensywna i zbyt długa, wręcz zalegająca i po dłuższym czasie nieprzyjemna. [3.5]
        Wysycenie: Odpowiednie. [4]
        Opakowanie: Właściwe dla dr. Brew. Mi bardzo odpowiada. [4.5]
        Uwagi: Pierwsze piwo z dr. Brew, które mnie lekko zawiodło.

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • Jerry_Brewery
          Member
          • 02-2014
          • 69

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Nieprzejrzyście czarne, a jakże. [5]
          Piana: Wysoka, gęsta, drobnopęcherzykowa czapa ze świetnym lacingiem. Długo się utrzymuje. [4.5]
          Zapach: Wszystko, za co BIPA kochać warto. Najpierw cytrusy, białe owoce i intensywne zioła strzelają spod kapsla, później dochodzi do nich czekolada, prażony słonecznik i szczypta popiołu. [4.5]
          Smak: Pierwszy akord łapie czekolada, drugi przejmują owoce na czele z mango oraz delikatna kwaskowość. Finał stanowi konkretna, ziołowa goryczka. [4.5]
          Wysycenie: Zaskakująco niskie, niemniej to sprawia, że Black IPA jest przyjemnie gładkie. [4]
          Opakowanie: Lubię te eleganckie etykiety, opowieści na kontrze traktuję z przymrużeniem oka. Ergo - właściwie wszystko mi się zgadza. [4.5]
          Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj: http://bit.ly/1mcTGgh

          Moja ocena: [4.5]
          jerrybrewery.wordpress.com

          Comment

          • KarlPopper
            Senior
            • 11-2013
            • 133

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ciemne, czarne, mocno mętne, niemal jak RIS [4]
            Piana: Ładna, brązowa, estetycznie oblepia szklankę, ale wymuszona i szybko opada. [4]
            Zapach: Bardzo miłe aromaty chmielowe, grejpfrut, trochę aromatów ziołowych, z czasem dochodzą też aromaty stoutowe - paloność. [4.5]
            Smak: Z początku poczułem chmiele i bardzo przyjemną, intensywną goryczkę po czym przytłaczający ciężki palony słód, charakterystyczny raczej dla American Stoutów niż Black IPA, które powinno być bardzo pijalne. Wypiłem w ciepły wieczór i tym bardziej piwo było przyciężkawe. [3.5]
            Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [5]
            Opakowanie: Podoba mi się pomysł na etykiętę oraz rysunki chmieli itp. Jedynie te morskie opowieści trochę pojechane.. [4.5]
            Uwagi: Dobre piwo, ale za bardzo stoutowe. Śrup, Renegat a nawet nowa warka Galaktyki Piwnix są dużo bardziej pijalne!
            Zakupione w krakowskim Doranie.

            Moja ocena: [4.05]
            Live Craft. Die Punk.

            Comment

            • jerzdna
              Senior
              • 07-2014
              • 240

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: piękny czarny, nieprzejrzysty [5]
              Piana: niewysoka, zredukowana szybko do niewielkiej obwódki ale ładne firany pozostawiała [4]
              Zapach: piękna mieszanka amerykanizmów chmielowych i słodów, czyli cytrusy, melon i jakby mango współgrają z palonym słodem i b.delikatny zapach alkoholu ale niedrażniący [4.5]
              Smak: skórka ciemnego chleba i czarna kawa, ładnie skomponowane z goryczką wyraźnie wyczuwalną ale nienachalną, cytrusy, w tle jakby suszona śliwka (czy to możliwe? ) [4.5]
              Wysycenie: średnioniskie - ok wg mnie [4.5]
              Opakowanie: oszczędna, czarna estetyka Doktorska. Z tytułu pełne, niezbędne informacje. [4.5]
              Uwagi: Bardzo dobre piwo. Z kolejnym piwem mój podziw dla Doctora B. wzrasta. Oby tak dalej! Moje kubki smakowe są za.

              Moja ocena: [4.475]

              Comment

              • rgrzech
                Senior
                • 12-2013
                • 230

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, z rubinowymi refleksami. [4.5]
                Piana: Beżowa, drobna, zwarta, nie powala obfitością ale pozostaje do końca degustacji cieniutkim kożuszkiem. Zdobi szkło. [4]
                Zapach: Mieszanka amerykańskiego chmielu, prażonego słonecznika oraz lekkie nuty czekoladowo-kawowe. Zapach bardzo dobry, jednak za mało intensywny. [4]
                Smak: Nuty ciemnych słodów (bez paloności) oraz czekolady i kawy zbożowej, połączone z mega uderzającym smakiem prażonego słonecznika. Goryczka grejpfrutowa, średniowysoka, krótka. Pomimo 16Blg piwo wydaje się lekkie (nie jest wodniste) i dzięki temu jest bardzo pijalne. Finisz jest długi, bardzo orzeźwiający, z intensywnymi nutami prażonego słonecznika oraz lekką grejpfrutowością. [5]
                Wysycenie: Średnie - idealnie pasuje do smaku. [5]
                Opakowanie: Elegancja i prostota charakterystyczna dla Doctor Brew. [4.5]
                Uwagi: Ciemne piwo, które smakuje jak jasne. Nuty prażonego słonecznika, które są charakterystyczne dla Black IPA, dominują w smaku tego piwa; super sprawa. Dodatkowo piwo ma fajną goryczkę i jest mega pijalne. Doctor Brew trzyma poziom.

                Moja ocena: [4.5]

                Comment

                • yassmen
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 288

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, nieprzepuszczający światło. [4.5]
                  Piana: Beżowa. Niepokaźna, natomiast łatwa do wzbudzenia. Ładnie osiada na ściankach. [4]
                  Zapach: Intensywne chmiele amerykańskie z kawową podbudową. Jak dobry stout na chmielowych sterydach. [4.5]
                  Smak: Duża pijalność pomimo esencjonalnego charakteru. Rozbudowany melanż lekko kwaskowej zbożowej kawy, czekolady, nadpalonej izolacji (nuty zbieżne ze Smoky Joe), cytrusów i słodowej paloności. [4.5]
                  Wysycenie: Dosyć niskie, pasujące. [4.5]
                  Opakowanie: Styl BD, tym razem z pomarańczowym akcentem. W warstwie tekstowej nadal wynurzenia wróża Henia, ale w końcu robią to zawodnicy z pokolenia komunikacji obrazkowej - a ta bez zarzutu. [4]
                  Uwagi: Dobrze uwarzone piwo. Niezbyt sesyjne, ale z pewnością do powtórzenia.

                  Moja ocena: [4.425]

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnobrunatny, mętny. [4]
                    Piana: Beżowa, o drobnej konsystencji i co najwyżej średniej obfitości. Zanika do cienkiej warstwy, dobrze osadza się na szkle. [3.5]
                    Zapach: Cytrus, sosna, żywica. Bardzo przyjemny, szczególnie cieszy obecność cytrusowego aromatu w ciemnym piwie. [4.5]
                    Smak: Dobrze skomponowany - mamy tu wyrazistą, ale nie przesadzoną goryczkę, dobrą paloność i przyjemną czekoladę. Wszystko dobrze ze sobą współgra i piwo jest po prostu smaczne. [5]
                    Wysycenie: Średnie, optymalne. [5]
                    Opakowanie: W stylistyce Dr Brew z pełną informacją o składzie. [4.5]
                    Uwagi: Chyba jak na razie najlepsze od Doctor Brew, ocena odnosi się do wersji butelkowej.

                    Moja ocena: [4.6]
                    Attached Files
                    Last edited by docent; 22-07-2014, 11:49.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Glingorth
                      Senior
                      • 04-2014
                      • 283

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny niczym węgiel, nawet pod mocne światło [5]
                      Piana: Ciemno beżowa, szybko opada do małej warstwy, jednak pozostaje do końca zostawiając ładne ślady na szkle [4]
                      Zapach: Przyjemny, intensywne cytrusy, zioła, żywica, potem ciemne słody i pod koniec delikatna kawa [4.5]
                      Smak: Na początku uderza kawa, zaraz potem goryczka przemieszana z palonymi słodami i kawą zostawiając przyjemny grejpfrutowy posmak. Piwo wydaje się być lekkie i mocno pijalne [5]
                      Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [4]
                      Opakowanie: W stylu Doctor Brew, czyli estetycznie i oryginalnie. Nawet ta opowieść z tyłu jest dosyć fajna, w stylu fantasy. Komplet informacji. [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.675]

                      Comment

                      • Mawel
                        Member
                        • 04-2014
                        • 65

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarne nieprzejrzyste, pod światło na zwężeniu kieliszka rubinowe refleksy. [4.5]
                        Piana: Niezbyt obfita, dosyć szybko się redukuje zdobiąc szkło. Faktura piany drobnopęcherzykowa, bardzo dobra. [3.5]
                        Zapach: Piękny zapach słodów palonych i czekolady. Chmiel niezbyt wyczuwalny. Aromat jest jednak piękny i ogromnie zachęca do 'zanurkowania' [4.5]
                        Smak: Od początku atakuje palonością. Następnie wyłania się lekka słodycz i czekoladowość, która ustępuje goryczce na którą składa się znów słod palony i chmiel. Lekko kwaśne od słodów palonych. Dosyć wytrawne. Znakomite. [4.5]
                        Wysycenie: Niskie, świetnie podkreśla smaki. [5]
                        Opakowanie: Pomarańczowa czcionka. Pełne informacje. Piwa od dr brew olśniewająco prezentują się na półce sklepowej, gdy jest już ich 8. Niezmienna czcionka tylko kolor, sprawia wspaniałe wrażenie gdy piwa stoją obok siebie. [5]
                        Uwagi: Ostatnio miałem przyjemność pić z beczki. Wersaj beczkowa wydaje mi się być zdecydowanie słodsza i mniej palona. Obie wersje świetne i moim zdaniem najlepsze do tej pory piwo od doctrorów.
                        Warka do 22.09.2014

                        Moja ocena: [4.45]

                        Comment

                        • yoxik
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 427

                          #13
                          Bartek, [Doctor Brew] Black IPA
                          do 22.09.2014
                          Piana obfita z dużymi bąblami redukuje się, ale pozostawia ładne ślady na szkle. Kolor Ciemny prawie czarny lekko mętny. Aromat leśne chmiele, kawa słody palone bardzo przyjemny. Smak jest słodycz, karmel słody palone z żywiczno-leśnym chmieleniem. Jest lekko kwaśne od słodów oraz wychodzi kawa, czekoladowe, goryczka wyraźna nie przesadzona. Piwo złożone, zharmonizowane nic nie jest przesadzone wszystko sie razem dopełnia. Pije sie bardzo dobrze mnóstwo doznań smakowych Ma WOW
                          Również tutaj
                          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                          Comment

                          • gebruiker
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 187

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny przejrzysty, pojawiają się rubinowe refleksy [4.5]
                            Piana: Beżowa, głównie drobno pęcherzykowa, dość szybko zanika lekko znacząc szkło [3.5]
                            Zapach: Na pierwszym planie ciemne słody, lekka paloność, czekolada, trochę kawy. Chmiele amerykańskie również obecne, choć trochę przykryte ciemnymi słodami i czekoladą. Wszystko nieco zbyt mało intensywne. [4]
                            Smak: Ciemne słody, nieduża paloność, trochę kawy, trochę czekolady. Bardzo lekka kwaskowość. Goryczka grejpfrutowa, średnia, przyjemna, niezalegająca. Wysoka pijalność. [4.5]
                            Wysycenie: Średnie do niskiego. Pasujące. [5]
                            Opakowanie: Standardowa, ascetyczna etykieta od Doctora Brew. Mnie się podoba, duży plus za komplet informacji. [4.5]
                            Uwagi: Niezłe Black IPA, chętnie kiedyś powtórzę.

                            Moja ocena: [4.25]

                            Comment

                            • pen
                              Member
                              • 05-2014
                              • 97

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: czarna smola, zupelnie nieprzejrzyste [4.5]
                              Piana: calkiem wysoka, zabrudzona, drobnopecherzykowa, dosc dlugo sie utrzymuje i ladnie oblepia sciany [4.5]
                              Zapach: niestety niezbyt intensywny, tylko lekkie powiewy amerykanskiego chmielu i slodow z odrobina palnosci [3.5]
                              Smak: rozbudowany, wielowymiarowy, od kawy i gorzkiej czekolady po cytrusy (mango, grajpfrut), troche karmelu, kwasku, papierosow i pieprzu [4.5]
                              Wysycenie: nic dodac nic ujac [5]
                              Opakowanie: rewelacja, komplet informacji i prosta rozpoznawalna stylistyka [5]
                              Uwagi: warka do 22.09.2014. Niezla "stoutowa" black ipa.

                              Moja ocena: [4.2]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎